Збройний конфлікт на Донбасі та членство України в НАТО: Головні заяви очільника Пентагону під час візиту до Києва

США планують продовжити співпрацю з Україною в оборонній сфері, щоб наша держава могла себе захистити від російської агресії

Топ-новина
Топ-новина

Візит міністра оборони Сполучених Штатів Америки Ллойда Остіна

Фото: Офіс президента

Напередодні Україну з робочим візитом відвідав міністр оборони Сполучених Штатів Америки Ллойд Остін. Він зустрівся з президентом України Володимиром Зеленським та міністром оборони України Андрієм Тараном.

Детальніше про результати візиту глави Пентагону Ллойда Остіна та про що він говорив, розповідаємо далі.

Головні тези зустрічі Володимира Зеленського та Ллойда Остіна

В Офісі президента повідомили, що під час зустрічі сторони приділили особливу увагу питанню подальшого поглиблення практичної взаємодії між Україною та Сполученими Штатами у сфері безпеки та оборони відповідно до домовленостей, досягнутих під час візиту Володимира Зеленського до США.

Візит міністра оборони Сполучених Штатів Америки Ллойда Остіна

Фото: Офіс президента

Сторони обговорили актуальні питання взаємодії України з НАТО та подальшої підтримки з боку США на шляху реалізації євроатлантичних прагнень нашої держави. Також міністру оборони Сполучених Штатів розповіли про заходи, які вживаються для реформування українського сектору безпеки й оборони, включно з вітчизняною оборонною промисловістю, відповідно до стандартів НАТО з метою якнайшвидшого досягнення критеріїв членства в Альянсі.

"Сполучені Штати залишаються для України головним партнером у сфері безпеки й оборони", – наголосив Володимир Зеленський і подякував американській стороні за рішення надати нашій державі додаткову безпекову допомогу в розмірі 60 млн дол. США.

Новини за темою: У МВС відповіли, коли українцям чекати безвізу з Британією і США

Про що ще говорив міністр оборони США

Прибувши в Україну Ллойд Остін у своєму Twitter написав: "Приземлився в Києві. Я тут, щоб підтвердити нашу непохитну підтримку суверенітету України, її територіальної цілісності та євроатлантичних прагнень і висловити нашу прихильність розвитку спроможності України в стримуванні російської агресії".

Щодо вступу України в НАТО. Питання членства України в Північноатлантичному альянсі обговорюється не один рік і всередині країни і світовою спільнотою.

Міністр оборони США Ллойд Остін

BBC

Голова Пентагону США Ллойд Остін заявив, що питання про вступ в НАТО Україна може вирішувати самостійно без жодного зовнішньополітичного впливу. Свій зовнішньополітичний курс держава формує самостійно. Окрім того, жодна третя країна, зокрема Росія, не може перешкоджати українським прагненням доєднатися до Альянсу.

Він зазначив, що США непохитно підтримують український суверенітет та прагнення до членства в НАТО.

Окрім того, голова Пентагону додав, що США продовжать співпрацю з Україною в оборонній сфері, щоб наша держава могла себе захистити від агресії.

Новини за темою: Збройні сили України отримали від США партію безпекової допомоги

Хто розпочав конфлікт на Донбасі. Міністр оборони США Ллойд Остін заявив, що винуватцем збройного конфлікту на Донбасі є Росія. Він закликав РФ негайно зупинити війну на сході, а також засудив окупацію Кримського півострову.

"Давайте чітко говорити, що Росія почала цю війну, і Росія є тим каменем, який перешкоджає мирному врегулюванню. Вони почали порушувати територіальну цілісність і суверенітет України", - сказав Ллойд Остін.

Він зазначив, що США засуджують окупацію Криму, а також закликав РФ зупинити війну на сході України та дестабілізацію на Чорному морі та вздовж українських кордонів.

Новини за темою: В Україну прибув вантаж безпекової допомоги США зі зброєю та боєприпасами

Україна про військову допомогу США

Військова допомога Сполучених Штатів Америки збільшує можливості Збройних сил на Донбасі. Крім того, за словами міністра оборони України Андрія Тарана, вона підвищує бойові спроможності України на морі.

Андрій Таран Міністерство оборони України

"Допомога від США збільшує наші спроможності. Наша система зв'язку на передовій базується на американських засобах радіозв'язку, засобах криптозахисту, вона дозволяє нам виконувати завдання і тримати в таємниці наші переговори від російських засобів перехоплення", - зазначив Андрій Таран.

До того ж, Україна отримує засоби контрбатарейної боротьби.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.