Справа Медведчука - це спроба Зеленського вивернутися і "кинути" народу щось нове, щоб згладити скандал з офшорами

Юрій Корольчук
Юрій Корольчук

Співзасновник Фонду енергетичних стратегій

Президент України Володимир Зеленський KMR IMAGES

Про це пише Юрій Корольчук на своїй сторінці в Facebook.

Чорний день календаря для президента Зеленського – його рейтинг суттєво впав. Так каже КМІС. І навіть символічно зупинився на цифрі "25%", яку іронічно присвятили прихильникам Порошенка, що голосували за нього у 2019 році. Тепер перетворення Зеленського на Порошенка формалізувалось в вигляді даних соціології. На жаль для Зеленського падіння триватиме і далі. Наявна інформація свідчить, що із цих 25% лише 12-15% можна назвати "зеленоботами", які щиро вірять у правильність курсу "великих обіцянок" про мільярд дерев і шість нових блоків АЕС.

Сказати, що падіння рейтингу було несподіваним? Я би сказав так – навіть занадто швидким. Бо вже скільки скандалів пережив і сам Зеленський та його "слуги", що можна було лише задаватися питанням: що стане точкою остаточного розвінчування міфу про Зеленського, якого "намалювали" у 2019 році.

Але з іншого боку все-таки було очікування "падіння" Зеленського, який уособлює собою нинішню владу. Напевно показовими стали і "Пандора пейперс" про офшори Зеленського, неймовірне багатоденне мовчання президента з цього приводу (навіть хиленького відосіка із хі-ха про офшори не записали), потім не менш вражаюче інтерв’ю Зеленського ICTV, де він викручувався як міг, але так і не викликав довіри.

Новини за темою: "Загрався ти, Вова...": Як українці оцінили пропозицію Зеленського обміняти Медведчука

Розгубленість Зеленського навіть проявилася у тому, що він фактично сам знову почав оцінювати справу Медведчука, пропонувати якісь фантастичні обміни Медведчука на якихось неназваних "героїв". Хто ці потенційні люди? Жодного прізвища президент, як завжди, не надає.

"Пан Медведчук - громадянин України, і до нього застосовується українське законодавство. З іншого боку, якби Росія підтвердила, що у пана Медведчука є російське громадянство (ну наприклад, цілком можливо), то ми б із задоволенням після цього підтвердження або хоча б натяку розглянули можливості обміну пана Медведчука на справжніх героїв і громадян України, які перебувають не в Україні", - розповідає хвилюючись Зеленський. Чому хвилюючись? Послухайте відео, де патріот та неофіт-борець за українську мову Зеленський несподівано сумбурно переходить на свою рідну російську мову і саме так пропонує обміняти Медведчука.

Та й зрештою, саме обговорення і постановка ведучим питання про домашній арешт Медведчука, можливий тиск Росії, підтримка такої риторики Зеленським, мова про доконаний факт про Медведчука як винного – це знову і знову підтвердження того, що ця справа політична. Історія із Медведчуком тим і цікава, що саме Зеленський зробив із неї політичну справу. Без доказів, без суду, без формальностей.

Але для Зеленського справа Медведчука – це спроба вивернутись і "кинути" народу щось нове, аби не звертали увагу на офшори, скандали.

А схоже, що їх буде ще більше. На Заході в цілому посилюється критика Зеленського. І в тому числі за заборону телеканалів, фактичний тиск на Медведчука як одного із керівників опозиційної політичної сили. Показово, що це пише авторитетний "Форбс". Тут вже не викрутишся "путінською пропагандою" чи "кремлівськими наративами".

Новини за темою: Україна в 2021 році: Криза триває

Саме "Форбс" критикує Зеленського за нехтування правами іноземних інвесторів, скандал Pandora Papers про виведення грошей в офшори, заборона телеканалів, справу Медведчука.

Чого лишень вартує наступна цитата із статті у "Форбс": "Атака Зеленського проти таких фігур, як Медведчук, також використовувалася для того, щоб продати політику "деолігархізації" - політику, яку критикує Венеціанська комісія, консультативно-дорадчий орган при Раді Європи, оскільки вона виправдовує політичні атаки і помсту за допомогою інструменту індивідуальних санкцій, без суду, без юридичного оформлення і без обґрунтування з боку поліції. На словах це звучить добре, тому що практично всі в Україні, хто не є корпоративним магнатом, погоджуються, що деолігархізація дійсно потрібна. Але її також легко використовувати як політичну зброю, що пояснює, чому в Європі вважають таку політику грубою. Рейтинги Зеленського можуть провалитися ще сильніше через викриттів Pandora Papers, що продовжуються корупційних проблем, зростання цін на енергоресурси і нескінченної боротьби з Росією".

Словом, невтішний період починається у президента України. Без сформованих центрів впливів, без своїх ЗМІ, без реального капіталу і без напрацьованого політичного реноме. А ще потрібно керувати державою 2,5 роки. Чи вже пора виконувати свою обіцянку та йти у відставку?

Юрій Корольчук

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.