Ілля Кива: Венедіктова особисто закрила кримінальну справу за фактом розкрадання 1,5 млн дол. вкладників. Це корупція

Ілля Кива
Ілля Кива

Народний депутат IX скликання від фракції "Опозиційна платформа - За життя"

Народний депутат Ілля Кива Пресслужба "Опозиційної платформи – За життя"

Як раніше мною анонсувалося, сьогодні я починаю цикл історій про можливі корупційні дії генпрокурора України Ірини Валентинівни Венедіктової. Я, як ніхто інший, брав участь у її призначенні на дану високу державну посаду - як член Комітету з питань правоохоронної діяльності я погодив висунення її кандидатури. А значить, я несу відповідальність за її діяльність і зобов'язаний контролювати і інформувати суспільство про можливі її правопорушення.

Історія перша. Слідчими Головного слідчого управління ДБР здійснювалося досудове розслідування у кримінальній справі №62021000000000693 від 18.08.2021, за фактами невиконання рішень судів службовими особами Фонду гарантування вкладів фізичних осіб – дій по виведенню з фінансового обліку і відмиванню 1,5 мільйонів доларів США, що спричинило тяжкі наслідки. 

27 вересня 2121 року, після з'ясування всіх обставин та подій кримінальних правопорушень, високопосадовцю Фонду гарантування вкладів фізичних осіб повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 382 КК України – невиконання судового рішення. Але раптом, несподівано, 12.11.21 прокурором Офісу генпрокурора винесено постанову про закриття кримінального провадження з формулюванням: у зв'язку з нібито невстановленими достатніми доказами для доведення винуватості особи в суді і вичерпуванням можливості їх отримання. 

Ви колись чули про подібну позицію прокурора щодо підозрюваного? Я - ні. І бачу тут пряму корупційну складову, яка могла спричинити незаконне фінансове збагачення посадових осіб. Це безпрецедентний випадок і безпрецедентна позиція прокуратури, що вимагає окремого розгляду і розслідування. Ви скажете - нічого не вийде. При цій владі, може бути. Але саме моя сьогоднішня позиція згодом ляже в основу тих судових процесів і розслідувань, які, рано чи пізно, відновлять істину і справедливість. А винні будуть покарані.

За правду варто боротися - а істина і справедливість дорого обходиться. Рано чи пізно ці пройдисвіти отримають по заслугах. І їхня історія - це історія відбування довгих термінів на тюремних парашах.

Ілля Кива

У цій справі також висловився адвокат сторони потерпілих Сергій Осика. Наводимо і його коментар:

За час моєї адвокатської практики, а це 22 роки, я не чув і не бачив таких зухвалих рішень прокурора. Опитані мною понад 30 колег адвокатів теж не чули і не бачили таких дій щодо скасування підозри. Безпрецедентні дії прокурора Офісу генерального прокурора, який по команді скасував підозру високопосадовцю, вказують на високий рівень корупції особисто генерального прокурора Венедіктової, яка, як мені відомо, особисто дала вказівку закрити кримінальну справу. І цей факт є прикладом "обілечування" "жирних клієнтів" генеральним прокурором Венедіктовою, що покриває корупцію у Фонді гарантування вкладів фізичних осіб, а саме відмивання грошових коштів вкладників збанкрутілих банків на суму понад 1,5 млн дол. США і виведення з фінобліку понад 2 млрд гривень вкладників.

У розмовах зі знайомими прокурорами вони теж підтвердили мені, що на таке хамське рішення про закриття кримінальної справи при існуючій підозрі не піде жоден керівник обласної прокуратури, навіть заступник генерального прокурора. Тому, що такі беззаконні рішення знаходяться у віданні виключно генерального прокурора Венедіктової і коштують дуже і дуже дорого.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.