Медведчук в 2014 році врятував країну від енергетичної та економічної кризи, а йому замість подяки "шиють" нову справу

 Кирило Ковальчук
Кирило Ковальчук

Експерт з соціально-політичних питань

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України Віктор Медведчук Фото з відкритих джерел

Оригінал - на сайті Skeptic.

Нова підозра, яка була пред'явлена лідеру опозиції Віктору Медведчуку не витримує ніякої критики. Наспіх сфабриковані "докази", які легко може спростувати навіть студент-першокурсник юридичного факультету - це все, на що виявився здатний цілий Офіс генерального прокурора разом з СБУ. І все це для того, щоб переключити увагу українців з кричущих фактів корупційної діяльності Зеленського і Ко.

А тепер по пунктах, чому звинувачення Медведчука - це цілковита нісенітниця.

Стверджується, що угоди з вугіллям були незаконними.

Ні, це неправда. Все було здійснено в рамках тодішнього законодавства. Нагадаю, що Україна визнала "ЛНР" і "ДНР" терористичними організаціями через кілька років після початку існування невизнаних республік. Відповідно, в момент, коли угоди були здійснені - на законодавчому рівні не було сказано жодного слова про те, що цього робити не можна.

Будь-який економіст підтвердить, що Донбас мінімум до 2017 року, незважаючи на збройний конфлікт, залишався одним з ключових маховиків української економіки.

Люди, що працюють на підприємствах ОРДЛО отримували зарплату в гривні, заводи отримували сировину з української території, і, відповідно, на неї ж надходила готова продукція. Крім того, шахта імені Засядька, Донецький і Єнакіївський металургійні завод, Макіївський і Ясинівський коксохімічні заводи, "Донецькшахтопроходка", завод "Силур" в Харцизьку, "Стирол" в Горлівці, флюсо-доломітний комбінат в Докучаєвську, електротехнічний завод в Торезі працювали під керівництвом людей, які перебувають на підконтрольних територіях.

До речі, поясніть мені будь ласка, що поганого в тому, що люди отримували зарплату в гривні? Адже від них, на відміну від нинішньої влади, як від українців, ніхто тоді не відхрещувався. Всі розуміли, що більшість з тих, хто залишився в ОРДЛО - не терористи, а прості люди, які з тих чи інших причин не змогли покинути рідні домівки, то невелике майно, яке було нажито десятиліттями наполегливої праці, хворих родичів, маленьких дітей, батьків, зрештою! І страх покинути рідні місця цілком зрозумілий, адже багато хто з тих, хто зважився - або повернувся назад, або продовжує роками поневірятися Україною, в безуспішних пошуках нового будинку.

І до речі, зв'язок з Донбасом через вугілля міг би закінчитися поступовим поверненням територій в Україну, якби не блокада парочки "героїв" Семенченка і Парасюка. Саме вони з групою таких же клоунів зробили все для того, щоб остаточно розірвати тендітний зв'язок сходу країни з підконтрольною частиною України. Згадайте, як їх просили всі: і прем'єр Гройсман, і Порошенко-президент припинити дії, які завдають непоправної шкоди українській економіці, аж до реального відключення світла через брак вугілля і головне - початку процесу відновлення крихкого миру. Але ні, бараняча політика перемогла, і в підсумку вугілля, яке офіційно завозилося з дозволу української влади ми отримувати перестали. А "сіре" вугілля тим часом, продовжували завозитися нишком, збагачуючи кишені ось таких псевдопатріотів "семенченок".

Вугілля з ПАР обійшлося б нам в рази дорожче, але і його б не вистачило.

Всі погодяться з тим незаперечним фактом, що наша країна ніколи за всі роки незалежності не могла виробляти тієї кількості вугілля, яке повністю б покривало її потреби. І гучні заяви про завезення вугілля з ПАР - це було на той час не більше ніж порожній піар, оскільки вартість африканського вугілля була в рази дорожче, а по-друге, українські порти не змогли б пропустити потрібну Україні кількість через обмеження пропускної здатності.

А ті, хто заявляв, що мовляв, є газове вугілля в Західній Україні, і його повинно вистачити - теж, не більше ніж балаболи, тому, що для роботи наших ТЕЦ нам воно не підходить. Підходить тільки з Донбасу, де до того ж, залишилися основні запаси антрациту, без якого ТЕЦ при всьому бажанні не змогли б функціонувати.

Схеми купівлі вугілля на тимчасово окупованих територіях були абсолютно легальні.

Тодішня влада України з кінця 2014 року застосувала абсолютно прозорі і легальні схеми оплати за вугілля в ОРДЛО. І, природно, про це заявила офіційно. Схема, нагадаю, була наступною: спершу відбулася перереєстрація державних шахт з непідконтрольної території Донецької та Луганської областей були в Києві, і оплата здійснювалася в державних банках за фактом поставки. А далі фінустанови перераховували гроші на банківські зарплатні картки шахтарів. Тобто, Україна отримувала вугілля і платила за нього безпосередньо зарплату своїм же українцям, які працювали в шахтах. І тільки завдяки цій схемі ми не просто уникли віялових відключень через дефіцит електроенергії, а й можливого масштабного зростання цін через енергетичну кризу.

Висновок простий. Медведчук, який брав активну участь у тому, щоб допомогти українцям і на підконтрольній, і на непідконтрольній територіях, який зробив все, щоб убезпечити Україну від енергетичної і як наслідок, економічної кризи, заслуговує державної нагороди, а не звинувачень у сприянні тероризму. А нинішній владі або доведеться зняти з нього всі звинувачення, або відкрито заявити, що вважає українців, які живуть на непідконтрольних територіях - посібниками терористів.

Кирило Ковальчук

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.