Жарких: Нинішнім лібералам потрібні такі реформи, які не підсилюють Україну, а послаблюють

Денис Жарких
Денис Жарких

Медійник, письменник, політолог

Фото з відкритих джерел

Про це пише Денис Жарких на своїй сторінці в Facebook.

США вимагає переоцінки

Читаючи лобістів західного курсу, розумієш, чому йдуть команди закриття каналів і сайтів. Лобі США наймають тут таких ідіотів, що сперечатися з ними може і не дуже просунута людина. При цьому з їх опусів настільки стирчать вуха, що це просто непристойно. Залишається всі інші думки оголосити російською пропагандою і заборонити на корені, інакше цей ідіотизм серйозно сприйняти неможливо.

Ось друзі звернули увагу на статтю якогось Дмитра Треніна, який за допомогою посольства Данії та Фонду Карнегі в Москві написав і опублікував творіння "Переоцінка близькості. Як Росії будувати відносини з Україною". Як то кажуть, тема важлива і актуальна, але найголовніше, не має однозначної відповіді. Ось вже простір філософам, політологам, економістам, фахівцям державного управління.

Але якщо висловити цю, вельми не маленьку статтю, то в сухому залишку залишиться слово Леся Подерев'янського: "Від...ся". Ось і вся мудрість вченого чоловіка який, судячи з фото, вельми в літах. Навіщо ж стільки було писати? Процитував українського класика, і пішов освоювати черговий грант. Але, мабуть, за одне слово грант не дадуть, а тому це слово розтягнули на велику статтю. Вийшло нудно, сумбурно, але, що головне, вуха повилазили настільки, що їх-то, в основному, і видно.

Почнемо з того, що автор відразу злив, навіщо написана ця стаття. З перших же рядків - ось США пішли з Афганістану, втрачають світове лідерство, але це не означає, що Україна повернеться до Росії. Далі можна не писати, автор явно вказав на замовників і мотиви фінансування своєї нелегкої праці. Панове західні пропагандони, ви якось витонченіше працюйте або там, на тому кінці дроту, теж виродки без такого пасажу на початку статті грошей не дадуть? Тоді зрозуміло, чому США втрачає світове лідерство, не можна ж свою пропаганду доручати таким дурним людям.

Далі автор заявляє, що значення України для Росії явно переоцінене. Ну, припустимо, але що переоцінили - економіку, стратегічне положення, історичну близькість народу? І у автора знову вуха вилазять - автор сперечається з... Бжезинським. Помилявся старий, Росія і без України імперія.

І далі, як по писаному, Росії потрібно розширятись на схід, а на захід - зась. Господи, Івану Грозному приблизно теж талдичили, не послухав. А далі, так взагалі Росія побудувала Пітер, шведу загрожувала і в європейську політику залізла по "саме не можу".

До речі, Іван Васильович таки отримав по носі в Лівонській війні, і питання просування на захід не вирішив. Але питання було вирішено шляхом модернізації імперії, що з успіхом зробив Петро. До чого я це все пишу? Автор розглядає РФ, як імперію. І каже "Ти сюди не ходи, ти сюди ходи". Йому, автору, і в голову не приходить, що основи сучасної РФ закладалися зовсім не імперські. Тобто, так, якщо Росія будує демократичне суспільство і інститути, то її імперське просування цікавити не повинно. А якщо Росію розглядати, як імперію, то імперії не можна сказати, куди їй рости, а куди ні. Вона в будь-яку щілину залізе.

Тут мені вже доводиться грати за західне лобі, оскільки воно розплодило інфантильних довб...в. Отже, панове гратоїди, грантососи, і грантолізи, даю майстер-клас. Безкоштовно. Тому, що з вами, дебілами, сперечатися нецікаво. Є два підходи до Росії - імперія і демократична держава. Що таке демократія більшість грантоїдів і поняття не мають. Чи ви серйозно вважаєте, що в Україні побудували демократію? Хоча під прямим керівництвом посольства.

Так повернемося до Росії. Якщо Росію розглядати, як імперію, то вона повинна повернути собі не тільки Україну, а й Закавказзя, Середню Азію і Прибалтику. Питання тільки в модернізації. Опанує Росія сучасними технологіями - все поверне, не опанує - втратить і те, що має. І все гратоїдські "Ніззя!" можна засунути в...

Але я не вважаю, що це єдиний шлях розвитку в регіоні. Росію можна розглядати і як демократичну державу. Тоді розширення територій Москві не потрібне, в тому числі і Україна. Але це зовсім не означає, що з розвитком демократичних і ринкових інститутів вплив Росії не буде рости. Ще як буде. Зростатиме економічний, інформаційний вплив, а, як наслідок, вплив політичний. І тоді Україна залишається цілком незалежною державою, але там буде потужне російське лобі, цілком порівнянне з лобі США і ЄС.

У тому-то і фокус, що нинішнім лібералам потрібні такі реформи, які не підсилюють країну, а послаблюють. Гра в імперії - це гра без правил. Сильніший пожирає слабшого. В імперській системі Україна - жертва, корм для сильніших. У демократичній системі Україна може існувати в змаганні американського/європейського і російського лобі. Але що зробили пани пси демократії? Вони в Україні оголосили американське лобі законом, а російське лобі, бізнес, культурний вплив - поставили поза законом. Ось і закінчилася демократія, за яку вони так довго топили. Залишається імперське вирішення питання. Ну так самі ж свої ж правила порушили. Та й як не порушувати, коли ломи від посольства самі не розуміють правила демократичної гри. Дурники-с. А від цих дурників горя не оберешся...

Денис Жарких

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.