Політика конфронтації з Росією, яку проводив Порошенко і зараз проводить Зеленський, принесла Україні одні проблеми

 Микола Васильківський
Микола Васильківський

Блогер, журналіст, письменник

Президент України Володимир Зеленський Gleb Garanich/Reuters

Матеріал Reuters про те, що США і ЄС домовляються і вже на півкроку від "великої угоди" по "Північному потоку-2" викликав ефект бомби, що розірвалася. 19 липня Reuters, посилаючись на свої джерела "у верхах", повідомило, що з дня на день Вашингтон і Берлін оголосять про політичну угоду з врегулювання розбіжностей через проєкт газопроводу "Північний потік-2". 

"Угоді, яка можлива в найближчій перспективі, передували жорсткі суперечки між чиновниками США і Німеччини, оскільки США висловлювали побоювання, що трубопровід, який готовий на 98%, збільшить залежність Європи від російського газу, а також залишить Україну без плати за транзит, яку вона отримує за транспортування газу по наявному трубопроводу".  

"Є хороші шанси", - повідомило одне з джерел на умовах анонімності, оскільки переговори все ще йдуть. "Ми чекаємо, що ці переговори приведуть до результату найближчими днями".  

"Друге джерело повідомило, що переговори між двома сторонами близькі до угоди, яка скасує відновлення тимчасово припинених санкцій США проти "Північного потоку-2" - компанії, яка будує трубопровід, і її головного топменеджера", - поінформувало Reuters. 

Подібні новини добре ілюструють, чому українська влада на чолі з Володимиром Зеленським останнім часом демонструє таку нервозність. Як бачимо, Байден із Меркель не прислухалися до вимоги Зеленського, який 15 липня, в день переговорів у Вашингтоні щодо "Північного потоку-2" написав у Twitter "і ніякого рішення про Україну без України". А, швидше за все, вони просто нічого не знають про таку вимогу.  

Тому що всі останні дії - і, в тому числі інформація Reuters - свідчать, що США, Європа і Росія мають намір домовлятися. Причому домовлятися, незалежно від того, хоче цього влада України чи ні. Попри те, що як прямо пише Reuters, "Північний потік-2" "залишить Україну без плати за транзит, яку вона отримує за транспортування газу по наявному трубопроводу".  

А в комплексі це означає, що політика конфронтації з Росією, яку проводив Порошенко і зараз проводить Зеленський, принесла Україні одні проблеми. Зокрема, за кілька днів до інформації Reuters про "велику угоду", один із головних опозиційних політиків Віктор Медведчук у своїй статті про майбутнє українського і російського народів спрогнозував, що в разі, якщо Захід і Росія знайдуть спільну мову, то Україна "анти-Росія" стане не потрібна, і ніхто не буде захищати її інтереси.  

"Але чи потрібна сьогодні Європі держава, головним завданням якої буде стримування Росії? Відповідь очевидна - ні. В іншому випадку Україна отримувала б набагато більше підтримки, і ніякого "Північного потоку-2" не було".  

Дійсно, якщо влада України погоджується, що наша країна - це інструмент для конфронтації з Росією, то, що робити, коли США і ЄС домовляться з Кремлем? І ось ми бачимо, що ЄС продемонстрував готовність до економічної кооперації з РФ, свідченням чого є "Північний потік-2". А США просто "злили" інтереси України. Це стає ясно з ексклюзиву Reuters, де сторони "великої угоди" в особі США і ФРН готуються до варіанту припинення транзиту російського газу через територію України, обіцяючи натомість інвестувати в трансформацію енергетики, енергоефективність та енергетичну безпеку України. Але обіцяти - не означає одружитися, говорить цинічна народна мудрість.  

"На додаток до запевнень Німеччини про готовність до "реверсного потоку" газу в Україну, якщо Росія припинить постачання в Східну Європу, джерела повідомили, що угода буде включати обіцянку обох країн інвестувати в трансформацію енергетики, енергоефективність та енергетичну безпеку України".  

Причому Медведчук у своїй статті концентрується не стільки на з'ясуванні, хто винен у тому, що інтереси України ігнорують, скільки піднімає життєво важливі питання для нашої країни. А саме, яку роль Україна відіграє і гратиме в майбутньому – йдеться про роль у міжнародному поділі праці, світовій політиці та впливі. Він сам бачить роль України в якості "моста" між Європою і Росією. 

"Якщо українці побудують міст між Європою і Росією, то вони будуть потрібні і Європі, і Росії. Якщо вони будуть будувати стіну, то цю стіну обійдуть і залишать нас наодинці з непотрібною стіною". 

А поки що пресслужба Держдепартаменту США повідомила, що 20-21 липня Київ відвідає старший радник глави Держдепартаменту США Дерек Шолле. Офіційно Шолле прилітає, щоб "підтвердити стратегічну цінність зв'язків США та України". Але той же Reuters з посиланням на свої джерела повідомляє, що США дуже хотіли б, щоб Україна теж підтримала заплановану "велику угоду" з Німеччиною щодо "Північного потоку-2". Фініта ля комедія?

Микола Васильківський

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.