У США вийшла книга про зв'язки Зеленського з Коломойським: "Тінь олігарха завжди стоїть за плечима президента"

Борислав Береза
Борислав Береза

Український політик, блогер

Зеленський і Коломойський
Замість реальної боротьби з впливом олігархів на політику Зеленський грає роль слухняного виконавця команд олігарха Коломойського в ослабленні його конкурентів РІА Новини

Про це пише Борислав Береза у своєму Telegram-каналі.

Приємно, коли про Україну пишуть у книгах, які виходять на Заході. Але якщо книга називається "American kleptocracy", а Україна згадується лише з прив'язкою до українських кримінальних авторитетів, то це сумнівне досягнення. А якщо одним з антигероїв цієї книги стає Коломойський, то починаєш замислюватися про те, якими нас бачать іноземці.

А річ у тому, що 23 листопада відбувся літературний дебют одного з провідних молодих журналістів США про фінансову корупцію. "Американська клептократія" Кейсі Мішеля пропонує вибухове розслідування того, як Сполучені Штати Америки побудували найбільшу систему незаконного офшорного фінансування, яку коли-небудь знав світ. Але нас повинно турбувати те, що цілу частину книги автор присвятив Ігорю Коломойському, якого називає "ініціатором найбільшого в історії США відмивання грошей". Загалом, про нас пишуть. Але краще б не писали, якщо пишуть так.

Автор детально розповідає про схеми, пов'язані з виведенням грошей з українського ПриватБанку, і покупками нерухомості в США. До речі, кумедно те, що автор книги зміг самостійно зробити всю роботу, яку не роблять або не можуть зробити наші вітчизняні правоохоронці, які отримують зарплату з наших із вами кишень. Може, варто звільнити всіх слідчих ДБР і прокурорів із Генпрокуратури, які займалися справою ПриватБанку, і найняти цього автора? І грошей заощадимо, і результат отримаємо.

Так от, у своєму розслідуванні Мішель особливо акцентує на тому, що Коломойський відчуває себе в Україні більш ніж комфортно після приходу до влади Володимира Зеленського. Зокрема, він зазначає, що тінь Коломойського завжди стоїть за плечима президента України. А ще автор книги звертає увагу на особливу роль олігарха і його медіаресурсів у забезпеченні перемоги Зеленському у 2019 році. Загалом, чималу увагу приділили в книзі як олігарху, так і його ставленику - Зеленському. Передмову написав не хто-небудь, а Андерс Ослунд, який добре знає ситуацію в Україні. І це ще більше мотивує нас звернути увагу на ситуацію і на образ України, який формується у світі при зусиллі Володимира Зеленського.

Книга про Зеленського
Фото з відкритих джерел

Нам треба звернути увагу, що ця книга вийшла, якраз перед тим, коли Зеленський, через підконтрольний йому "Нафтогаз", збирається блюзнірсько віддати "Укрнафті" Коломойського від 100 до 250 млрд грн. І як завжди через схематоз. Розповім суть. 26.10.2021 року "Нафтогаз" і "Укрнафта" повідомили український суд про укладення мирової угоди в рамках суду на 9 млрд кубів природного газу. При цьому текст угоди між ними досі не оприлюднений. Але за даними "Наші Гроші", "Нафтогаз" визнав за собою борг в 3,5 млрд кубів газу за ринковою ціною. Хоча раніше Україна судилася з Коломойським за цей газ і навіть виграла арбітраж у Стокгольмі. Стокгольмський арбітражний суд не просто відмовив у Коломойському в позові, а й звинуватив його в корупції. А наша влада, мабуть, вирішила, що їй треба відпрацювати свої борги та зобов'язання перед Коломойським, тому забила на рішення суду в Стокгольмі й забула про свої зобов'язання перед Україною.

Загалом, схоже, що будуть на Заході виходити нові книги про Україну. І в них "найбільший політичний лідер сучасності за версією Єрмака та Мендель" буде показаний слухняним слугою олігарха і схематозником, а Україна як і раніше буде вважатися найбільш корумпованою країною Європи. А це Зеленський із Коломойським, зроблять разом!

Борислав Береза

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.