Судова практика: Чи реально засудити блогера?

Адвокат Права
Адвокат Права

Юридичний Telegram-канал

Фото з відкритих джерел

Чи можна притягнути до відповідальності блогера за невиконання умов договору?

Про це пише Telegram-канал "Адвокат Права".

Суть справи:

01.09.2020 року рекламний посередник (замовник) та блогер-підприємець (виконавець) уклали договір про надання рекламних послуг. За умовами договору блогерка зобов’язалась в особистому профілі соціальної мережі Instagram розмістити ряд інформаційних/рекламних текстів та відеоконтенту щодо проведення розіграшу подарунків від клієнтів замовника.

За надані послуги блогерка мала отримати 500 000 грн, оплата яких відбувалась два етапи:

  1. 250 000 грн у перший день початку розіграшу;
  2. інші 250 000 грн протягом 2 календарних днів з дати закінчення періоду надання послуг за умови відсутності зауважень замовника щодо наданих послуг.

У випадку низької активності на сторінці блогерки, передбачалось, що вона за власний рахунок має залучити третіх осіб для якісного виконання зобов'язань за договором. При цьому розмір вартості другої частини винагороди в такому разі виконавцю сплачується частково.

Що пішло не так?

З 50 000 підписників, які мала залучити блогерка, на визначені профілі у соціальних мережах, підписалось лише 22 886. Це є і порушенням договору, і підставою для судової справи.

Новини за темою: Випадково розбили щось у магазині? Чи потрібно компенсувати вартість?

Позовні вимоги замовника послуг

За невиконання умов договору позивач вимагала стягнути з блогерки 250 000 грн штрафних санкцій, 700 000 грн упущеної вигоди, 250 000 грн матеріальних збитків та 50 000 грн моральної шкоди.

Позиція блогерки

Заперечуючи проти заявлених позовних вимог у відзиві на позовну заяву блогерка зазначає, що особи самостійно здійснюють підписку на відповідні профілі, а тому вона не є відповідальною за волевиявлення та дії інших осіб.

Що вирішив суд?

Суд погодився з твердженнями відповідача, що вона не може вплинути на те, щоб інші особи підписувались на відповідні акаунти, оскільки вказані особи здійснюють це самостійно за своєю волею.

Однак, сторонами укладено договір, відповідно до умов якого відповідач взяла на себе зобов’язання здійснити збільшення кількості підписників в кількості не менше 50 000 підписників. А тому мала належним чином виконати умови договору. Внаслідок чого обґрунтованим визнається стягнення з неї штрафних санкцій у розмірі вартості 2 частини винагороди, а саме 250 000 грн.

А як же упущена вигода та моральна шкода?

Щодо заявлених позивачем вимог про стягнення з відповідача на свою користь 700 000 грн упущеної вигоди, 250 000 грн матеріальних збитків та 50 000 грн моральної шкоди, то суд визнав недостатніми докази позивача для відшкодування таких вимог.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.