Медведчук пропонує, щоб Україна не створювала проблеми для Росії і для Європи, а допомагала у вирішенні цих проблем

Фомін Олександр
Фомін Олександр

Політичний експерт

Російський трубоукладчик "Академік Черський" не може вийти в море і докласти труби "Північного потоку-2", так як не може працювати без допоміжного судна, без крана gazprom.ru

Російське трубоукладальне судно "Академік Черський" увійшло у виняткову економічну зону ФРН для продовження будівництва другої нитки "Північного потоку-2"

Оригінал - на сайті "Капітал".

"Трубоукладальне судно "Академік Черський" укладе 2,6-кілометрову ділянку другої нитки трубопроводу у винятковій економічній зоні Німеччини. Всі роботи проводяться відповідно до отриманих дозволів", - повідомила пресслужба Nord Stream 2 AG. За даними відкритих джерел, загальний обсяг робіт у водах Німеччини становить 28 кілометрів, попередній етап у водах Данії - це 120 кілометрів трубопроводу.

"Академік Черський" - це краново-монтажне трубоукладальне судно, тобто судно, що поєднує функції кранового судна і трубоукладача. Довжина "Академіка Черського" - 150 метрів, ширина 36,8, висота борту 15,10.

КМТУС названо так на честь академіка Миколи Черського - знаменитого вченого в області пошуку, розвідки та розробки нафтових і газових родовищ. З квітня 2021 року "Академік Черський" працював у територіальних морських водах Данії, але в ніч з 18 на 19 липня перейшов у виняткову економічну зону Німеччини. У Данських водах "Академік Черський" проводив роботи спільно з трубоукладальною баржею "Фортуна". "Фортуна" поки продовжує працювати у водах Данії.

Новини, пов'язані з проєктом "Північний потік-2", цікаві тим, що вони як у краплі води показують хитросплетіння і взаємозв'язки європейської політики - і в площині Росія-ЄС, і в площині Україна-ЄС, і в площині Росія-Україна. Нагадаю, що в кінці червня "Північний потік-2" вийшов на фінішну пряму, після того, як Федеральне мережеве агентство Німеччини офіційно підтвердило, що отримало заявку від компанії Nord Stream 2 AG на сертифікацію як незалежного оператора газотранспортної системи. На цей момент звучать терміни на рівні кінця вересня 2021 року, коли "Північний потік-2" буде завершено, пройде технічну експертизу і приймання. З економічної точки зору, українська влада на чолі із Зеленським б'є в набат, справедливо побоюючись, що українська ГТС стане просто не потрібна.

А з політичної точки зору успіх проєкту "Північний потік-2" означає банкрутство курсу Порошенка на вибудову з України "анти-Росії". І водночас банкрутство політичного курсу Зеленського, який просто продовжує політику Порошенка. Адже успіх "Північного потоку-2" став можливий в першу чергу тому, що його активно підтримують ФРН і Франція - головні економічні локомотиви Європи. Якби країни ЄС не підтримували, то і не було б ніякого ПП-2, як свого часу через позицію влади Болгарії був зупинений проєкт трубопроводу "Південний потік".

Чим загрожує політика перетворення України в "анти-Росію" зі стратегічної точки зору пояснив у своїй статті "Майбутнє українського і російського народів" Віктор Медведчук. Пояснив, в тому числі й на прикладі "Північного потоку-2".

"Але чи потрібна сьогодні Європі держава, головним завданням якої буде стримування Росії? Відповідь очевидна - ні. В іншому випадку Україна отримувала б набагато більше підтримки та ніякого "Північного потоку-2" не було", - аргументував опозиційний політик.

Згідно з аргументацією Медведчука, якщо весь сенс існування України - це конфронтація з Росією, то якщо Європа і Росія домовляться, тоді "держава Україна стає непотрібною". І на прикладі "Північного потоку-2" ми бачимо, що його слова підтверджуються, тому що Європа і Росія не тільки прекрасно домовляються, а й реалізують масштабні спільні проєкти.

Головний опозиційний політик пропонує, щоб Україна не створювала проблеми для Росії та для Європи, а допомагала у вирішенні цих проблем.

Звичайно, з будь-якою концепцією місця України в Європі й у світі можна погоджуватися або сперечатися. Але, в тому числі й на прикладі "Північного потоку-2" ми наочно бачимо, що курс Порошенка-Зеленського - це глухий кут. І Медведчук став першим серед топполітиків України, хто поставив питання про те, якою має бути здорова альтернатива тупиковій політиці нинішньої влади.

Олександр Фомін

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.