Боротися з бідністю розстрілами: Куди котяться "слуги народу"

Украина.ру
Украина.ру

Російське інтернет-видання

Микита Потураєв

"Опозиційна платформа – За життя" (ОПЗЖ) вимагає притягнути до кримінальної відповідальності депутата від правлячої партії "Слуга народу" Микиту Потураєва за заклик до масових вбивств. У четвер, 17 червня, Потураєв заявив із парламентської трибуни, що епоха бідності закінчиться, коли народ розстріляє фракцію ОПЗЖ.

Про це пише "Украина.ру".

"Не закликав до насильства, а попереджав"

За словами Потураєва, епоха бідності в країні закінчиться, "коли закінчиться епоха брехні".

"А закінчиться вона тоді, коли повсталий народ витягне цю фракцію, сукупне майно якої можна порівняти з бюджетом України, і розстріляє. 

На жаль, ми демократична країна, і повинні йти повільно і знищувати вас політично разом з іншими фракціями цього парламенту", – заявив Потураєв. 

Після цього до трибуни вийшли обурені цим висловлюванням депутати від ОПЗЖ, туди ж кинулися і "слуги". Жвавий обмін думками закінчився масовою бійкою.

Після оголошеної перерви Потураєв перепросив за свої слова. Проте вже незабаром в коментарях для ЗМІ зазначив, що не закликав до насильства, а тільки "попереджав, що такий сценарій може стати ймовірним" і що його, можливо, неправильно зрозуміли. 

Може і так. Але, як то кажуть, "слово не горобець, вилетить – не спіймаєш". Скандальну заяву депутата другий день обговорюють українські ЗМІ, політики та експерти.

"Типовий представник"

В "Опозиційній платформі – За життя" вважають, що "істерику влади" викликає принципова позиція партії.

"Типовий представник правлячої партії М. Потураєв висловив жаль, що Україна залишається демократичною державою. Він пригрозив розстрілом ОПЗЖ, яка послідовно захищає інтереси простих людей. 

Він висловив настрій всієї Зе-команди, яка не бажає боротися з корупцією, знижувати тарифи, забезпечувати субсидії, повертати пільги пенсіонерам, ветеранам, чорнобильцям. 

Замість того, щоб змінювати антинародну політику, вони виношують плани як знищити партію, що бореться за соціальну справедливість", – йдеться в заяві ОПЗЖ, розміщеній на сайті політсили.

"Опоплатформа" зажадала "дати правову оцінку розпалюванню ненависті та закликам до фізичної розправи над опозицією, що прозвучали від М. Потураєва".

"Нинішня влада відчуває тільки презирство до простих людей, яких вона грабує, і ненависть до опозиції, яка цьому заважає. Але нас не залякають і не зупинять загрози "випалити" і "розстріляти" ОПЗЖ. Ми продовжимо боротьбу за інтереси українського народу", – йдеться в заяві.

"Буде сидіти!"

Симптоматично, що автор "розстрільної" ініціативи Микита Потураєв обіймає посаду голови парламентського комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики. 

Нардеп від ОПЗЖ Нестор Шуфрич пригрозив, що його однопартійці, які є членами цього комітету, бойкотуватимуть засідання до тих пір, поки Потураєв залишатиметься його головою. 

Крім того, ОПЗЖ закликає притягнути Потураєва до кримінальної відповідальності. За словами Шуфрича, Потураєв фактично закликав до масових вбивств, за що передбачений тюремний термін.

"Цей гуманітарій (Потураєв, – ред.) закликає розстріляти другу за чисельністю фракцію в парламенті, тому що їм (владі, – ред.) не подобається, як ми захищаємо своїх виборців. Скажіть, заклик до народу прийти та розстріляти депутатів Верховної Ради – це що взагалі таке?" – висловив своє ставлення до інциденту співголова ОПЗЖ Вадим Рабінович

За його словами, "таке проходила нацистська Німеччина в 1937-му році – тільки там парламентарії від НСДАП могли таке запропонувати!..".

Рабінович також підкреслив, що, на його думку, "людина, яка закликає до масових вбивств, не може очолювати гуманітарний комітет парламенту", і тому опозиція блокуватиме роботу комітету до тих пір, поки Потураєва не відкличуть.

Співголова ОПЗЖ додав, що тепер "мільйони людей побачили справжнє обличчя "демократії", тієї "демократії", яку несуть нам "слуги" (депутати від партії "Слуга народу", – ред.)". За словами Рабіновича, він "в шоці від почутого і від того, що колеги Потураєва по фракції – їх банда – не засудили та не запропонували просто похмелятися перед роботою...".

Вибачень самого Потураєва політик не прийняв і впевнено заявив: "Сидітиме!". 

"Запах крові затьмарив їх розум"

Рабінович нагадав, що нинішня влада "закриває канали, щоб люди не знали правду, вони "душать" представників і лідерів партії ОПЗЖ, порушуючи кримінальні справи".

"Тому я буду звертатися до європейських парламентаріїв і надам їм матеріали про переслідування опозиції в Україні, в тому числі й по даному інциденту. Щобільше, європейські посли та представники європейських парламентів вже сьогодні отримають перекладену на їхню мову промову народного депутата Микити Потураєва до Верховної Ради України. Нехай роблять висновки про цю "звірину" владу", – заявив Рабінович.

На думку опозиційного політика, представники "зелених" (так в Україні іноді називають "слуг народу" за асоціацією з прізвищем президента Зеленського, – ред.) "відчувають безкарність, і запах крові затьмарив їх розум настільки, що вони вже, не соромлячись, озвучують те, про що думають!".

Рабінович зазначив, що, на його думку, "Потураєву все одно на кого працювати – сьогодні він працює на Зеленського, колись брав конверти у Януковича, Тігіпко, Пінчука…". Так само як і всім "зеленим", які, як вважає Рабінович, "не будують, а отримують "конверти".

Шуфрич, своєю чергою, нагадав парламентарям, що вони колись познайомилися з Потураєвим у штабі кандидата в президенти Віктора Януковича, де разом працювали. За словами депутата, Потураєв тоді відповідав за пересувні агітаційні майданчики. "Микита, що змінилося? Невже місце сидіння поміняло спосіб мислення?" – поставив Шуфрич риторичне запитання.

Втім, це питання можна адресувати мало не всьому українському (і чи тільки українському?) політикуму. Ми знаємо секретарів та ідеологів компартії, які... але не будемо про сумне.

Що стосується скандалу в Раді, то депутат від ОПЗЖ Валерій Гнатенко в ефірі телеканалу "НАШ" зазначив, що подібні висловлювання голови гуманітарного комітету (про розстріли, – ред.), яким оцінку повинні давати медики, шкодять не тільки самому Потураєву і його фракції, але шкодять в цілому державі Україна, оскільки саме "за такими висловлюваннями дають оцінку сьогодні нам всім".

Андрій Лубенський

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.