Чому Путін не дзвонить Зеленському

Репортер
Репортер

Російське мережеве видання

Президент України Володимир Зеленський Ukrinform

Оригінал - на сайті "Репортер".

Нещодавно з інтервалом у кілька днів відбулись дві показові події. Перша сталася у Владивостоці 1 вересня. Там, виступаючи перед школярами з нагоди Дня знань у Всеросійському дитячому центрі "Океан", Путін, розповідаючи про епоху Петра, помилково назвав Північну війну, яку вів Петро I зі шведами, Семирічною. Його поправив школяр з Воркути Никанор Толстих, сказавши, що Північна війна між шведським королем Карлом XII і Петром I тривала 21 рік з 1700 по 1721, а Семирічна війна між Пруссією і Австрією, в якій брала участь і Росія, відбувалася вже після смерті Петра в 1756-1763 роках. Путін сказав, що помилився і подякував хлопчику "за поправочку". А прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков, коментуючи дану подію, сказав, що "Дитина - молодець!".

Інша подія сталася вже з Володимиром Зеленським. 12 вересня, відповідаючи на запитання кореспондента CNN, Зеленський заявив, що його країну ні в якому разі не можна порівнювати з Афганістаном, оскільки "таку географічно велику країну, як Україна, не можна захопити за чотири, п'ять або сім днів", тим більше враховуючи "чисельність її населення". Президенту Зеленському, мабуть, ніхто не сказав, що і за площею території, і за чисельністю населення його країна і Афганістан цілком можна порівняти. Більш того, за займаною площею Афганістан навіть більше України – 652 тис. кв. км проти 603 тис. кв. км (навіть з урахуванням втрачених територій Криму і Донбасу). По населенню ж теж майже паритет - 32,225 млн громадян Афганістану проти 28 млн українців (цифра встановлена згідно з нормами споживання хліба, оскільки перепис населення країна вічнозелених помідорів не проводила вже 20 років, скільки їх - ніхто не знає). Кореспондент CNN, який задавав питання, не вважав за потрібне поправляти Зеленського (може і сам не знав). Мабуть, президент України черпає свої знання з телеуроків для школярів, що з'явилися у зв'язку з коронавірусом і вимушеним карантином, де є мультгерой Ведмедик Антарктичний – білий ведмідь з Антарктичного півострова. Все б добре, от тільки Антарктида не півострів і білі ведмеді там не мешкають.

Президентами не народжуються - президентами стають

Важко утриматися від порівняння наших двох президентів, оскільки завдання, які перед ними стоять, в чомусь схожі. Обидва вступили на посаду в переломний момент для своїх країн, але як же вони розпорядилися наданими повноваженнями? Росія, яку прийняв Путін в 1999 році, була вже однією ногою в могилі, яка роздиралася внутрішніми конфліктами, з невирішеними економічними проблемами, за крок від розвалу на складові. І допомогти їй з боку було нікому, навпаки, над нею вже кружляли, як вороння, заокеанські і європейські стерв'ятники в очікуванні її швидкої загибелі, тому вся надія була тільки на себе і власні сили. І Путін, засукавши рукава, взявся за розчищення цих Авгієвих стаєнь. Найпершим завданням для нього було - закінчити війну в Чечні. І він її закінчив, домовившись з Ахматом Кадировим (тепер Чечня найгрізніша зброя в руках Кремля, якою лякають тих, проти кого не можна застосувати ядерну зброю). Другою справою Путін розібрався зі знахабнілими олігархами, змусивши їх грати за його правилами, а ті, хто не погодився – ті вже далеко (де тепер Березовський, Гусинський, Ходорковський та інша "семибанкірщина", не мені вам розповідати). Потім прийшов час і зовнішнього контуру. Зараз вигрібають колективні Обама і Байден. І будуть вигрібати! Путін без зайвого шуму робить свою справу.

А що ж Вова Зеленський? Проблем у його країни теж було вище даху. Головне завдання стояло закінчити війну на Донбасі. Для цього новообраному президенту треба було саме з Путіним і домовлятися. Путін був готовий до цього. Причому на взаємовигідних умовах, мова про ганебну здачу інтересів України не йшла. Що зробив Зеленський? Він "кинув Путіна" (це я дослівно цитую главу клоунського Офісу Андрія Богдана), не виконавши паризькі домовленості 2019 року, коли відбулася остання їх особиста зустріч в "нормандському форматі". Були ще слабкі надії, що він одумається, але після того, як він закрив всі опозиційні канали і посадив Медведчука під домашній арешт, Путін все зрозумів і зробив відповідні висновки. Навіть Порошенко не смів чіпати Медведчука. Зеленський посмів! Зі страху? Навряд. Медведчук при Порошенку був сполучною ланкою між ним і Кремлем. Зеленський цю сполучну ланку помножив на нуль. Навіщо? Щоб самому зайняти це місце? Дурне рішення! Тепер він для Москви став по той бік поребрика! Телефон Путіна для нього з цього моменту завжди поза зоною. Путін не хоче витрачати на нього свій час. Тепер всі розмови тільки через його заокеанських і європейських господарів, він став абсолютно непотрібною ланкою в цьому ланцюзі. Благо в України господарів вистачає - сім няньок, а дитя все одно без ока.

Україна - жертва негативного природного відбору

Спостерігаючи за тим, що зараз відбувається в Україні, я змушений з сумом констатувати, що в результаті останньої ротації у вищих ешелонах влади і заміни шила на мило, в кращу сторону нічого не змінилося. Помінявши президента-алкоголіка на президента-наркомана, виборці домоглися тільки одного - стало тільки гірше. Мабуть, місце на Банковій, 11 - прокляте. Виходить, що п'ять років Україна терпіла діабетика, що спивається, директора шоколадної фабрики тільки для того, щоб поміняти його на клоуна, який постійно шмигає носом з підозріло маслянистими бігаючими оченятами. Я не смію стверджувати, що нинішній гарант Конституції постійно знаходиться під "коксом", але його нестримна бурхлива діяльність, що супроводжується нескінченним галюциногенним маренням, яке він безперервно генерує, маренням, яке навіть його соратники часом не знають, як пояснити, наводить на сумні думки. Таке може нести або клінічний ідіот, а я точно знаю, що Зеленський таким не є (і знову-таки національність зобов'язує!), або людина, що знаходиться під впливом деяких препаратів.

Я сам не вживаю, але чув від знаючих людей, що подібний ефект дають або гриби-опіати, різні там мухомори і поганки (але український президент вже не такий, щоб якісь мухомори там жерти!). Або "драп", він же "план", він же "гашиш", а простіше кажучи конопля, вона ж марихуана, або по-науковому канабіс, який посилено просуває цей діяч нібито в медичних цілях; або це може бути "кокс", він же кокаїн. Чому конкретно віддає перевагу паяц, що дорвався до влади, я не знаю (не можу вибрати між двома останніми), але постійно шмигаючий ніс наводить на думки про кокаїн. Та й не пристало чинному президенту якийсь там "план" курити. Це може собі дозволити різний плебс, яким він був раніше. А тепер займана посада вимагає відповідності. "Кокс" - наркотик для обраних, різних селебріті, людей витончених, високого польоту думки. Хоча, які думки, про що це я? Звідки вони у цього фігляра?

В результаті країна деградує. Кожен наступний президент гірше за попереднього. На тлі нинішнього наркомана вже кондитер, який спивається, може здатися зразком інтелекту і політичного бекграунду (чого-чого, а досвіду підкилимної закулісної боротьби цьому баризі від політики було не позичати, та й інтриги він був плести майстер, не знаю, чи стане в нагоді це йому в камері, куди наркоман обіцяв його посадити?). Втікач же Янукович, точніше його прем'єр Микола Азаров, або як його називали позаочі "геолог", взагалі ризикує назавжди залишитися Еверестом, вершиною яку нікому з послідовників вже не світить підкорити.

Нульовий горизонт планування. Після мене - хоч потоп

Нинішні володарі дум і душ українських громадян мешканці Офісу на Банковій не здатні дивитися вдалину. Їхній горизонт планування обмежений 2-3 роками. На мій вік вистачить, а далі хоч потоп! "Вкрав, випив, у в'язницю... вкрав, випив, у в'язницю..." - як говорив незабутній доцент з "Джентльменів удачі". Тільки у в'язницю ніхто з них не збирається. Спокійна тиха безбідна старість де-небудь на вашингтонщині або оклахомщині, де звив собі гніздечко ще один герой минулої епохи якийсь Арсеній Яценюк, він же Кролик, він же Сеня-куля-в-лоб, який заробив свій перший мільярд на паркані, що відокремлює Україну від північного її вогнедишного сусіда, який він, втім, так і не побудував (в результаті ні грошей немає, ні паркану!). Його більш успішний товариш запійний кондитер, той взагалі крав на всьому, до чого міг дотягнутися, починаючи з війни на Донбасі, "Укроборонпромі" і кінчаючи різними там газовими і вугільними схемами. Нинішній же мешканець Офісу на Банковій знайшов іншу бездонну бочку - дороги, "Велике будівництво", гроші в прямому сенсі цього слова закопуються в землю. А, що буде з країною, та яка різниця! Країна вічнозелених помідорів стараннями цих діячів впевнено котиться в прірву. Зараз завмерла на обриві. Крок вліво-вправо і ти небіжчик.

Наведених вище покидьків я навіть тактиками назвати не можу, вони тимчасовики, що продали країну за миску заокеанського супу. Хоча ні, за океаном суп не їдять. Ці продали країну навіть не за тарілку супу, а за попкорн з кока-колою. І це при тому, що в Україні залишилися ще люди, здатні мислити стратегічно, звичайно, не на 50-100 років, як у Китаї, але хоча б на 10-20. От тільки їхніх послуг ніхто не потребує, а самим пробитися у владу у них шанси, асимптотично прагнуть до нуля. Нещодавно помножили на нуль останнього - кума Путіна Медведчука. За що? Людина хотіла розгорнути вектор руху із заходу на схід, точніше на північ.

Але це зовсім не входило в плани заокеанських господарів України. От вже вони точно знають, що роблять, і куди рухаються. У них стратегічні горизонти планування і плани відповідні. Ідіот біля керма заокеанської колонії ідеально підходить для втілення їхніх планів. І чим більше буде в країні ідіотів, тим краще. Реформа освіти саме на це і спрямована. У себе в своїй власній країні вони це вже реалізували. Колосальна територія США населена людьми, які не знають не те, що таблицю інтегралів або диференціальні рівняння, а навіть столицю власної країни. І я тут зовсім не жартую! Президент, який плутає Австрію з Австралією, і його прессекретар, яка вважає Білорусь морською державою, зовсім не виняток, а правило. Там лікар на повному серйозі відправить вас до іншого лікаря, пояснивши, що він фахівець з лівого вуха, а у вас болить праве. Така ж доля чекає і Україну. Тільки лікарів не буде, будуть парамедики і фахівці з трансплантології. А інші й не потрібні. Країна-смітник - ідеальний банк донорських органів. А скоро іншим жителям, що її населяють, і торгувати буде нічим. Скажете, сумну перспективу я намалював? Явно згущую фарби? Але ж все саме до цього і йде.

Люди, які прийшли зараз у владні кабінети Києва, не здатні мислити стратегічно. Навіть тактично не здатні мислити. Все, на що вони здатні, це говорити "Яволь, мій фюрер!", віддано заглядаючи в рот черговому білому або не дуже білому пану, і красти, красти, красти. Я не стверджую, що "нюхач" саме такий, у нього свої радості в цьому житті, головною з яких є сама влада. Вона для нього головний наркотик. Але у його оточення при такому начальнику завжди знайдеться час і місце, щоб вкрасти або взяти, що погано лежить, пояснюючи це, звичайно, державними інтересами і війною з північним шаблезубим сусідом.

Резюме

Але Зеленський зовсім не ідіот, щоб воювати з Росією. Він відмінно знає, чим така війна може закінчитися і скільки вона в разі її початку триватиме. На відміну від Путіна, який спочатку вирішував проблеми на внутрішньому контурі (Чечня і "семибанкірщина"), і лише після їх вирішення вийшов на зовнішній контур зі своєю знаменитою мюнхенською промовою, для чого йому знадобилося цілих 7 років – у Вови Зеленського цих 7 років немає, тому свої внутрішні проблеми він вирішує за рахунок зовнішніх. Імітація війни на Донбасі йому потрібна для відволікання уваги власного населення від економічних проблем, які посилюються (які проблеми - у нас війна!), і для підтримки уваги до своєї убогої країни з боку зовнішніх акторів. Тому розмовляти з ним контрпродуктивно. Він не угодоспроможний. Він навіть не в змозі зрозуміти, що у його заокеанських господарів змінилися плани щодо Росії – їм зараз зайві проблеми з нею ні до чого. Вони зараз стурбовані зміцненням Китаю, і союз Росії з Китаєм зовсім не те, що вони хотіли б бачити в найближчому майбутньому, на яке у них запланована війна з КНР. Це приблизно рубіж 2030 років, ось тоді ласкаво просимо на війну з Росією, щоб зв'язати її руки від допомоги Піднебесної. Але Україна за таких тупих керівників ризикує не дожити до цієї дати і виконати призначену їй місію.

Володимир Волконський

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.