У Зеленського на думці тільки окопи і війна з Росією. А у Медведчука є схвалений Європою, Росією і Донбасом мирний план

Ігор Вальський
Ігор Вальський

Політолог

112ua.tv

Пам'ятаєте, з чим на вибори йшов Володимир Зеленський? З обіцянкою закінчити війну на Донбасі. А потім через рік пафосно заявив, що "якщо не зможе закінчити війну, значить потрібно, щоб прийшла інша людина, яка здатна закінчити цю трагічну історію". Конфлікт на Донбасі Зеленський так і не закінчив, відкинувши схвалений в ЛДНР, Європі і Росії мирний план Медведчука, а зараз президент і зовсім заявляє, що можлива повномасштабна війна між Україною і Росією. Що?

Цим питанням задаються не тільки ті українці, які в 2019 році повірили в Зеленського-миротворця, а й керівництво Росії і країн Європи. Про яку таку війну марить Зеленський? Хіба що він сам хоче ескалації конфлікту для вирішення якихось внутрішньополітичних питань? Тому що ні Росії, ні ЛДНР новий виток конфлікту не потрібен. Про це заявляють і в Москві, і в Донецьку з Луганськом.

Більш того, всі зацікавлені сторони, крім Києва, схвалили рецепт закінчення цього конфлікту. ЛДНР, Росія, Європа погодилися, що найкращим виходом є презентований у 2019 році мирний план голови Політради ОПЗЖ Віктора Медведчука. І це не теоретичні пропозиції окремого, нехай і авторитетного, політика, а конкретні наміри суб'єктів геополітики на основі досягнутого між ними консенсусу. Мирний план Медведчука пропонує заходи, які повторюють або доповнюють Мінські угоди: це і прийняття закону про амністію, і формування сил забезпечення громадського порядку, і установа місцевих органів влади, і децентралізація. Тобто, він побудований на тих пунктах, які вже були схвалені і Києвом, і Москвою і Донбасом в 2015 році.

На відміну від розмитого "особливого статусу" мирний план Медведчука пропонує створення у складі України автономного регіону Донбас, закріплення його в Конституції України, заснування парламенту, уряду та інших органів управління автономії. По суті, об'єднаним ЛДНР запропонований варіант Криму до 2014 року, але з реальною, а не номінальною автономією.

Що ж тут поганого, якщо навіть поганий мир краще будь-якої війни? Більш того, якщо не буде миру, то на Донбасі і надалі будуть гинути люди, а такі політики, як Зеленський будуть роками говорити про повномасштабну війну з Росією. Від такого розвитку подій страждають люди що по той, що по цей бік лінії розмежування.

І поки одні політики шукають мости для побудови миру, інші їх спалюють, риючи окопи і говорячи про війну. Українцям вже пора чітко визначитися, чи хочуть вони миру або їх влаштовує поточний стан справ. Якщо не влаштовує, то таких, як Зеленський, потрібно гнати поганою мітлою. Є лідери, готові взяти на себе відповідальність за закінчення конфлікту. Є політики, які не на словах, а на ділі хочуть миру в Україні. Тому я не здивований тією підтримкою, яку українці надають Віктору Медведчуку. Мир - перше, що потрібно нинішній Україні. Медведчук = мир.

Ігор Вальський

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.