ІноЗМІ: Близького до Путіна українського політика Віктора Медведчука суд залишив під домашнім арештом у сфальсифікованій справі

Luxembourg Herald
Luxembourg Herald
Luxembourg Herald

Київський апеляційний суд 30 липня залишив чинним рішення Печерського райсуду Києва про продовження домашнього арешту Віктору Медведчуку, лідеру найбільшої опозиційної партії України "Опозиційна платформа – За життя". Адвокати і сам Медведчук розбили в суді всі доводи прокурорів, надавши аргументи про фальсифікацію справи і необґрунтованість домашнього арешту, проте суд під тиском Офісу президента знову ухвалив рішення, яке суперечить юридичній логіці.

Оригінал - на сайті Luxembourg Herald

Близького до російського лідера Володимира Путіна українського політика Віктора Медведчука багато хто в Україні називає головним опонентом і навіть ворогом президента Володимира Зеленського. У серпні 2019 року Зеленський в одному зі своїх інтерв'ю пообіцяв "поганий кінець" для опозиційної партії ОПЗЖ, яку представляє Медведчук. У наступні два роки офіси політичної сили палили члени націоналістичних угруповань, підконтрольних владі. У ЗМІ було оприлюднено план СБУ зі стеження за депутатами ОПЗЖ.

На початку 2021 року Рада національної безпеки і оборони, не маючи на це законних повноважень, запровадила пакет санкцій проти Віктора Медведчука, його дружини, а також народного депутата Тараса Козака, якому належать три найбільших опозиційних телеканали в Україні. Президент Зеленський своїм указом ввів ці санкції в дію, застосувавши їх проти своїх же громадян, що прямо заборонено законом. Три телеканали було закрито. Пізніше з'явилися кримінальні справи щодо депутатів Медведчука і Козака. Юристи та політичні оглядачі називають їх політично мотивованими. Медведчук опинився під ударом через свою політичну діяльність.

Медведчук, перебуваючи в опозиції, провів переговори і домовився з Путіним про знижку на газ для України з відновленням прямих закупівель, про зняття санкцій з низки українських підприємств, а потім і про постачання вакцини "Супутник V" для боротьби з коронавірусом у найважчий час захворювання в Україні. Коли українська влада не відреагувала на цю пропозицію, було досягнуто угоду з РФ про виробництво цієї вакцини в Україні. Медведчук і ОПЗЖ були ефективні в найбільш проблемних для країни сферах, де влада так і не змогла вжити необхідних дій. Однак Зеленський блокував будь-які ініціативи, реалізовані Медведчуком. Втім це не завадило ОПЗЖ очолити передвиборчі рейтинги, а Медведчуку – стати головним опонентом Зеленського.

Коли було порушено кримінальні справи, Медведчук не ховався від правосуддя – він сам з'явився за підозрою, поставивши прокуратуру в ступор. Однак суд, який перебуває під тиском Офісу президента, 13 травня відправив політика під домашній арешт. Під час судового засідання щодо продовження домашнього арешту 8 липня адвокати Медведчука вщент розбили аргументи слідства, проте суддя Вовк ухвалив відверто незаконне рішення про продовження запобіжного заходу.

Сьогодні, 30 липня, це незаконне рішення підтримав і Київський апеляційний суд. Хоча сам Медведчук у своєму зверненні по поличках розклав незаконність цього рішення.

"Служба безпеки України сфальсифікувала цю справу, сфабрикувала матеріали. Служба безпеки України за вказівкою президента Зеленського ще в 19-му році почала незаконні, злочинні дії щодо депутатів нашої фракції... Я вважаю, що злочинна діяльність СБУ, яка була спрямована на фальсифікацію цих матеріалів, - це не що інше, як кримінальне переслідування опозиції і політичні репресії", - підсумував своєю виступ у суді лідер ОПЗЖ.

Медведчук - відомий юрист, депутат Верховної Ради чотирьох скликань. Разом зі своїми адвокатами він організував професійний захист у суді, однак корумпованість і залежність судової системи України не дозволяють захистити свою честь і гідність навіть народному депутату і лідеру найбільшої опозиційної сили.

Сам Медведчук вважає, що наполегливе небажання влади знімати з нього домашній арешт пов'язане з метою обмежити його політичну діяльність. Перебуваючи під домашнім арештом, Медведчук не може проводити зустрічі з виборцями, не може зустрічатися з іноземними партнерами тощо.

За свого політичного соратника вже заступився Володимир Путін. Протягом останнього місяця він вже кілька разів акцентував на неприпустимості переслідування Віктора Медведчука. "Закривають загальнонаціональні засоби масової інформації, садять під домашній арешт, як сьогодні відбувається з [Віктором] Медведчуком. До того ж органи влади в Україні ухвалюють абсолютно неправові рішення навіть поза рамками своєї компетенції. Тобто цим силам не дають жодних шансів на легальну політичну роботу", - зазначав Путін.

Водночас російський лідер не хоче зустрічатися з Зеленським, поки той не припинить переслідування Медведчука. Також оглядачі зазначають, що Москва призупинила будь-які переговори з Києвом до розв'язання ситуації з Медведчуком. Це може мати негативні наслідки для мирного врегулювання на Донбасі. Багато експертів закликають Зеленського не ставити під удар мирні переговори щодо Донбасу заради особистих мотивів війни з Медведчуком.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.