Переговорами щодо обміну з ОРДЛО повинен займатися Медведчук, тому що нинішні кадри влади не вирішують нічого

Сергій Годний
Сергій Годний

Політолог

Медведчук
Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України Віктор Медведчук 112ua.tv

Невизнані ОРДЛО зажадали повернути в офіційний переговорний процес Віктора Медведчука

Про це пише Сергій Годний у своєму блозі на сайті Korrespondent.net.

"Найбільш відповідною на цю позицію ми вважаємо кандидатуру політичного і громадського діяча Віктора Медведчука, який має успішний досвід роботи на Мінському майданчику і проведення обміну утримуваними особами".

Що це означає? Є така класична фраза "Кадри вирішують все". Так от, вимога невизнаних ОРДЛО повернути до складу ТКГ Віктора Медведчука – це нова інтерпретація принципу "Кадри вирішують все".

ОРДЛО не вірять у нинішній склад ТКГ – а з Медведчуком вони готові вести переговори. Власне, тут факти говорять самі за себе – Медведчук за роки конфлікту звільнив близько 900 осіб з обох сторін і не ділив українців на "правильних" і "неправильних". Власне, навіть Порошенко у 2018 році перед кількома десятками телекамер визнав, що Медведчук – це найефективніший переговірник.

Переговорний процес у мінській контактній групі давно забуксував – невизнані ОРДЛО вважають, що якщо приєднається Медведчук, то буде просування вперед.

Зараз в ТКГ немає довіри між учасниками в особі Києва і невизнаних ОРДЛО. Відповідно, немає ніякого конструктиву. Вимога повернути Медведчука говорить про те, що його вважають єдиним переговірником з боку України, якому можна довіряти.

Тобто, це можна розуміти так, що нинішні "кадри" в ТКГ не вирішують нічого – тому потрібен авторитетний парламентер, якого поважає інша сторона й у якого є історія досягнень.

Щоб довести свою готовність на ділі, невизнані ОРДЛО готові звільнити 3-х осіб та передати на українську сторону. Але тільки під гарантії Медведчука. Дійсно, рівно 1,5 року як немає жодного обміну полоненими. Останній обмін полоненими відбувся на Донбасі 16 квітня 2020 року. Тоді за формулою "20 на 18" Київ передав 18 осіб, а з непідконтрольної території передали Україні 20 утримуваних осіб. І обіцянка самостійно звільнити 3-х осіб з-поміж утримуваних осіб виглядає як готовність розблокувати обмін полоненими між Києвом і ОРДЛО.

Сергій Годний

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.