Медведчук: Засідання ВР 20 липня 2021 року, в якому брали участь 99 депутатів - неправомірно для прийняття рішень

Віктор Медведчук
Віктор Медведчук

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України 

Голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук Фото з відкритих джерел

Оригінал звернення голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктора Медведчука розміщений на сайті політсили.

20 липня 2021 року на вимогу Президента України Володимира Зеленського відбулося так зване позачергове засідання Верховної Ради України. На порядок денний були винесені 10 проєктів постанов парламенту про скасування рішень Верховної Ради про прийняття в цілому чотирьох законів.

Народні депутати України, які ініціювали дані постанови, обґрунтовано пропонували скасувати результати голосування за законами, які є свідомо неконституційними, оскільки спрямовані на підпорядкування та узурпацію судової влади, її передачу під зовнішнє управління на догоду міжнародним кредиторам, а також прийняті з грубим порушенням Регламенту Верховної Ради України.

Однак президентська фракція фактично проігнорувала вимоги Президента, бо у позачерговому засіданні взяли участь лише 69 представників фракції "Слуга народу" з 99 депутатів, присутніх на засіданні. Незважаючи на відсутність на пленарному засіданні необхідної для прийняття рішень відповідно до вимог Конституції України кількості парламентаріїв, перший заступник голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук відкрив позачергове пленарне засідання і забезпечив неконституційний розгляд постанов.

Намагаючись створити видимість легітимності засідання, головуючий Руслан Стефанчук провів "лікнеп" для присутніх ‒ мовляв, норми чинного Регламенту не містять вимог про наявність кворуму для проведення засідання.

Про це ж заявив і голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія: "Верховній Раді не потрібно збирати кворум у мінімум 226 народних депутатів на позачерговій сесії для процедури відхилення проєктів постанов, що блокують підписання законів про судову реформу. 226 голосів необхідні лише для прийняття позитивного рішення, голосування за законопроєкт або постанову. А ось кворуму для початку засідання для відхилення закону або постанови не потрібно".

Голова партії "Слуга народу" Олександр Корнієнко підтримав своїх соратників по партії.

"Закон про Вищу раду правосуддя – проєкт № 5068 – заблокували двома постановами. Розрахунок простий: заблокувати закон на півтора місяця – до відкриття нової сесії Ради, тобто до 7 вересня, щоб на цей час продовжити роботу корумпованої судової системи та відкласти її реформування. Але нас цим не залякаєш. Як і не вдалося залякати із земельною реформою, з банківською та з усім іншим. Саме тому ми зберемося на позачергову сесію, щоб відхилити ці постанови, ‒ підкреслив Корнієнко, додавши: ‒ Ми не дамо це робити. Кворуму для таких засідань не потрібно. Незважаючи на те, скільки депутатів завтра буде, голосування відбудеться".

Такі заяви не відповідають дійсності та є спробою ввести в оману не тільки депутатів Верховної Ради, а й українських громадян. Виправдати незаконні й антиконституційні дії депутатів від Партії "Слуга народу".

У 2002 році Конституційний Суд України, здійснюючи офіційне тлумачення положень статей 75, 82, 84, 91, 104 Конституції України (Про повноважність Верховної Ради України), ухвалив рішення:

 

ВИТЯГ

РІШЕННЯ

КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ

у справі за конституційним поданням 50 народних депутатів України щодо офіційного тлумачення положень статей 75, 82, 84, 91, 104 Конституції України (щодо повноважності Верховної Ради України)

м. Київ                                              
Справа № 1-6/2002

17 жовтня 2002 року

№ 17-рп / 2002

 

Пункт 4 мотивувальної частини рішення:

"Конституційний Суд України розглядає порушене в конституційному поданні питання в контексті положень статті 91 Конституції України, згідно з яким Верховна Рада України приймає закони, постанови та інші акти більшістю від її конституційного складу, крім випадків, передбачених цією Конституцією, а також положення частини третьої статті 84 Конституції України, за яким голосування на засіданнях Верховної Ради України здійснюється народним депутатом України особисто.

Верховна Рада України правомочна приймати закони та реалізовувати інші конституційно визначені повноваження за умови присутності на її пленарних засіданнях на момент голосування не менше тієї кількості народних депутатів України, яка згідно з Конституцією України необхідна для прийняття відповідного рішення (частина четверта статті 89, стаття 91, частина четверта статті 94, частини друга, п'ята, шоста статті 111, частина перша статті 135, стаття 155, частина перша статті 156)".

На підставі викладеного та керуючись статтями 147, 150 Конституції України, статтями 51, 63, 95 Закону України "Про Конституційний Суд України", Конституційний Суд України

в и р і ш и в:

Верховна Рада України правомочна приймати закони та реалізовувати інші конституційно визначені повноваження за умови присутності на її пленарних засіданнях на момент голосування не менше тієї кількості народних депутатів України, яка згідно з Конституцією України необхідна для прийняття відповідного рішення (частина четверта статті 89, стаття 91, частина четверта статті 94, частини друга, п'ята, шоста статті 111, частина перша статті 135, стаття 155, частина перша статті 156)" (Пункт 2 резолютивної частини Рішення).

Очевидно, що проведення пленарного засідання Верховної Ради України в порушення вимог Основного Закону України та всупереч рішенню Конституційного Суду України – кричуще використання парламенту для здійснення узурпації влади, а посадові особи, які забезпечили проведення неправомірного засідання, повинні нести як політичну, так і кримінальну відповідальність, оскільки в їх діях є ознаки складу злочину, передбаченого статтею 364 КК України (Зловживання владою і службовим становищем).

Внаслідок проведення неправомірного засідання Верховної Ради всі чотири закони у разі їх підписання Конституційний Суд України відповідно до статті 152 Основного Закону України може визнати неконституційними у зв'язку з порушенням встановленої Конституцією України процедури їх розгляду та прийняття.

Віктор Медведчук

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.