Голодні бунти та потоки біженців: Світ за крок до нової хвилі масових протестів

Роман Комиза
Роман Комиза

Співзасновник і голова ради Center for Economic Integration and Sustainable Development

Сирійські біженці на кордоні Туреччини та Греції archyde.com

Світові ціни на харчові продукти зросли на 40% у порівнянні з минулим роком. Приблизно так само виглядав глобальний тренд напередодні "Арабської весни" у 2011 році, що запустив цілу низку революцій і воєн в Північній Африці й не тільки...

Про це пише Роман Комиза на своїй сторінці в Facebook.

Ось вам ще один прогноз, ймовірність звершення якого зараз вкрай висока: країни, де значну частку доходу середньої сім'ї складають харчові продукти, потрапляють в зону підвищеного ризику виникнення різного роду соціальних конфліктів, включаючи їх найрадикальніші форми, такі як революції, державні перевороти та війни.

Скріншот

Слідом за цим можливе втягування в зону вогнища конфлікту однієї або декількох прикордонних держав і, як наслідок, нові потоки біженців, які прагнуть потрапити в більш спокійні країни Заходу. На тлі ковідних обмежень це може викликати нові, поки ще погано прогнозовані наслідки. Хоча, слід зазначити, що самі по собі заходи щодо боротьби з поширенням коронавірусу, як не дивно, є однією з найкращих "профілактик" проти безперервних міграційних потоків з країн третього і другого світу в країни благополучного Заходу. У всякому разі, кращого "засобу" поки ще ніхто не придумав.

Новини за темою: Світу загрожує нове "Велике переселення народів", – дослідження

На цей момент це працює, але ніхто не знає, як поводитиметься нова "постковідна система" світопорядку, що поки що тільки формується, якщо потоки потенційних біженців виростуть в десятки разів, а країни Заходу, що мають різні точки входу цих потоків на своїх кордонах (і різні фінансові та технічні можливості з протидії їм) почнуть з'ясовувати відносини один з одним, в якій мірі та чия це більше проблема…

Новини за темою: Повені, посуха, нашестя сарани: В ООН прогнозують масштабний голод в Африці

Так що у 2021-2022 роки активно стежимо за випусками міжнародних новин, але не забуваємо, що цікаві новини можуть раптово виникнути за вікном вашого будинку або автомобіля... все найзакономірніше й очевидне завжди трапляється раптово.

Роман Комиза

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.