Україна повинна була домовитися з Росією про прямі поставки газу, як пропонував Медведчук

Дмитро Марунич
Дмитро Марунич

Співголова Фонду енергетичних стратегій

Дмитро Марунич

genplanua.com

Про це пише Дмитро Марунич на своїй сторінці в Facebook.

Тож, як сідати – сварки марні, бо з вас музики незугарні.. Bloomberg пише, що драфт угоди готовий: німці будуть намагатися "використовувати всі важелі впливу, щоб домогтися продовження на термін до 10 років контракту на транзит газу через Україну. США і ФРН також залучатимуть інвестиції в спецфонд, для переходу України на "чисті енергоресурси".

Виторгували що, зелені? Від мертвого осла вуха?

"Чисті енергоресурси" – це, по всій видимості, водень, який німці в перспективі планували виробляти на двох ділянках на території України. З е-енергії, виробленої ВДЕ. Так і тільки так в ЄС готові його купувати. Хоча всі розмови про покупку носять поки суто теоретичний характер через відсутність можливості транспорту на скільки-небудь значні відстані по наявній системі трубопроводів.

А те, що дійсно можна було зробити, так це домовитися з росіянами про пряме постачання газу відсотків на 20% дешевше, що свого часу пропонував Медведчук на переговорах у Москві. Тоді й розмови про продовження транзитного контракту було куди простіше вести, а не покладатися на добру волю німецького уряду. Замість практичних кроків нинішні можновладці жебракують у Заходу, а останнім часом перейшли до неприкритого шантажу.

Як би не залишилися ми біля розбитого корита, в кінцевому підсумку до січня 2024 року. І з кого питати будемо за безславні підсумки, якщо що?

Про це і не тільки поговорили в ефірі підсанкційного мовлення.

Дмитро Марунич

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.