Мовчання "зелених" ягнят

Олексій Куракін
Олексій Куракін

Журналіст

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України Віктор Медведчук 112ua.tv

Оригінал – на сайті site.ua.

А ви помітили, що після чергового номера циркового шоу – коли влада вже четвертий місяць "шиє" кримінальну справу голові політради "Опозиційна платформа – За життя" Віктору Медведчуку – на боці "зеленських" настала якась дивна тиша?

24 червня 2021 року президент Зеленський стверджував, що щодо Медведчука в розпорядженні влади є "багато різної інформації від СБУ, розвідки" і, найголовніше (для юриста Зеленського) – "багато всього говорилося". Але ж ще 31 серпня 2019 року Зеленський навіть обіцяв якусь "гучну історію".

От би "кварталівцям" зараз і розповісти своїм "великим друзям" на Заході – голосно! – про успіхи політичних репресій... в сенсі, своїх реформ!

Про те, як слідство подало 6 липня 2021 року клопотання про продовження терміну цілодобового арешту Медведчуку з грубим процесуальним порушенням: не в порядку, встановленому законом "не пізніше десяти днів" до закінчення попереднього обмеження, а всього лише за три дні. Як "хімічили" з клопотанням, щоб воно потрапило на виконання до "свого" судді Сергія Вовка.

Або про те, як слідство вирішило 7 липня 2021 року продовжити терміни досудового розслідування у справі проти Медведчука. Ось де вся сила судової реформи проявилася! Дізнавшись, що лідер опозиції отримав повістку з викликом до суду за... 48 хвилин до початку судового засідання, адвокати встигли до призначеного терміну. Але! З подивом виявили, що в порушення закону – без участі Медведчука і його захисників – слідчий суддя Вовк проявив незвичайний юридичний талант: за 10-15 хвилин встиг розглянути та – навіть вивчити! – сім томів справи (приблизно по 200 сторінок в кожному), заслухати та розглянути доводи прокуратури, піти в нарадчу кімнату, порадитися зі своїм внутрішнім переконанням і винести вердикт: продовжити досудове розслідування у справі до 11 листопада 2021 року.

Могли б розповісти – чому судове засідання 8 липня 2021 року тривало більше ніж 13 годин? А тому, що захисники лідера опозиції буквально "розкладали на атоми" цей фарс і "надягали на голову" прокуратурі: численні процесуальні порушення, невідповідність матеріалів підозри та внесеної до ЄРДР інформації, відсутність доказів, непрофесіоналізм слідства, "невстановлених осіб", але при цьому, за словами прокурорських, що мають паспорти РФ, "упередженість" прокурора Руслана Іжука і "підконтрольність стороні обвинувачення" судді Вовка. Тобто, все те, що Медведчук назвав "фантастикою, яку повинні вивчати лікарі вузької спеціалізації".

Ну, або про те, як 9 липня 2021 року суддя Вовк – якось ховаючи очі та виглядаючи пригніченим – оголосив рішення суду продовжити термін домашнього арешту Медведчуку до 7 вересня 2021 року.

Ні, не чути переможних реляцій від "95-го кварталу" і його масовки. Схоже, там зрозуміли – "вляпалися" серйозно і надовго.

Причому влада програла ще "зі старту" – 13 травня 2021 року, коли було перше судове засідання, а прокуратура вимагала як запобіжний захід утримання під вартою. Весь розрахунок Банкової тоді будувався на тому, що Медведчук покине країну. Але опозиційний політик з відкритим забралом вплутався у "зустрічний бій" із владою і розгромив всі звинувачення проти себе.

І на суді 9 липня 2021 року Медведчук тримався впевнено, спокійно і холоднокровно. А коли топполітик такого рівня спокійний – навіть в контексті нехай і "шитого білими нитками", але кримінального переслідування за державну зраду – це може означати тільки одне: у нього вже заготовлена "отвєтка".

До речі, суддя Печерського суду В'ячеслав Підпалий першим зметикував: запахло смаженим, а Медведчук – це не та персона, на яку можна "наїхати" за допомогою кримінальної справи, що складається з "невстановлених" діянь "невстановлених осіб". Тому не пішов назустріч слідству, утримання під вартою замінив на домашній арешт, а потім і зовсім "зіскочив" із гучної політичної справи від гріха подалі. Мабуть, Підпалий зробив висновки з історії про непросту долю свого колеги судді Родіона Кірєєва. Який на суді у "справі Юлії Тимошенко" поводився як... нахабний ДАІшник із престижного перехрестя (у виконанні тоді ще коміка Зеленського), а тепер бігає в пошуках їжі по Москві з вовчим квитком. І за долею судді Миколи Чауса всім учасникам процесу теж варто уважно стежити. Ще б пак! Адже Чауса, після численних "заслуг" – "пропетляв" від люстрації, видавав санкцію про примусове медобстеження Геннадія Корбана, був затриманий "на хабарі", звинувачувався в порушенні присяги – тепер із комфортом возять в багажниках автомобілів спецслужб. То з України в Молдову, то назад.

Може, суддя Вовк вирішив, що в компанії "зеленських" він "зловив Бога за бороду", а влада "95 кварталу" – це назавжди? Не факт. Йому б повивчати соціологію – про хронічне падіння довіри українців до влади, про тотальну втечу ошуканого і розчарованого виборця від "слуг" до ОПЗЖ – яка впевнено наздоганяє провладну політсилу. Йому б вдумливо – між рядків! – почитати поради держсекретаря США Ентоні Блінкена – президенту Зеленському, 9 липня 2021 року, на міжнародній конференції з питань реформ в Україні у Вільнюсі. Блінкен дуже недвозначно сказав, що в Україні з 2014 року "жодна вища посадова особа не була засуджена за корупцію". Що в перекладі з високого дипломатичного складу глави Держдепу США означає: нам абсолютно не цікаве ваше циркове "полювання на відьом", замість того щоб займатися політичними репресіями проти опозиції на чолі з Медведчуком, займіться злодіями та корупціонерами!

"Люди повинні бачити, що система працює для того, щоб повірити в неї!" – заявив Блінкен.

Красиво сказано. Тільки пан Блінкен не врахував одного – люди вже не повірять "Зеленським". Ніяк і ніколи. І справа проти лідера опозиції Медведчука – це своєрідний маркер остаточної та безповоротної відмови українців від будь-якої довіри до влади "95 кварталу".

Зрадникам і брехунам не вірять. Їх вантажать в багажники (електоральні) і відвозять на склад вічного зберігання політиків-невдах. До речі, разом із персоналом, що обслуговує та прислужує.

Олексій Куракін

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.