Ахметов, Пінчук, Зеленський... хто заробляє сотні мільйонів у РФ

 Микола Васильківський
Микола Васильківський
Українськи олігархи продовжують торгувати з Росією Фото з відкритих джерел

Оригінал – на сайті Капітал.

Заступник міністра економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Качка на форумі "Україна 30" заявив, що Україна продовжить торгувати з Російською Федерацією. "У Росію ми імпортуємо титанову сировину і калій, в Білорусь – харчову продукцію. Це досить вагомі процеси, які, попри агресію Росії, будуть зберігатися якомога довше", – повідомив Тарас Качка.

Знаєте, чому Україна буде торгувати з Росією, що називається, "в будь-яку погоду"? Тому що товарообіг між Україною і РФ у 2020 році – це 7,3 мільярда доларів (це дані Державної митної служби). Тому що на торгівлі з Росією заробляє вся перша сотня українських бізнесменів. І якщо в Кабміні тільки ризикнуть зазіхнути на доходи Ахметова, Пінчука та інших, то і прем'єр Шмигаль, і весь економічний блок уряду полетять з будівлі на Грушевського 12/2 як пробка.

Просто кілька прикладів. Беремо офіційні джерела з Російської Федерації. ДТЕК Ріната Ахметова. Ахметов володіє шахтами "Обухівська" і "Далека" в Ростовській області. Балансова вартість "Обухівської" – 14,4 мільярда російських рублів. За 2020 рік шахта в Ростовській області принесла Ахметову 255,5 мільйона рублів прибутку (це 3 мільйони 530 тисяч доларів).

Скріншот

Виторг АТ "Донський антрацит" за 2020 рік склав 1,8 мільярда рублів (24 мільйони 872 тисячі доларів США за курсом). А лохам Ахметов на своєму каналі "Україна 24" розповідає про "диктатора Путіна", при цьому заробляючи в Росії десятки мільйонів доларів.

Або, скажімо, пан Віктор Пінчук – великий друг сім'ї Клінтон і "серійного мецената" Джорджа Сороса. За торгівлю з Росією відповідає компанія "Інтерпайп-М" – підрозділ холдингу EastOne олігарха. "Інтерпайп-М" до недавніх пір активно продавала в Росію труби та колеса. І, природно, платила податки в російський бюджет. Наприклад, тільки у 2018 році компанія Пінчука заплатила до державного бюджету РФ в сумі 313,3 мільйона рублів (або 4 мільйони 329 тисяч доларів США). А всього "Інтерпайп-М" взяла участь в державних тендерах РФ на загальну суму 26,6 мільярда рублів.

Скріншот

На цьому тлі Борис Колесніков, який завішав весь Курськ рекламою своєї фабрики "Конті-Рус", виглядає скромніше. Днями російські ЗМІ опублікували новину, що 28 травня "Конті-Рус" на торгах придбала кондитерську фабрику "Червона Зоря" в Іваново. Як бачимо, справи у Колеснікова в Росії йдуть добре, тому бізнес розширюється.

Скріншот

А що ж РНБО та Офіс президента? Невже вже "кинули пред'яву" в держзраді Ахметову, Пінчуку та іншим, хто заробляє в Росії сотні мільйонів рублів? Але ж ні Ахметов, ні Пінчук, ні Колесніков, на відміну від того ж Віктора Медведчука, пальцем не поворухнули, щоб звільнити українських полонених на Донбасі. Але ж підприємства українських олігархів укладають договори на сотні мільйонів з державними компаніями Російської Федерації. Коли бачиш, скільки Ахметов та інші олігархи заробляють на ринку РФ, стає ясно, що звинувачення проти Медведчука за контакти з РФ, що називається, висмоктані з пальця. Власне, кримінальна справа, яка із самого старту, почала розвалюватися, ще одне тому свідчення.

Так, і, справедливості заради, давайте ще згадаємо продукцію пов'язаної із Зеленським компанії "Квартал 95". Практично весь денний ефір каналу СТС заповнили серіали виробництва "Кварталу 95" – це "Папік" і "100 000 хвилин разом".

А ще не варто забувати, що, крім "партії експорту", в Україні є ще й "партія імпорту". За оцінкою Державної митної служби, імпорт з Росії в Україну у 2020 рік склав 4,6 мільярда доларів. Тобто, є сотні українських компаній, великих, середніх і малих, хто укладає контракти з російськими фірмами та заробляє на ввезенні російських товарів в країну.

Микола Васильківський

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.