Шлюб жартома: Як українки, які прагнуть знайти щастя в арабському світі, втрачають квартири

Марія Данилова
Марія Данилова

Засновниця турагентства М-Travel, організатор евакуаційних рейсів з Єгипту під час карантину у зв'язку з Covid-19, постійно проживає в Хургаді

Єгипетський чоловік може виявитися хабібом Фото з відкритих джерел

Розпал курортного сезону – вдалий час розповісти жінкам, які планують провести відпустку без супроводу чоловіка, про незнищенне явище єгипетських курортів – місцевих альфонсів, яких називають "хабібами" (походить від арабського слова "хабібі" – улюблений). Безумовно, альфонс – явище інтернаціональне. Чоловіків, які не проти пожити за кошт дами, можна зустріти на всіх курортах світу. Практично всюди присутня важлива умова – шлюб як форма правового захисту жінки у відносинах.

Розбите серце і втрата декількох тисяч доларів – це ще легкі наслідки для іноземок, які не бажають вивчити відмінності між традиційним шлюбом в Єгипті та орфі-союзом, тобто шлюбом, в який чоловік може вступати скільки завгодно разів. Втім, через цю пастку жінки нерідко потрапляють в серйозні колотнечі, в результаті опиняючись без квартири, без грошей і без єгипетського чоловіка.

За фактом не шлюб, а дозвіл на секс

У Єгипті, на відміну від інших країн, існують дві узаконені форми шлюбних союзів. Одна – за правовими умовами й рівнем захисту для жінки та її дітей порівнянна з прийнятим в більшості країн традиційним шлюбом, інша – орфі-шлюб, або, як його ще називають, "шлюб на колінці". 

Орфі – це квазіформа офіційного шлюбу, яка не має юридичної сили за межами країни. На території Єгипту орфі-шлюб є законним з юридичної точки зору. Чистий бланк, призначений для церемонії реєстрації орфі-шлюбу, можна отримати в будь-якій адвокатській конторі. Раніше вони навіть продавалися в магазинах. Для дотримання всіх традицій, при укладенні орфі-шлюбу потрібно два свідки й адвокат, який і підпише бланк. Хоча не рідкість підписувати бланк "на колінці" по дорозі на знімну квартиру в таксі.

На підставі бланків, що підтверджують, що пара перебуває в орфі-шлюбі, чоловік і жінка цілком можуть знімати апартаменти та вільно поводитися як подружжя, не побоюючись претензій із боку поліції. Але при цьому жоден готель не поселить таку пару в один номер.

Жінці така форма узаконених відносин не дає ніякого захисту. Офіційний орфі-шлюб можна анулювати за один візит до адвоката. Але дівчата на емоціях часто роблять величезну помилку і просто розривають свій бланк. І благо, якщо він був оформлений офіційно у юриста і можна буде запросити його копію, а потім – на її основі провести ануляцію. Якщо він був укладений "на колінці" – це вже проблема.

Якщо жінка в односторонньому порядку розриває відносини з чоловіком в орфі-шлюбі, розриваючи бланк, йому досить пред'явити поліції свій бланк і фотографію цієї жінки на вулиці з іншим, у жінки можуть початися серйозні проблеми. Якщо поліція моралі запідозрить в ній дівчину легкої поведінки – неприємностей буде предостатньо. Можуть навіть запроторити до в'язниці.

При цьому, чоловік в Єгипті може мати скільки завгодно орфі-дружин, навіть при наявності дружини, з якою він перебуває в традиційному шлюбі. Зауважу, в традиційному юридичному шлюбі громадянину Єгипту дозволено мати чотирьох дружин. Правда, з дотриманням всіх правил про рівні права і за умови згоди першої дружини на другу або четверту. Згода орфі-дружини для нового орфі-шлюбу, зрозуміло, не потрібна.

Єгипетський чоловік може виявитися хабібом

У здоровому розумінні, орфі-шлюб – не така вже й погана штука. Багатьом в країні, що живуть відповідно до строгих ісламських традицій, вона дозволяє мати сексуальні відносини без загрози потрапити під переслідування поліції моралі. Зворотний бік медалі – правову лазівку давно й успішно освоїли "хабіби" – пройдисвіти, що наживаються на довірливих іноземках, з якими знайомляться, як правило, на курортах або через сайти знайомств.

Багато хто хоч раз бував на курортах Єгипту і спостерігав життя місцевого ісламського світу, твердо переконані, що всі арабські чоловіки щедрі, і навіть думки допустити не можуть, щоб їх утримувала і забезпечувала жінка. В очах туристок, це вигідно відрізняє представників арабської культури від більшості слов'янських чоловіків.

Новини за темою: Про що мовчать турагенти: Як не переплатити за подорож до Єгипту

Хабібом може виявитися інструктор з дайвінгу, чимало їх серед фотографів, гідів, співробітників готелю. Практично всі жертви хабібів, з якими мені вдалося поспілкуватися, вимовляють фразу – це була людина, яка буквально відразу "влізла під шкіру" – ідеальний чоловік, ідеальний коханець, ідеальний співрозмовник. Хабіби – відмінні психологи. Вони вміють вгадувати бажання і настрої, підлаштовуватися під жінку, говорити те, що вона хоче чути, терпляче вирощуючи паростки довіри. Вид діяльності, на якій вони спеціалізуються – це не тільки їх хліб, а й спосіб життя, навіть хобі.

Самотні, і вже тим більше невпевнені в собі дами, швидко прив'язуються до таких чоловіків. Незабаром вони всерйоз починають говорити про свого єгипетського "чоловіка" як про повноцінного чоловіка. Потім починають планувати переїзд і спільне життя.

Витягнув гроші та пропав

Головна неприємність, пов'язана з хабібами – це те, що рано чи пізно під слушними приводами (прохання позичити кошти на лікування батьків, ремонт телефону, оплату завдатку на апартаменти) вони починають викачувати з жінки гроші.

Одна справа якщо про допомогу попросив друг, коханець або людина, з яким був курортний роман. Але зовсім інше – коли з проханням звертається чоловік. Відомі випадки, коли жінки продають в Україні нерухомість, залишають без даху над головою своїх дітей від колишніх шлюбів, щоб возз'єднатися з коханим в Єгипті. Нерідко виявляється, що майбутнє сімейне гніздечко оформлене на підставну особу.

Ще один варіант – хабіб умовляв жінку інвестувати кошти в покупку апартаментів в Єгипті: мовляв, він буде їх здавати та пересилати своїй українській дружині гроші. Всі документи, які доводиться підписувати в цьому випадку жінці, складаються, як правило, арабською. Часто вона зовсім не розуміє, що підписує.

Фото з відкритих джерел

Фото з відкритих джерел

Сценарій завжди один: рано чи пізно хабіб зникає з грошима жінки. Більшість людей цього типу в курортних єгипетських містах – Хургаді та Шарм-ель-Шейху – приїжджі. Їм достатньо змінити номер телефону, щоб зникнути з радарів жінки назавжди.

Примітно, що ошукані хабібами жінки в більшості випадків не намагаються повернути гроші або відстояти свої права, дати історії розголосу. Хоча в соцмережах є закриті групи, в яких дівчата діляться фотографіями хабібів з метою застерегти від неприємностей інших співвітчизниць, частіше жінкам соромно визнавати свою наївність.

Та й з юридичної точки зору, як багато іноземка може зробити, щоб притиснути до нігтя шахрая в Єгипті?

Як зрозуміти – чоловік або хабіб?

Що повинно насторожити в арабському чоловікові й вказати на те, що швидше за все голову вам запаморочив альфонс?

Привід задуматися – якщо ви хоч раз зловили коханого на брехні, нехай і дрібній, твердий намір не вступати в традиційний шлюб і обмежитися орфі, істотна різниця у віці не на користь жінки, прохання позичити грошей.

Звичайно, не в кожному арабському чоловікові варто підозрювати хабіба. Я знаю десятки щасливих пар в Єгипті, в яких дружина українка, а чоловік – єгиптянин. Часто це пари, в яких жінки до вступу в шлюб в Єгипті вже мали дітей. Арабські чоловіки приймають їх як власних – оплачують їм навчання, роблять цінні подарунки, буквально "кружляють" і їх, і улюблених дружин-українок.

Якщо є бажання, можна заводити в Єгипті курортні романи. Головне при цьому – чесно усвідомлювати, що відбувається, і не дозволяти опинитися в полоні брехні та ілюзій.

Я знаю дам, які свідомо підтримують відносини з арабськими хлопцями, які не заперечують проти того, щоб за них платили. Захист цих жінок в тому, що вони контролюють ситуацію та чесно називають таких чоловіків "мій єгипетський чоловік жартома".

Марія Данилова

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.