Вакцини Pfizer і Moderna викликають тромбози, як і AstraZeneca, - дослідження

Barron's
Barron's

Американський щотижневий журнал

Вакцина Pfizer Фото з відкритих джерел

Ризик утворення тромбів від вакцин виробництва Pfizer і Moderna приблизно такий самий, як і у препарату AstraZeneca, стверджується в новому дослідженні. Вчені з Оксфордського університету заявили, що у кількох людей, вакцинованих препаратами Pfizer і Moderna, виявлений тромбоз церебральних вен.

Про це пише Barron's.

Ризик утворення тромбів від вакцин від COVID-19 виробництва Pfizer і Moderna приблизно такий самий, як і у препарату AstraZeneca, стверджується в опублікованому в четвер дослідженні.

У заяві Pfizer говориться, що внутрішній огляд даних з безпеки після введення більше 200 мільйонів доз не знайшов жодних доказів артеріальних або венозних тромбоемболічних ускладнень, раніше виявлених у зв'язку з вакциною Johnson & Johnson.

"Центр з контролю і профілактики захворюваності повідомив, що аналогічних результатів із затвердженою вакциною Pfizer-BioNTech виявлено не було, - йдеться в заяві компанії. - На сьогоднішній день вакциновано величезну кількість людей, і ніякі медичні спостереження не змінили профіль безпеки нашої вакцини, встановлений в ході клінічних випробувань третьої стадії".

Проте дослідники з Оксфордського університету, які брали участь у розробці вакцини AstraZeneca, заявили, що рідкісний тип згортання крові, відомий як тромбоз церебральних вен, виявлено у чотирьох осіб з 1 мільйона, вакцинованих препаратами Pfizer і Moderna.

Новини за темою: Зміна вивіски не допомогла: Як у світі тривають відмови від AstraZeneca і чому Україна їх ігнорує

За їхніми словами, це можна порівняти з п'ятьма випадками з мільйона після першої дози вакцини AstraZeneca і Оксфордського університету.
В обох випадках ризик утворення тромбів набагато вище у тих, що заразилися коронавірусом. За словами дослідників, тромбоз вен головного мозку відзначається у 39 з 1 мільйона пацієнтів.

"Ми зробили два важливих висновки. По-перше, COVID-19 помітно збільшує ризик тромбозу вен головного мозку - тим самим перелік проблем зі згортанням крові внаслідок цієї інфекції поповнюється. По-друге, ризик COVID-19 вище, ніж ми спостерігаємо з нинішніми вакцинами, - навіть для осіб, молодших за 30 років. Це слід враховувати, зважуючи ризики та переваги вакцинації", - сказав професор психіатрії та керівник групи трансляційної нейробіології Оксфордського університету Пол Гаррісон (Paul Harrison).

Новини за темою: Вакцинація від COVID-19 в Україні: Чому від щеплень відмовляються навіть медики?

Дослідження може мати далекосяжні важливі наслідки, враховуючи реакцію наглядових органів на побічні ефекти у вигляді тромбозів. У Європі кілька країн призупинили вакцинацію препаратом AstraZeneca, а в США ведеться повторний розгляд вакцини Johnson & Johnson, яка проводиться з використанням того ж процесу, що і вакцина AstraZeneca, і теж викликає побоювання з приводу утворення тромбів.

При виробництві вакцин Pfizer і Moderna використовується процес мРНК на основі клітинних молекул, які контролюють виробництво білка, щоб "навчити" імунну систему виробляти антитіла для боротьби з коронавірусом.

Стів Гольдштейн

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.