Тільки "Газпром" може забезпечити Україну газом. Всі інші варіанти - фантастика

Гужва Ігор
Гужва Ігор

Журналіст, політолог

Транзит російського газу

Vincent Mundy/Bloomberg

Про це пише Ігор Гужва на своїй сторінці в Facebook.

Росія заявила, що готова говорити з Україною про прямі поставки газу, що вже викликало потік "зради". Але реальність полягає в тому, що рано чи пізно, але до цього питання повернутися доведеться.

Причому чим раніше, тим краще.

1. Провідні країни світу приступають до "зеленого переходу" в економіці і, особливо, в енергетиці. Що, в першу чергу, означає відмову від використання вугілля у виробництві електроенергії. А це означає, що до появи адекватних заміщуючих "зелених" генеруючих потужностей, в світі буде рости попит на газ - головний замінник вугілля в енергетиці. А разом з ним буде рости і ціна. Найближчі 10-20 років будуть роками високого попиту і високих цін на газ.

2. У такій ситуації довгострокові контракти завжди вигідніші за короткострокові (де граються спекулянти), ціни за якими зараз в Європі зросли до 1000 доларів. За довгостроковими контрактами ціни для споживачів значно нижчі.

3. Ми і раніше насправді закуповували російський газ, відбираючи його з транзитної труби. Тільки оформляли його на угорські та словацькі компанії. Після запуску "Північного потоку-2" транзитного газу стане однозначно менше (приклад Угорщини – тому свідчення). Купувати доведеться реально у європейців за спекулятивними спотовими цінами (зараз це, повторимося, 1000 доларів, а може бути і ще вище). Та й не факт, що в умовах дефіциту необхідні для нас обсяги взагалі знайдуться. А тому потрібно переходити на довгострокові контракти.

4. Єдиний постачальник, який може забезпечити довгострокові контракти для України – це "Газпром". Всі інші варіанти - це поки фантастика.

Фото з відкритих джерел

5. Відмова від прямих закупівель російського газу спочатку була виключно піар-ходом (заради того, щоб розвісити плакати як на картинці). Який зараз обходиться країні все дорожче і дорожче. Причому, що найцікавіше, "Газпрому" від того, що Україна у нього не закуповує газ безпосередньо ні холодно, ні жарко. Йому є кому його продавати. Втрачаємо по грошах тільки ми.

6. Ніхто так і не зміг пояснити, чим російський газ "агресивніший" за іншы російськы товари, які Україна щорічно закуповує в РФ на мільярди доларів.

Ігор Гужва

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.