Росія винесла вирок владі України

ВЗГЛЯД.РУ
ВЗГЛЯД.РУ

Російське мережеве видання

На безпековій конференції в Мюнхені Володимир Зеленський заявив, що Україна може разом з бойовиками ОРДЛО та представниками ОБСЄ контролювати українсько-російський кордон president.gov.ua

Оригінал - на сайті "ВЗГЛЯД.РУ".

"Коза з вовком тягалася, тільки шкура від кози зосталася". Цією українською приказкою Дмитро Медведєв описав поточну ситуацію у відносинах Росії і України, назвавши переговори з київською владою безглуздими. Його стаття передувала візиту до Москви заступника голови Держдепу Вікторії Нуланд - одного із символів держперевороту в Україні 2014 року. Як такий крок Медведєва слід розуміти Києву і чого чекати Росії від переговорів з Нуланд?

Напередодні стало (стаття була написана ще до візиту Нуланд в РФ, - ред.) відомо, що заступник держсекретаря США Вікторія Нуланд 11 жовтня відправиться до Москви. Як заявили в Держдепі, в Росії Нуланд "зустрінеться з посадовими особами високого рангу та іншими співрозмовниками". Планується розглянути "ряд двосторонніх, регіональних і глобальних питань", а головна тема переговорів – "стабільні і передбачувані відносини".

Імовірно, 12 жовтня Нуланд зустрінеться з заступником голови МЗС Росії Сергієм Рябковим, а 13 жовтня – з Дмитром Козаком, заступником голови Адміністрації президента РФ, що відповідає в Кремлі за український напрямок.

Раніше з візитом Нуланд до Росії виникли проблеми – в результаті дій Москви у відповідь на санкції Вашингтона заступник голови Держдепу опинилася в російському чорному списку. Так, в 2019 році вона як приватна особа не змогла потрапити на міжнародну конференцію, що проходила в Москві.

Відомо, що в обмін на згоду на візит до Москви представника американського зовнішньополітичного відомства з санкційного списку США була виключена частина росіян, про це заявила офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова.

Примітно, що в ніч на понеділок – коли літак Нуланд вже був у повітрі – в газеті "Комерсант" вийшла стаття заступника голови Радбезу РФ Дмитра Медведєва, в якій він висловив упевненість, що переговори з нинішнім керівництвом України безглузді, так як "це неосвічені і необов'язкові люди, які постійно змінюють позицію".

"Так вони розуміють мистецтво дипломатії. Доморощені Талейрани. Підписують Мінські угоди, домовляються в "нормандському форматі", а потім - після внутрішніх бурлінь в Раді, на площі або "ЦУ" з-за океану – розгортають позицію зовсім в інший бік", – зазначає він.

"Як у такій ситуації з ними можна вести переговори і домовлятися? Ніяк. Нам з васалами справу мати безглуздо. Справи потрібно вести з сюзереном", - констатував Медведєв. Також цікаво, що стаття названа українською приказкою "Коза з вовком тягалася, тільки шкура від кози зосталася", яка навряд чи потребує перекладу і, на думку експертів, звучить як вирок нинішній владі в Києві. Кремль вже підтримав позицію Медведєва.

"Тепер Росія буде говорити про Україну тільки з США, оскільки не розглядає Київ як партнера у переговорах", - розповів газеті "ВЗГЛЯД" київський політолог Костянтин Бондаренко. "Стаття Медведєва явно окреслила переговорну позицію Москви напередодні візиту Нуланд. Цікаво, що про це давно говорили експерти і політологи, а зараз про це відкрито написав Медведєв", – пояснив він.

При цьому, за його словами, з боку української влади навряд чи піде офіційна відповідь Медведєву, як не було відповіді і на публікацію президента Росії Володимира Путіна про єдність росіян і українців. "Думаю, українське керівництво візьме до відома позицію Москви, але не стане офіційно відповідати. Але, можливо, в Києві шумно охарактеризують статтю Медведєва як "звіриний оскал російського імперіалізму", - припустив він.

Водночас приїзд Нуланд до Росії можна описати так: "Москва відмовилася від діалогу з нинішньою владою України, а дайте я спробую замість Києва", погоджується політолог-американіст Дмитро Дробницький. "Головний сенс згоди Москви на візит Нуланд – підтвердити, що Росія не відмовляється від контактів з США. Російська влада ніби говорить: якщо від США є запит на спілкування – давайте спілкуватися", – пояснив експерт.

Співрозмовник допустив, що в ході переговорів сторони торкнуться проблематики Мінських угод. "Однак Нуланд не педалюватиме цю тему через незручну позицію для Заходу, адже Київ хіба що офіційно не заявив про свій вихід з домовленостей по Донбасу", - вказав аналітик.

Крім того, Нуланд особисто зацікавлена у візиті до Москви. "В адміністрації Обами її вплив сильно "провис", хоча раніше вона тримала на контролі весь південно-східний напрямок політики США. Тепер же вона хоче зрозуміти, які межі її влади в адміністрації Байдена. Але реальність така, що адміністрація США зшита з чотирьох кланів, представники яких (наприклад, Блінкен і Керрі) роблять суперечливі один одному заяви. А Байден є тільки аватаром цієї синтетичної коаліції", - додав співрозмовник.

"Москві також цікаво зрозуміти, до якої групи впливу належить Нуланд. При цьому саме через роз'єднаність всередині Білого дому, адміністрація Байдена не може зрушити відносини з Росією в бік конструктиву. Тому Москва зараз просто збирає інформацію, підсумовуючи і зіставляючи заяви представників різних кланів в Адміністрації президента США", - пояснив політолог.

Разом з тим одним з факторів, що спровокували Медведєва на публікацію цієї статті, стало "чергове нахабство українського президента, яке проявилося в новому маячному звинуваченні на адресу керівника Політради української партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктора Медведчука, вважає київський політолог Михайло Погребинський. "Я думаю, що почасти після цього Кремль вирішив відкрито і без обиняків пояснити, що собою представляють Зеленський і його команда", – вважає Погребинський.

Також стаття може бути і певним попередженням для пані Нуланд на випадок, "якщо вона почне переконувати російське керівництво в необхідності піти на якісь поступки Києву". "Вона, як досвідчений чиновник, виконує державну місію, незважаючи на всю її ненависть до Росії. А місія, мабуть, полягає в прагненні Вашингтона знайти відповідний формат взаємин з Москвою, який дозволить йому спокійно розбиратися з Китаєм. Сьогодні це головний пріоритет США у зовнішньополітичному порядку", - вважає Погребинський.

"Якщо вона не запропонує Москві щось надзвичайне - наприклад, готовність натиснути на Зеленського і змусити його виконувати певні умови в обмін на прагматичну позицію Росії з чутливих питань для США, то навряд чи можна очікувати від її поїздки якихось позитивних результатів", - вважає експерт.

У той же час директор Центру політичної кон'юнктури Олексій Чеснаков прогнозує, що візит Нуланд до Москви навряд чи призведе до позитивних зрушень по Україні, оскільки Київ розписався у своїй недоговороздатності.

За його словами, ініціативи Нуланд, якими б вони не були, Москві потрібно враховувати, оскільки це пропозиції від імені сюзерена. "Але навряд чи до всіх з них варто ставитися як до реалізованих, оскільки на сьогоднішній день українська влада не просто недоговороздатна і не просто виконує доручення сюзерена – вона несуб'єктна. Київ зараз не відповідає навіть за виконання тих доручень, які йому приходять з Вашингтона", – додав аналітик.

Співрозмовник підкреслив, що нинішня українська влада не здатна перейти до конструктивного порядку денного, який вів би до поліпшення відносин між країнами. "Швидше навпаки - Україна буде посилювати риторику і вести справи до повномасштабної дипломатичної та інформаційної війни проти Росії, хто б що їм не наказував з Вашингтона. Виходити потрібно з того, що українська влада в каденції Зеленського глибоко провінційна, некомпетентна і безвідповідальна", – констатував експерт.

У зв'язку з цим він вважає важливим публікацію статті заступника голови Радбезу РФ. "Вийшла напередодні візиту Нуланд стаття Медведєва особливо важливою: вона чітко фіксує уявлення російської влади, і навіть ширше - російської еліти, про те, як потрібно вести справи щодо України і з чинним українським керівництвом", - сказав Чеснаков.

Але що ж робити в ситуації, коли в Україні говорити нема з ким, а доручення Вашингтона в Києві виконувати не хочуть? "А нічого. Дочекатися появи в Україні нормального керівництва, яке націлене не на тотальну конфронтацію з Росією на межі війни, не на організацію дебільних "кримських платформ", створених для обдурювання населення країни і підкачки своїх м'язів перед виборами, а на вибудовування рівноправних і взаємовигідних відносин з Росією. Ось тільки з таким керівництвом України і варто мати справу. Росія вміє чекати. Ми люди терплячі", - відповідає Дмитро Медведєв.

Олексій Нечаєв, Олена Лексіна, Рафаель Фахрутдінов

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.