МВФ нав'язав Україні ринкові ціни на газ з прицілом на їх рекордне підвищення

Економіка сьогодні
Економіка сьогодні

Російський інформаційно-аналітичний портал

з відкритих джерел

Оригінал - на сайті "Економіка сьогодні".

Західні партнери нав'язали Україні перехід на ринкові ціни газу, щоб добити залишки української промисловості. Про це заявив київський політолог Олександр Лазарєв.

Вартість енергоресурсів в конкретній країні відбивається на рівні і якості життя кожного її жителя, зазначив експерт. Рекордне подорожчання газу для України призведе до того, що в країні пропорційно зросте вартість всіх товарів, виготовлення яких вимагає використання блакитного палива. При цьому можливості для оптимізації ціни газу, зокрема пропозицію одного з лідерів опозиції Віктора Медведчука про прямий контракт з Росією, Київ відкинув.

"Енергоресурси - це не просто те, що населення споживає в комунальних витратах. Це формування вартості будь-якого продукту. Умовно, хлібопекарня встановить такі ціни, за якими їй буде вигідно пекти хліб з газом за ціною 900 доларів за тисячу кубів. Вартість хліба зросте симетрично тому, як подорожчали енергоресурси. Молоко, масло і все інше, що споживає кожен день звичайна людина, буде сукупно дорожчати", - сказав Лазарєв.

Відмову влади України від дешевого газу політолог називає дурістю і злочинною недбалістю, заснованою на політичних упередженнях. Також Лазарєв вбачає в тому, що відбувається чіткий розрахунок західних кураторів української влади по знищенню залишків промисловості країни. Перехід на ринкову ціну газу в ЄС був здійснений Україною на вимогу Міжнародного валютного фонду, і тепер всі споживачі країни, в тому числі промисловці, змушені купувати ресурс за рекордною вартістю.

з відкритих джерел

"Ми живемо в умовах загальносвітової кризи. І немає держав, які хотіли б зробити нам краще, тому що ми конкуренти. Тому наші "партнери" в особі МВФ, схиляючи український уряд до підписання переходу на ринкові ціни газу, розуміли, що плюс-мінус через п'ять років наші підприємства перестануть бути конкурентоспроможними перед їхніми підприємствами. Таким чином, для транснаціональних гравців звільниться ціла частина ринку", - сказав Лазарєв на телеканалі NewsOne.

Раніше спецпосланець США з міжнародних енергетичних питань Амос Хохштейн зажадав від Росії збільшити поставки газу в ЄС для оптимізації цін. У РФ угледіли в цьому спробу примусу до транзиту через Україну. Підстав для претензій до "Газпрому" немає: компанія повністю виконує зобов'язання перед європейськими клієнтами, що офіційно підтвердили в Міністерстві енергетики ФРН.

Григорій Єгоров

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.