Новини » Економіка Читать эту новость на русском

Новий транш МВФ: Коротко про головне

Антон Швець
Антон Швець

Український блогер, телеведучий, публіцист та політичний діяч

МВФ
Фото з відкритих джерел

МВФ на засіданні правління затвердив перегляд програми stand-by кредитування, продовжив її до кінця червня 2022 року та підтвердив виплату Україні 700 мільйонів доларів.

Про це пише Антон Швець на своїй сторінці в Facebook.

Нам дають гроші просто для того, щоб ми не впали та отримали решту макрофінансової допомоги. Тому багато важливих вимог до реформ навіть не потрапили в шорт-лист, вказаний в пресрелізі з перегляду програми.

Так, наприклад, в пресрелізі ПОВНІСТЮ відсутня згадка про вибори нового глави САП, якого вже понад рік не можуть призначити, і ні слова про майбутні вибори директора НАБУ.

Від нас бояться вимагати хоч чогось маломальськи складного.

Що потрапило в пресреліз і в якому порядку.

Перше.

Повернення податково-бюджетної політики в норму, в тому числі й зниженням квазіфіскальних ризиків, в тому числі й в енергетиці. За цією хитрою еквілібристикою, швидше за все, ховається Юрій Юрич і його щільні відносини з облгазами Фірташа. Встановлення забезпечених державою пільгових цін на енергоресурси й називається квазіфіскальними операціями в енергетиці. МВФ знає, що це завжди призводить до розкрадань і проблем, і вибило в Офісу і Кабміну обіцянку цю петрушку закінчити. Вважаю, раніше літа обіцянку виконано не буде.

Друге.

Незалежність НБУ та приведення інфляції в норму. Дивно бачити це другим пунктом, очевидно, що Кирило Євгенович дістав МВФ вже до гикавки, а його недавній маневр на курсі гривні помітили всі. Ходять чутки, що МВФ просигналізував Офісу президента, що до звільнення Шевченка ДО борда всі поставляться з розумінням. Шевченка не звільнили, і натяк перемістився другим пунктом обіцянок української влади в пресреліз.

Новини за темою: Чому зростають ціни, або Як інфляція з'їдає ваші гроші

Третє.

На випадок, якщо Кирило Євгенович, як завжди, буде трактувати фразу "забезпечення незалежності НБУ" як "мене не можна відправляти у відставку", в третьому пункті ОСОБЛИВО й ОКРЕМО вказали, що необхідно забезпечити (ensuring) фінансовий добробут банківської системи, за допомогою, в тому числі належного управління. Це цегла в город заступника Шевченка Матузки та вказівка, що найважливіша з функцій НБУ – пруденційний нагляд за банківською системою – зруйнована. Кінцевою метою цього самого належного управління в українських банках є відновлення кредитування приватного сектора.

Четверте.

Судова реформа. Тільки в четвертому пункті – так, а не першим або другим. Здається, МВФ відчуває, що із судовою реформою на нас чекають проблеми.

П'яте.

Зниження частки держави в економіці. Це приватизація всього і держбанків особливо.

Як бачите, в пресрелізі ні слова про корпуправління, наглядові ради, ексім там (про банки там загалом про країну, а не про конкретно держбанки або конкретно ексім), ні слова про САП і НАБУ, судова реформа четвертим номером.

МВФ, судячи з усього, боїться на нас навіть дути перед цією зимою.

Звичайно ж наша влада цим скористається. І не для реформ.

Антон Швець

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.