З масовими заходами та понад 50% місць в кінотеатрах: Як змінили протиепідемічні обмеження в Україні

В Україні зняли заборону на проведення масових заходів, однак є певні умови

Перший Незалежний
Перший Незалежний

Український інформаційний телеканал

Фото з відкритих джерел

Від учора всі області України перейшли в зелену зону карантину. Це означає, що більшість заборон поки скасували, однак обмеження лишаються для великих зібрань людей. Також не варто забувати, що використання масок, антисептиків та рукавичок залишається актуальним.

Детальніше про епідемічну ситуацію з коронавірусом в Україні та умовами життя у зеленій карантинній зоні в матеріалі "Першого Незалежного".

Що дозволено у зеленій зоні карантину

Перебування на зеленому рівні епідемічної небезпеки означає, що рівень захворюваності становить 74 і менше на 100 тисяч населення при визначеному показнику 75 на 100 тисяч населення. Як свідчать дані МОЗ, у 16 регіонах цей показник нижчий за визначений.

Рівень госпіталізацій по Україні 8 червня становив 15,5 на 100 тисяч населення при визначеному показнику 60 на 100 тис. населення. Завантаженість ліжок з киснем – 17% при граничному показнику 65%.

Тим часом у Києві показник рівня захворюваності на коронавірус становить 169, рівень госпіталізацій – 13,4 при показнику 60 на 100 тисяч населення, рівень завантаженості ліжок з киснем – 9,9% при граничному показнику 65%.

Кабінет міністрів постановив дозволити таке:

  • Проведення масових заходів, у тому числі у розважальних закладах (нічних клубах) і закладах громадського харчування, за участю більше однієї особи на 4 квадратних метри або наповненістю залів понад дві третини місць. При цьому розміщення здійснюється з дотриманням заповнення двох рядів відвідувачами та одним порожнім поруч у кожному окремому залі.
  • Прийом відвідувачів у кінотеатрах та інших закладах культури з наповненістю кінозалів або залів понад дві третини місць (розміщення здійснюється з дотриманням заповнення двох рядів відвідувачами та одним порожнім рядом) або понад 50% місць (розміщення здійснюється у шаховому порядку) у кожному окремому кінозалі або залі.

Фото з відкритих джерел

Ці обмеження не застосовуються, якщо у всіх учасників та організаторів заходу є документ, що підтверджує повний курс вакцинації або негативний результат тесту на коронавірус (методом ПЛР або експрес-тесту на визначення антигена), зробленого не раніше 72-х годин до проведення заходу.

Новини за темою: Тепер остаточно: Європарламент підтримав запровадження COVID-сертифікату

Що передувало?

За тиждень до переходу України на зелений рівень спостерігалися певні гойдалки стосовно статистики інфікувань у регіонах. Приміром, 5 червня показникам зеленої зони карантину відповідали 15 регіонів, але вся країна перебувала у жовтій зоні.

Наступного дня – 6 червня – ще у двох областях ситуація з коронавірусом покращилася. Донецька та Львівська області знизили коефіцієнт виявлення нових випадків інфікування, зупинившись на позначці 4,6% і 4,4% відповідно. Близькими до зеленої зони були показники у Вінницькій, Житомирській, Закарпатській, Івано-Франківській, Кіровоградській, Луганській, Одеській, Полтавській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій областях.

Зрештою 8 червня заговорили про перехід більшості регіонів у зелену зону, а 9 червня МОЗ офіційно заявив про це.

Новини за темою: ВООЗ попереджає про катастрофічні наслідки через швидке пом'якшення карантину

Критерії встановлення зеленої зони карантину

2 червня Кабінет міністрів України змінив критерії встановлення зеленої зони карантину. У постанові уряду № 583 прописані нові умови впровадження зеленого рівня епідемічної небезпеки:

  • кількість виявлених нових випадків інфікування на 100 тисяч населення за останні 14 днів становить менше ніж 75;
  • коефіцієнт виявлення випадків інфікування (методом полімеразної ланцюгової реакції та експрес-тесту на визначення антигену коронавірусу) – менше ніж 4%;
  • кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції та експрес-тесту на визначення антигену коронавірусу протягом останніх семи днів на 100 тисяч населення становить понад 300;
  • на всій території України немає регіонів з червоним рівнем епідемічної небезпеки.

Темпи поширення коронавірусу за останній тиждень

За останній тиждень статистика нових випадків захворювання на коронавірус та одужань в Україні виглядала так:

3 червня – 2581 новий випадок коронавірусу, 102 летальні випадки, 9519 осіб одужало.

4 червня – 2266 нових випадків коронавірусу, 95 летальних випадків, 8291 особа одужала.

5 червня – 1897 нових випадків коронавірусу, 86 летальних випадків; 8330 осіб одужало.

6 червня – 937 нових випадків коронавірусу, 42 летальні випадки, 4516 осіб одужало.

7 червня – 535 нових випадків коронавірусу, 33 летальні випадки, 1743 особи одужало.

8 червня – 1602 нові випадки коронавірусу, 118 летальних випадків, 6751 особа одужала.

9 червня – 1385 нових випадків коронавірусу, 77 летальних випадків, 6962 особи одужали.

Новини за темою: COVID-вакцинація в Україні: У ЦГЗ розповіли, якими мають бути інтервали між щепленнями

За весь час пандемії в Україні захворіло 2 218 039 осіб, одужало 2 108 684 особи, також було зафіксовано 51 410 летальних випадків і проведено 10 405 577 ПЛР-тестувань.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.