Президенту України Зеленському Володимиру Олександровичу

Анатолій Пешко
Анатолій Пешко

Громадський і політичний діяч

Анатолій Пешко 112ua.tv

Оригінал - на сайті Korrespondent.net.

Президенту України Зеленському Володимиру Олександровичу

Шановний Володимире Олександровичу!

Вважаю своїм обов'язком звернутися до Вас з проханням зробити все можливе для збереження аграрного сектора України, який, на жаль, поступово деградує і руйнується у зв'язку з тим, що український уряд не вживає жодних заходів для стабілізації і тим більше для зростання агропромислового виробництва.

1. Хочу звернути Вашу увагу, що в усіх цивілізованих країнах Європи та світу фермери не сплачують жодних податків, окрім податків на заробітну плату та податків на дивіденди. Тобто, ніяких податків на прибуток, ніяких податків на додану вартість, ніяких фіксованих сільгоспподатків, ніяких податків з обороту, ніяких акцизів і т.д., але в той же самий час всі цивілізовані країни щорічно виплачують своїм агровиробникам прямі і непрямі дотації, розмір яких сягає, наприклад, в Німеччині 900 євро на гектар, у Франції близько 400-600 євро на гектар, в Греції близько 700 євро за гектар і так далі. При цьому хочу сказати Вам, що орендна плата за користування приватної, державної або комунальної власності найвища в Німеччині, причому в Східній Німеччині вона становить 200-250 євро за гектар, в Західній Німеччині 300-350 євро за гектар. На превеликий жаль, українські фермери Вінниччини та Полтавщини вже платять таку орендну плату як у Західній Німеччині. І таким чином розмір орендної плати в Україні постійно зростає, тобто, держава цей процес ніяк не зупиняє. Це відбувається внаслідок нездорової конкуренції між агровиробниками (переважна частина яких не має жодної економічної освіти і не розуміє, до яких згубних наслідків і до якої фінансової збитковості це може призвести український агробізнес).

Пропоную встановити граничну максимальну ставку орендної плати не більше 250 дол. США з одного гектара на рік як для приватних, так і для державних земель, а так само для земель комунальної власності.

2. Антимонопольний комітет, Кабінет Міністрів України, Державна компанія ДПЗКУ не виконують свої контрольні та регулюючі функції на експортно-імпортному ринку України. У зв'язку з цим склалася згубна ситуація, яка призводить до того, що українські та іноземні компанії-експортери української агропродукції навмисне, в таємній змові, занижують закупівельні ціни на агропродукцію українських фермерів. В результаті цього українські агровиробники і українська держава щорічно втрачають до 17 млрд дол США.

Я пропоную доручити Кабміну, Міністерству сільського господарства та Антимонопольному комітету здійснювати щоденний моніторинг цін на вироблену та експортовану з України агропродукцію.

Замість ДПЗКУ створити іншу, не забруднену корупцією експортно-імпортну компанію, яка займатиметься експортом зерна і закуповуватиме в українських виробників їхню продукцію за цінами вищими, ніж це роблять приватні українські або іноземні експортери. Тобто, нова аграрна експортно-імпортна державна компанія повинна працювати на чесних умовах при яких, 50% прибутку вона залишає українським агровиробникам, а 50% - йде в казну держави.

При створенні такої компанії ми будемо непрямими методами дуже ефективно регулювати закупівельні ціни на українську зернову та іншу аграрну продукцію!

При цьому щорічно в середньому близько 15-20 млрд дол. США, які кралися в українських фермерів і української держави, будуть порівну ділитися між українськими агровиробниками і бюджетом. Тобто, близько 7,5 мільярдів доларів США будуть залишатися в розпорядженні фермерів України і близько 7,5 мільярдів доларів США будуть йти в бюджет держави. ДПКЗУ створювалося саме для цих цілей, але з причини корумпованості чиновників це підприємство погрузло в боргах. Щоб подібного не сталося з новим експортно-імпортним аграрним підприємством потрібен, систематичний контроль за його роботою з боку Міністерства сільського господарства, антимонопольного комітету, Кабінету міністрів і особисто президента України, а також можливо з боку Бюро економічної безпеки (БЕБ). Чому я роблю акцент на ретельному контролі за цим підприємством, тому що, воно є надприбутковим підприємством і відповідно, інтерес корумпованих чиновників до нього дуже великий.

Для того що б робота цього підприємства була максимально успішною, майбутній керівник такого підприємства повинен їздити в закордонні відрядження разом з прем'єр-міністром і президентом України. Це дозволить зробити іноземні вояжі не ритуальними, а діловими. Тоді в присутності президента або прем'єр-міністра будуть укладатися контракти безпосередньо з великими державними компаніями інших іноземних держав таких, наприклад, як Індія, Китай, ОАЕ, Катар та інші, тому що це прямі договори на поставку сільгосппродукції без посередників! Економічний ефект від таких контрактів буде більш високий, тому що ці угоди укладаються між найбільшими державними компаніями за ринковими цінами без участі будь-яких посередників-дармоїдів.

При успішній роботі, така державна агрокомпанія може принести доходу більше, ніж половина Кабінету міністрів України. Ця компанія може так само займатися імпортом аграрної техніки, (що не виробляється в Україні), засобів захисту рослин, які досі не виробляються у нас, хоча Україна це вже чисто аграрна держава, так як промисловість в Україні практично вже не працює.

Також це підприємство може експортувати паливно-мастильні матеріали, мінеральні добрива, до того моменту поки ціна на газ не стане прийнятною для українських виробників азотних мінеральних добрив. Нинішня ціна на газ є вбивчою для хімічних підприємств-гігантів, які виробляють азотні мінеральні добрива в нашій країні.

3. Відродження і розвиток тваринництва в Україні: великої рогатої худоби, свинарства, вівчарства та інших видів тваринницької продукції.

Для того, щоб в Україні розвивалося велике рогате тваринництво молочного та м'ясного напрямку, вівчарство, свинарство необхідно щоб були введені загороджувальні мита та акцизи на імпортну продукцію з м'яса і молока. Для цього необхідно мита та акцизи підняти до такого рівня, щоб ціна на ці товари була вдвічі вищою за аналогічну українську продукцію.

Це пов'язано з тим, що дотації в європейських та інших розвинених країнах світу на рослинництво і тваринництво багаторазово перевищують прибутковість українських агровиробників. Тому відносно розвинені країни, такі як Чехія, Польща, Голландія, Словаччина можуть експортувати свою продукцію в Україну за цінами нижче собівартості аналогічної української тваринницької продукції. При цьому прибуток цих тваринницьких компаній зберігається на рівні 100-200 відсотків, а українська тваринницька продукція стає неконкурентною за ціною, хоча вона набагато краща за якістю. Тобто для ефективного зростання тваринництва в Україні необхідно хоча б прибрати з ринку недобросовісних іноземних конкурентів, які в своїх країнах мають колосальні пільги, завдяки яким вони без праці витісняють українських тваринників з ринку. Українські виробники м'яса і молока не мають ніяких пільг і дотацій, а навпаки несуть непомірні податки. У цьому полягає секрет і ключ до відродження і прогресу тваринництва в Україні!

4. Ще раз акцентую увагу президента України на той факт, що у всіх найбільш розвинених аграрних і промислових державах, таких як Німеччина, Франція, Італія та інші, аграрні виробники не платять ніяких податків.

Хочу звернути увагу президента України, що варварське введення податку на додану вартість колишнім прем'єр-міністром України Арсенієм Яценюком різко загальмувало і викликало поступальну деградацію аграрного сектора нашої країни. У той час, як до введення податку на додану вартість аграрний сектор розвивався максимально динамічно і за короткий термін Україна досягла 2-3 місця з виробництва агропродукції в Європі. (Вона вийшла на 2-е місце з експорту ячменю, на 3-е місце з експорту пшениці, 1-е місце з експорту соняшникової олії в Європі).

Шановний Володимире Олександровичу, прошу вас звільнити аграрний сектор від непосильних податків, повністю ліквідувати податок на додану вартість для агровиробників. Тобто повернутися до колишнього пільгового режиму оподаткування для всіх фермерів України!

Якщо ви це зробите, ви станете нескінченно шанованою людиною серед усіх фермерів і агровиробників країни. І найголовніше, ви дасте колосальний поштовх для розвитку українського агропромислового сектору. На сьогоднішній день це єдиний напрямок в економіці України, який може стати тією рятувальною "паличкою-виручалочкою", яка врятує всю українську державу і забезпечить населення України якісними і доступними продуктами харчування!

5. Шановний Володимире Олександровичу, хочу ще раз звернути Вашу увагу на те, що всі кошти, залишені аграріям від скасування податку на додану вартість, будуть використані для поступового створення систем зрошуваного землеробства. Зрошуване землеробство вкрай важливо для сьогоднішньої України, в якій кількість зон ризикового землеробства з посушливим кліматом стало у багато разів більше. І це призводить до величезних втрат в українських фермерів.

Шановний Володимире Олександровичу, прошу Вас стати на бік агровиробників і бути головним локомотивом у розвитку найбільш перспективної галузі сьогоднішньої економіки України!!!

З повагою,

Академік і перший віцепрезидент

Академії економічних наук України,

Анатолій Володимирович Пешко

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.