Через "пробуксовку" зі справою Медведчука ОП взяв курс на знищення незалежності судової влади

Данило Богатирьов
Данило Богатирьов

Політолог, експерт Українського інституту політики

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України Віктор Медведчук Фото з відкритих джерел

Про це пише Данило Богатирьов на своїй сторінці в Facebook.

Тим часом вчора перенесли суд по апеляції на обрання запобіжного заходу Віктору Медведчуку. Відстрочили до 30 липня, у зв'язку з "несвоєчасним надходженням матеріалів справи". Стежу за цією історією, тому, що вона може стати одним із маркерів "початку кінця" ручного управління країною за допомогою санкцій РНБО і переслідування політичних опонентів "по беззаконню".

Дії суду (за яким стоїть Офіс президента) в цьому плані показові. Реальних доказів у прокурорів немає, значить, за всіма формальними ознаками, треба скасовувати запобіжний захід і відпускати. Але зробити цього не можуть з політичних причин, бо в цьому випадку промах влади з кримінальним переслідуванням Медведчука став би очевидний. Ну, а це, своєю чергою, призвело б до хвилі "відкату" в інших справах проти політичних опонентів, оскарження санкцій в судах, і найголовніше - саботаж вказівок ОП ланками "президентської вертикалі" на місцях.

Саме тому ОП веде війну проти Конституційного суду – а тепер ще й Верховного суду. Після того, як Верховний суд визнав протиправним указ Зеленського про скасування призначення голови КС, ДБР порушило справу проти суддів. "Пробуксовка" зі справою Медведчука наочно демонструє, чому ОП взяв курс на знищення незалежності та підпорядкування судової влади, про що вчора після суду заявив сам політик.

Тому влада і тягне час у цій справі, переносячи засідання з формальних причин. Але вічно затягувати розгляд апеляції не вийде. Рано чи пізно, ця справа розвалиться. Ну, а що буде далі, я описав вище.

Данило Богатирьов

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.