Правденко: Українці "підірвуть" країну масовими протестами. Ви серйозно? Віриться насилу

Семен Правденко
Семен Правденко

Підприємець, блогер, громадський активіст

Фото з відкритих джерел

"Гаряча" протестна осінь-2021 ризикує охолонути ще до старту. Без лідера ця апатична маса нікуди не піде

Про це пише Семен Правденко у своєму блозі на сайті Korrespondent.net.

Зараз у ЗМІ активно циркулює думка, що Зеленського і компанію чекає "гаряча" осінь. Нібито народне терпіння лопне – і українці "підірвуть" країну масовими протестами проти несправедливо високих комунальних тарифів, проти безробіття, проти свавілля чиновників, проти корупції, проти війни на Донбасі. Вибачте, а хто буде протестувати? Прості українці поки демонструють готовність хіба що лаяти владу на кухні, і не більше.

Тому що для будь-якого масового протесту потрібна організація. Хто організовує народні маси? Малий бізнес? Вже близько року йдуть протести під егідою руху SaveФОП. І що ж? Так, підприємці молодці, вони показали готовність, вміння і рішучість відстоювати свої права. Але основна маса українців залишилася глухою до вимог SaveФОП і його лідерів. Тому що гасла дрібних підприємців – це інтереси нехай і активної, але невеликої групи людей. Що стосується влади, то Зеленський і компанія здригнулися тільки тоді, коли в листопаді 2020 року разом із SaveФОП на протест вийшли ще й профспілки. Однак, як показала практика, і цього замало, щоб змусити Зеленського і компанію почути голос народу.

Для того, щоб вивести людей на вулиці, потрібно об'єднатись навколо спільної ідеї. А значить, в організаційному плані це має бути союз громадських рухів і політичних сил. Але хто демонструє готовність і вміння організувати людей?

Але треба визнати, що політичні опоненти влади перебувають не в кращій формі. Соціологія показує, що "Європейська солідарність" Петра Порошенка досягла електоральної "стелі", тому що її рейтинг не зростає. Що робити далі? Мабуть, і сам Порошенко не знає. Та й що тут можна придумати, якщо Порошенко вдарився в радикальний націоналізм. А це мало того, що обмежена ніша, так ще на тому ж полі з ним конкурують і "Свобода" Олега Тягнибока, і "Самопоміч" Андрія Садового, і "Громадянська позиція" Анатолія Гриценка.

Партія "Голос" розкололася надвоє, і ці дві частини знаходяться в напівмертвому стані. Та група депутатів, яка присягнула Кірі Рудик, орієнтується на структури Джорджа Сороса і Томаша Фіали. А решта (Устинова, Юрчишин та інші), які зв'язалися з коміком Притулою, зачастили в Офіс президента. Та й будемо відверті, після відходу Святослава Вакарчука, на якому і тримався рейтинг "Голосу", в улюбленої партії посольства США немає жодних шансів.

На цьому тлі здивувала "Опозиційна платформа – За життя" Віктора Медведчука. Однопартійці Медведчука організували 9 вересня потужний мітинг під Верховною Радою, зібравши близько 6000 осіб з усіх регіонів України. І якщо 9 вересня пройшла дійсно масова акція, то 23 числа ОПЗЖ організувала ще потужніший мітинг біля ВР під гаслом протесту проти політичних репресій. Судячи з виступів головних спікерів, ключові гасла ОПЗЖ на даному етапі – це протест проти політичних репресій проти опозиції на чолі з Медведчуком, а також "пекучі" питання соціального порядку, починаючи з комунальних тарифів.

А "Батьківщина" Юлії Тимошенко перехитрила сама себе, заплутавшись, чи то вони знаходяться на боці влади, чи то є опозицією. Чим далі, тим більше Тимошенко виглядає як копія Порошенка і Зеленського, тому як транслює ті ж самі гасла.

З перспективних проєктів є ще "Партія Шарія", але сам Анатолій Шарій живе за кордоном, а його однопартійці дещо остигнули після того, як у Харкові та низці інших міст з народних трибунів перейшли в розряд респектабельних депутатів. Що стосується партії "Сила і честь" Ігоря Смешка, якій теж пророкують проходження до Верховної Ради, то вони в організації протестних мітингів взагалі ніколи не були помічені. Тому не варто й сподіватися, що Смешко з мегафоном в руках поведе народ на Кабмін або ВР.

Загалом, поки що "гаряча" осінь залишається такою тільки в теорії. А для того, щоб розгойдати народ і вивести людей на масові протести, потрібно, щоб об'єдналися рухи ФОПів, профспілки та політичні сили.

Семен Правденко

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.