Новини » Політика Читать эту новость на русском

Кузьмін: Конфлікт на Донбасі може бути вирішений тільки після ретельного вивчення і повного усунення причин його виникнення

Ренат Кузьмін
Ренат Кузьмін

Український юрист і політик, колишній заступник секретаря РНБО України, народний депутат від "Опозиційної платформи - За життя"

Для цивільних осіб постійні вибухи на Донбасі давно стали буденним явищем

Reuters

Про це пише Ренат Кузьмін на своїй сторінці в Facebook.

Так вирішуються всі конфлікти. Немає іншого шляху. Боротьба зі слідством не усуває причину. До чого це я? А до того, що не можна по подіях одного дня судити про суть низки подій, що відбулися за десятиліття.

Спробуйте вивчити у відриві від решти подій події 2 травня 1945 року в Берліні. Що було в той день? Радянські війська в центрі Європи штурмували будівлю німецького парламенту. Танки на вулицях. Трупи солдатів і мирних жителів. Трупи дітей. Рейхстаг захоплений. Росіяни раділи й розписували своїми автографами парламентські стіни. "Тут був Ваня", якраз звідти. І що можна було б сказати про це, бувши обмеженим одним днем спостереження? Тільки те, що російські агресори напали та знищили столицю європейської держави, зруйнували будівлю парламенту, вбили мирних жителів тощо. І про написи на стінах: вандали, дикуни, "вата"... Однак ці події отримали б зовсім іншу оцінку, якби досліджувався не один день 2 травня, а період з 1941 по 1945 рр.

А тепер дайте відповідь: як можна судити про конфлікт на Донбасі, про законність або незаконність дій російської або української влади, спираючись на події тільки 2021 року, не вивчивши причину цього конфлікту, починаючи з 2013-го? І як можна називати жителів Донбасу сепаратистами й терористами, не давши правової оцінки подіям на київському Майдані?

І останнє. Визнати країну агресором може тільки Рада Безпеки ООН. І більше ніхто. Є таке рішення щодо Росії щодо подій на Донбасі? Ні. У нас війна з Росією? А хто і коли оголосив цю війну? Президент України? Верховна Рада? Хто? Ніхто. А Крим? Там теж війна з Росією? А там хто воює? Який український військовий підрозділ воює в Криму з Росією?

Пора перестати брехати самим собі. Потрібно повернутися до початку. Потрібно дати правову оцінку подіям в Україні у 2013-2014 рр., виявити й усунути причину збройного конфлікту, і все відразу стане на свої місця. Як думаєте, Зеленський на це здатний?

Ренат Кузьмін

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.