Банановий диктатор. Світова спільнота критикує Зеленського за закриття опозиційних телеканалів

Ігор Вальський
Ігор Вальський

Політолог

застосування санкцій щодо телеканалів
2 лютого 2021 року президент України Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій щодо телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZіK РИА Новости

Десятки тисяч публікацій в іноземних ЗМІ, сотні заяв міжнародних організацій і політиків – незаконне закриття опозиційних телеканалів зустріло розгромну для влади Зеленського реакцію в світі. Політики з провідних країн світу прямо вказують - закриття "112 Україна", NewsOne і ZIK, а також відключення від ефіру "Першого Незалежного" це наступ на свободу слова. ООН закликає українську владу одуматися і дозволити ЗМІ вільно мовити. Про війну Зеленського зі ЗМІ знають Джо Байден, Ангела Меркель та інші світові лідери, яким журналісти відправили листи з проханням про допомогу. Зеленський все більше асоціюється у світі як авторитарний правитель бананової республіки, який переслідує опозицію і закриває опозиційні ЗМІ. Не дивно, що з українським президентом неохоче зустрічаються світові лідери.

Ось лише кілька прикладів того, як у світі реагують на дії Зеленського і його команди.

Управління Верховного комісара ООН з прав людини висловило стурбованість у зв'язку з введеними санкціями, які призвели до закриття телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK, і назвало це рішення таким, що суперечить міжнародним стандартам.

Моніторингова місія ООН з прав людини закликала скасувати санкції і відновити мовлення телеканалів.

Голова ОБСЄ Анн Лінде заявила, що "повністю підтримує право на свободу думок, їх вираження та інформації, а також вільні, незалежні і не неупереджені ЗМІ відповідно до міжнародного права і зобов'язань ОБСЄ".

Президент Freedom House Майкл Абрамовіц направив лист президенту США Джо Байдену напередодні візиту українського лідера Володимира Зеленського, в якому вказав, що останній продовжує використовувати виконавчу владу без судового нагляду для покарання ЗМІ, технологічних платформ, журналістів і вебсайтів під приводом боротьби з дезінформацією.

Глава МЗС Угорщини Петер Сіярто прямо ткнув носом Зеленського, заявивши, що Угорщина не закрила жодного ЗМІ, хоча багато видань там критикують владу.

А голова Генерального директорату Ради Європи Христос Якумопулос порекомендував журналістам незаконно закритого каналу "Перший Незалежний" звернутися до ЄСПЛ через обмеження свободи слова в Україні

Це лише крапля з тих тисяч заяв, які звучать на підтримку незаконно закритих ЗМІ. І вони матимуть наслідки для Зеленського та його влади. У нього будуть проблеми на міжнародній арені, сам він вже визнає, що Захід втомився від України (насправді від Зеленського особисто), а Росія заявила, що вести переговори з цією владою в Києві не має наміру. Всередині країни рейтинг Зеленського валиться швидкими темпами. За різними опитуваннями, він коливається біля позначки 23-24%. Закриття каналів, політичне переслідування Медведчука і офшорний скандал стануть останніми цвяхами в труну рейтингу Зе-президента.

Ігор Вальський

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.