Теракти в Кабулі – найбільша військова трагедія США за 15 років

Малек Дудаков
Малек Дудаков

Політолог-американист

Теракт в аеропорту Кабула AFP

Поблизу аеропорту Кабула сталися вибухи в результаті яких загинули місцеві жителі та американські військові. Таких втрат за один день в армії США не було з часів операцій в Іраку й Афганістані 15 років тому.

Про це пише Малек Дудаков у своєму Telegram-каналі.

Після трьох вибухів у Кабулі постраждали понад 130 осіб. Але при цьому втрати серед американських солдатів були далеко не відразу зрозумілі. Спочатку говорили про чотирьох загиблих морпіхів, потім – про десять, одинадцять і нарешті дванадцять. Таких втрат за один день в армії США не було з часів операцій в Іраку й Афганістані 15 років тому.

Показово, що відразу після терактів, коли ще не було зрозуміло, що ж насправді сталося, команда Байдена різко оголосила про відмову проводити будь-які публічні заходи сьогодні. Незабаром і Держдепартамент скасував свій щоденний брифінг із пресою. Вся верхівка вертикалі влади Демпартії, як і в день взяття Кабула, моментально поховалася.

Ніхто з них – будь то Байден, Гарріс, Міністр оборони Остін або держсекретар Блінкен – не хоче брати на себе відповідальність за військову катастрофу, що сталася. А вона за своїми масштабами вже перевершує сумнозвісне Бенгазі – там все-таки загинули лише четверо американців.

Новини за темою: Афганістан як найбільша поразка США в історії, що перевершує навіть В'єтнам

Ще зовсім недавно адміністрація Байдена щосили вимагала від журналістів почати випускати більше позитивних репортажів про евакуацію американських громадян. Мовляв, війну з талібами ми програли, але хоча б встигнемо всіх вивезти. Сьогодні ці піар-потуги стали виглядати щонайменше трагікомічно.

Якби зараз Конгрес був в руках опонентів Байдена, то вже найближчим часом можна було б чекати початку процедури імпічменту – за афганське фіаско, що вилилося у загибель дюжини американських солдатів. Однак нині обидві палати контролюють демократи – і вони не стануть піддавати власного президента подібному публічному шельмуванню.

У залаштунках Білого дому в ці години напевно йде запекла боротьба навколо того, кому потрібно буде взяти на себе відповідальність за катастрофу із загиблими солдатами. Когось із Пентагону або Держдепартаменту можуть попросити тихо піти у відставку. Ймовірно, що почалися розмови й про підготовку до зміни перших осіб у кабінеті міністрів.

Однак про це ми дізнаємося лише постфактум. Нинішня адміністрація вже показала себе як дуже закрита і яка постійно ховається від будь-якої відповідальності. Будь-які відставки – якщо вони й трапляться – не будуть ніким особливо афішуватися.

Малек Дудаков

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.