Нова кримінальна справа проти Медведчука не допомогла зупинити стрімке падіння рейтингу Зеленського

Фомін Олександр
Фомін Олександр

Політичний експерт

Президент України Володимир Зеленський

УП

Про це пише Олександр Фомін у своєму блозі на сайті Korrespondent.net.

Про що говорить соціологія КМІС? Звичайно, перший і головний висновок - рейтинг Зеленського всього за місяць обвалився майже на 10% - з 33,3% в середині вересня до 24,7% в жовтні. Це те, що лежить на поверхні.

Але давайте задумаємося, в якому контексті проходять ці процеси. По-перше, ми бачимо, що Зеленському не вдалося зайти в нішу Порошенка. Як він не намагався вдавати з себе "чесного Порошенка" - тобто з точно таким самим набором патріотичних гасел "Армія. Віра. Мова", але без офшорів і без корумпованого оточення за спиною – у нього нічого не вийшло.

Зеленський всіляко демонстрував, ніби він краще, ніж Порошенко. А офшорний скандал показав, що насправді Зеленський - точно такий самий як більшість українських політиків і олігархів, які ховають гроші в офшорах. А значить, вся його деолігархізація - це просто ширма. Як написав Forbes, насправді під виглядом "деолігархізації" просто йде війна проти опозиції на чолі з Віктором Медведчуком.

До речі, і "деолігархізація" - це теж плагіат, це насправді гасло Порошенка зразка 2014 року. Але мова не про це.

Щоб відвернути увагу від офшорного скандалу, Зеленський і компанія почали здійснювати масу хаотичних дій. У тому числі, як ми побачили з тексту підозри Медведчуку, вони збиралися висунути звинувачення і Порошенку, і його соратникам. Однак опитування КМІС чітко показує, що ці нові звинувачення не допомогли зупинити падіння рейтингу Зеленського. Тобто, за допомогою нових звинувачень Медведчуку, звільнення Разумкова та інших піар-ходів Зеленський і компанія сподівалися відвернути увагу від офшорного скандалу - а в підсумку тільки ще сильніше розчарували свого виборця і обвалили свій рейтинг.

Але ці дії Офісу президента відбилися і на електоральному полі. Якщо говорити про те, як українські виборці оцінили дії Зеленського і ОП, то тут найкраще підійде рядок з пісні Алли Пугачової "Ты покинул берег свой родной, а к другому так и не пристал".

Зеленський спробував зайняти нішу Порошенка - але соціологія наочно показує, що з цього нічого не вийшло. У той же час, від нього почали масово йти виборці, які в 2019 році голосували за Зеленського як за "анти-Порошенка" – хто до ОПЗЖ, хто до нових проєктів, хто в стан невизначених.

19.10.2021 Київський міжнародний інститут соціології опублікував дані "Суспільно-політичні настрої населення України: вибори президента України та актуальні політичні події" за результатами телефонного опитування за період з 15 по 18 жовтня 2021 року.

Були опитані 1200 респондентів з усіх регіонів України, крім Криму. У Луганській і Донецькій області опитування проводилося тільки на території, яка контролюється українською владою. Похибка вибірки склала: не більше 3,2% для показників, близьких до 50%; 2,7% для показників, близьких до 25%; 2,1% для показників, близьких до 12%; 1,4% для показників, близьких до 5%.

Олександр Фомін

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.