На Заході вже зрозуміли, що Путін відмовляє Зеленському у зустрічі через Медведчука

ІА
ІА "АНТИФАШИСТ"

Інтернет-видання

Президент Росії Володимир Путін і голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук ТАСС

Оригінал - на сайті "Антифашист".

Німецька радіостанція Deutsche Welle вирішила розібратися, чим була обґрунтована стаття Володимира Путіна про Україну, і прийшла до висновку, що різкі випади на адресу Володимира Зеленського пов'язані з переслідуванням в Україні голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука. Радіостанція зробила висновок, що саме тому Путін відмовляється від офіційної зустрічі із Зеленським у будь-якому форматі.

"Путін незадоволений діями Києва проти опозиційного українського політика Віктора Медведчука, з яким він підтримує близькі особисті стосунки. Українські слідчі звинувачують Медведчука, в тому числі в державній зраді, він знаходиться під домашнім арештом в Києві", - йдеться в публікації.

За словами оглядача DW Костянтина Еггерта, Путін був "особисто злий" на Зеленського через його відносини з Медведчуком. "Фактично, глава Кремля відмовлявся зустрічатися зі своїм українським колегою протягом декількох місяців, ні на двосторонній основі, ні в рамках "нормандського формату" за участю Німеччини та Франції", - зазначають автори статті.

І німці мають рацію: Навіщо зустрічатися з президентом, який не вільний у своїх рішеннях і йде на поводу американців. Відбудована США система зовнішнього управління працює як годинник. І Медведчук фактично узятий в заручники Києвом для того, щоб максимально досадити Володимиру Путіну, який покладав великі надії загальмувати антиросійський дрейф України за допомогою політичної сили Медведчука і створеної ним медіаімперії. Зеленський всі ці плани поламав. Звідси й неприховане небажання Путіна сідати за стіл переговорів навіть у "нормандському форматі".

До речі, стаття Путіна звернена і до партнерів по "нормандському формату": там виразно читається між рядків, що Кремль втомився від покривання Францією і Німеччиною грубих порушень Києвом всіх взятих на себе зобов'язань, у тому числі й особисто Зеленським, який зобов'язався імплементувати "формулу Штайнмаєра", а на ділі відмовляється виконувати свої обіцянки. Читачі статті Путіна в Парижі та Берліні прекрасно зрозуміли, чому Путін відмовляється від діалогу із Зеленським. Але поки дипломати двох столиць удають, що їм ці сигнали неясні, і продовжують закликати Кремль до діалогу із Зеленським.

Нагадаємо, 9 липня Печерський райсуд Києва продовжив термін домашнього арешту Віктору Медведчуку до 7 вересня. Крім того, напередодні суд прийняв рішення про продовження термінів слідства у справі голови політради "Опозиційної платформи - За життя".

Іван Немов

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.