"Кримська платформа" - це провал і розпил грошей

Ігор Вальський
Ігор Вальський

Політолог

Кримська платформа
Liga.net

Фейсбук нещадно критикує Джамалу за те, що та взяла з держави 12,5 тис. доларів за виступ на саміті "Кримської платформи" (КП). Так, цинізм того, що відбувається, зашкалює, враховуючи всі пафосні промови артистки про деокупацію Криму раніше.

Але потрібно дивитися глибше - Офіс президента кинув під кулі Джамалу, щоб відвести вогонь від провалу "Кримської платформи" в цілому.

Поки патріотична спільнота пише гнівні пости на адресу Джамали, Офіс Зеленського надуває щоки, акцентуючи на участі в КП представників 40 держав. Насправді ОП просто намагається приховати провал - вони самі назвали захід самітом, що означає зустріч глав держав і урядів, а до Києва приїхали переважно третьосортні чиновники і дипломати. Від США, нашого нібито головного партнера і захисника, прибула міністр енергетики, яка напевно взагалі не орієнтується в проблематиці Криму. Які можуть бути повноваження у неї – звичайно, ніяких. Поставить підписи під формальними документами - на цьому все.

Меркель, Джонсона, Макрона, Ердогана – на папері затятих борців з Росією – на саміті немає. Як вплине на ситуацію з Кримом підпис під формальною декларацією послів Австралії, Нової Зеландії, Мальти чи Кіпру? Та ніяк! Так само як і участь в КП президентів Словаччини, Латвії або Естонії.

Світові лідери показово проігнорували захід - і це провал Зеленського.

А тому немає жодних сумнівів, що ніяких рішень за підсумками "Кримської платформи" не буде. Телеграм канал "Легітимний" дізнався, що очікується підписання декларації саміту, яке жодної ваги, крім інформаційного приводу не несе. А представництва "Кримської платформи" відкриють не в Парижі, Лондоні та Берліні, а в Молдові, Латвії, Грузії та подібних країнах.

Як бачимо, це просто пшик. На який витратили десятки мільйонів доларів. Якщо подивитися на тендери, побачимо десятки різних лотів на значні суми. Той самий "Легітимний" пише, що це зроблено, щоб не привертати зайву увагу, а також задобрити всі групи впливу в ОП (нагодувати їх тендерами, давши можливість добре заробити).

Просто подивіться на витратну частину з медіасупроводу "Кримської платформи". Майже 7 млн грн на ролики та банери. Ціни явно завищені.

Кримська платформа
з відкритих джерел

На розкрутку і рекламу КП витратять більше десятка мільйонів гривень, але в реальності, як завжди, ЗМІ зобов'яжуть ставити новини про саміт безкоштовно, адже захід "державної важливості".

"Кримська платформа" - це провал і розпил грошей. Просто Зеленському захотілося відчути себе важливим в Європі, господарем балу. Адже насправді Зе-президент вже всіх втомив своїм ниттям і безпорадністю.

Ігор Вальський

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.