Кузьмін: Тільки другий президентський термін може врятувати Зеленського від неминучого тюремного ув'язнення

Ренат Кузьмін
Ренат Кузьмін

Український юрист і політик, колишній заступник секретаря РНБО України, народний депутат від "Опозиційної платформи - За життя"

Президент України Володимир Зеленський

Офіс президента

Про це пише Ренат Кузьмін на своїй сторінці в Facebook.

Тут журналісти запитують, навіщо Зеленському потрібні дострокові президентські вибори та навіщо йому взагалі другий президентський термін?

Відповідаю. Щоб не сісти у в'язницю. Щоб не сісти у в'язницю, Зеленському потрібно якомога довше перебувати в президентському кріслі. За законом тільки президентський імунітет звільняє громадянина України від кримінального переслідування за скоєні злочини. І це основна, якщо не єдина, мотивація для всіх цих викрутасів з перевиборами.

А сльозливі розповіді про Батьківщину і її порятунок – лише прикриття, димова завіса, за якою політтехнологи Банкової ховають неприємну правду: Зеленський просто боїться опинитися на лаві підсудних. Та і як йому не боятися, якщо і незаконне закриття опозиційних телеканалів, і знищення опозиційних електронних ЗМІ, і незаконне переслідування лідерів опозиції, і незаконний розгром Конституційного суду, і незаконне звільнення його керівника, і незаконна ліквідація ОАСК, і справа "вагнерівців", і незаконне накладення санкцій на співвітчизників, і багато іншого, про що невтомно пишуть журналісти, – все це злочини чинного режиму, відповідальність за які несе персонально Зеленський.

Тут деякі стверджують, що у всьому цьому свавіллі винен не президент, а РНБО і Данілов, а Зеленський, мовляв, просто зобов'язаний виконувати колегіальні рішення Ради. Ні. Все зовсім не так. РНБО – дорадчий орган, яким керує не Данілов, а президент Зеленський, читайте уважно Конституцію. Данілов – лише секретар РНБО при керівнику Зеленському. Всі рішення Ради для президента мають рекомендаційний характер – він не зобов'язаний їх підписувати та виконувати.

А це означає, що і порядок денний для РНБО, і його завдання, і його рішення визначає не Данілов, а Зеленський. І вводить ці рішення в дію шляхом підписання указів теж Зеленський і нести за це ПОВНУ ЮРИДИЧНУ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ повинен теж він. Іншими словами, тільки другий президентський термін рятує його від неминучого тюремного ув'язнення. А ви кажете, Батьківщина... передвиборчі обіцянки... народ...

Все набагато простіше і цинічніше: страх кримінального переслідування за скоєні злочини – ось вона, справжня мотивація. Тут, правда, є одне але. Для того, щоб оголосити президентські перевибори, чинний президент повинен достроково піти у відставку, але в цьому випадку закон забороняє йому брати участь у перевиборах.

Тепер слідкуйте за подіями в Раді. Як тільки "слуги народу" почнуть змінювати законодавство про вибори президента, знайте – почався процес повної узурпації влади та консервації цього злочинного політичного режиму.

Ренат Кузьмін

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.