Рейтинг Зеленського з 73% обвалився до 23% всього за два роки. Провали, скандали і переслідування Медведчука знищили Зе

Володимир Шамін
Володимир Шамін

Політтехнолог

Зеленський і Медведчук
Українська правда

Стрімке падіння рейтингів президента Володимира Зеленського і партії "Слуга народу" показали відразу кілька соціологічних вимірів, опублікованих на цьому тижні. Рейтинг президента з 73% на виборах 2019 року обрушився до 24,7% на середину жовтня 2021 року, за даними КМІС. А виміри "Інституту соціології громадянського суспільства", проведеного на замовлення американської компанії WEST MARKET INDUSTRIAL LLC, дають Зеленському ще менший відсоток підтримки – 23,9.

Рейтинг "СН" з 43% в 2019 році впав до 22,1% на 20 жовтня, за даними "Інституту соціології громадянського суспільства".

Тобто, рейтинг Зеленського обвалився в три рази, а "Слуг" - в два. При цьому ОПЗЖ, проти якої влада Зеленського розгорнула політичний терор, не тільки не втратила за ці два роки, а й примножила свій рейтинг – з 13% в 2019 році до 18,7% зараз. І це закономірний результат тих процесів, які відбуваються в Україні.

Рейтинг Зеленського
з відкритих джерел

За два роки єдине, чим зміг похвалитися Зеленський - боротьбою з лідером ОПЗЖ Віктором Медведчуком. Правда, поки невдалою, але визнавати навіть це Зе відмовляється. Звинувачення Медведчуку що по першій справі, що по другій не витримують ніякої критики. Не будучи тоді політиком, Медведчук в 2014 році допоміг Україні в кризовий момент укласти контракти на постачання електроенергії, чим врятував країну від замерзання. Крім того, він брав найактивнішу участь в обмінах утримуваних осіб, повернув додому півтори тисячі осіб. І зараз влада намагається переконати суспільство в тому, що за цю діяльність Медведчука потрібно судити.

Перебуваючи в опозиції і під пресом влади, Медведчук домовився про постачання, а потім і виробництво вакцини "Супутник V" в Україні. Лідер ОПЗЖ має робочий мирний план по Донбасу, який схвалений в Москві, Донецьку, Луганську, Парижі та Берліні і який здатний покласти край війні. Також у Медведчука на руках є домовленості з Росією щодо газу, які дозволять знизити тарифи в Україні для кінцевого споживача.

А тим часом українці на вулицях і в соцмережах запитують у Зеленського, чому не закінчена війна на Донбасі, чому тарифи ростуть, хоча повинні були падати, чому досі не закінчилася епохи бідності, чому економіка падає, а ціни ростуть, чому в лікарнях немає вакцин від коронавірусу, чому нова влада, як і стара, підтримує олігархів, чому в новій владі немає фахівців, зате повно скандалістів і клоунів?

Чи не здається вам, що занадто багато "чому"?

Чим відповідає Зеленський на ці "чому" від громадян? Закриває телеканали - щоб не сміли озвучувати народне невдоволення діями влади, показувати п'яні ДТП за участю депутатів Зеленського та багато інших скандалів цієї влади. Щоб прикрити офшорний скандал, в епіцентрі якого опинився Зеленський, влада на коліні сфабрикувала чергову кримінальну справу проти Медведчука. Як бачимо за рейтингами, це абсолютно не допомогло. Народ ж розібрався, хто є хто в українській політиці.

Оскільки ніяких змін на краще від Зеленського чекати не доводиться, залишається робити ставки - опуститься його рейтинг нижче 20% до кінця року чи ні. Ставлю на те, що опуститься. Цю тенденцію вже не зупинити. Дні Зе на посаді президента полічені і другого терміну не буде.

Володимир Шамін

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.