Яхтинг – альтернатива готелю: Чим особливий цей вид туризму та скільки він коштує

Переваги відпочинку на морі, ціни в містах України та про інше

Топ-новина
Топ-новина
Відпочинок на яхті з друзями Фото з відкритих джерел

Більшість людей полюбляють подорожувати. Хтось обирає невеликі відстані, інші – вирушають за сотні, а іноді навіть тисячі кілометрів. Ми просто збираємось і починаємо шукати пригод. Найбільше часу для цього влітку.

Деякі туристи їдуть в Туреччину, щоб відпочити на Середземному морі, або в Українські Карпати – підкорювати Говерлу. Та є інші непогані альтернативи гарно провести час – наприклад, яхтинг. Що це таке, чим він особливий, і чи справді він відбере всі ваші заощадження, читайте далі у нашому матеріалі.

Що таке яхтинг і які його переваги

Сьогодні є безліч визначень. Яхтинг називають найсучаснішим видом відпочинку. Так воно і є насправді. Усе більше людей обирають яхтинг як альтернативу готельному відпочинку. Його не варто плутати з рафтингом чи каякінгом. Яхтинг – це окремий вид спортивного туризму. Тут існують певні маршрути. На них група осіб командно здійснює управління яхтою.

Фото з відкритих джерел

Це дозвілля не лише про спорт. Сьогодні будь-яка людина теж може спробувати яхтинг. Такий вид дозвілля дуже схожий на звичайний круїз або прогулянку на поромі. Відмінність буде лише в розмірах судна та кількості людей поруч із вами.

Яхтинг також має чимало переваг:

Це безпечно. Перед будь-яким плаванням ви пройдете інструктаж. Під час екскурсій ви будете знати усі необхідні речі та зможете приймати важливі рішення самостійно. Діти також можуть подорожувати на суднах. Їм теж необхідно тільки пройти інструктаж.

Варто зазначити, що морської хвороби теж не буде. Зазвичай круїзи відбувають у сезон, а тому на морі не трапляються шторми та буревії.

Яхтинг – це цікаво. Під час таких подорожей у вас буде нагода відчути себе капітаном. Іноді вам дозволятимуть трішки побути за штурвалом. Крім того, ви зможете поглянути унікальні види, які бачили лише у фільмах. Один захід сонця за горизонт чого вартий. Буде нагода відвідувати острови та купатися у віддалених туристичних місцях.

Крім того, яхтинг дозволяє відвідувати різні країни. Це означає, що ви зможете подорожувати не лише водами Туреччини, але й Греції, Іспанії.

Новини за темою: В Україні стає популярним новий вид туризму: Як мандрівники тікають від цивілізації

Статус. Зазвичай такий відпочинок вважають принадою лише для багатіїв. Насправді ж часи уже давно змінилися. Та у свідомості людей досі є уявлення, що вітрила – принада лише для заможних.

Розвиток. Якщо це спортивний яхтинг, він досить корисний. Під час управління ви покращуєте фізичні та розумові здібності. Те саме стосується й швидкості реакції.

Це затишно. На палубі з вами буде лише від 12 до 16 осіб. Це можуть бути близькі друзі, родичі та навіть незнайомі люди.  

Наостанок, після певного досвіду та практики ви зможете стати капітаном.

Фото з відкритих джерел

На яхті – як у готелі

Варто розрізняти спортивний яхтинг і туристичний. Якщо ми говоримо про другий вид, то в ньому переважно піклуються про комфорт. На вас чекатимуть яхти від 12 до 16 метрів. Їх розміри залежать від кількості членів екіпажу. Зазвичай на яхті щонайменше є туалет, душ і кухня. Санвузлів буває декілька.

На судні є вода – іноді це понад 1000 літрів прісної води. Електрика також присутня. Генератори заряджають акумулятори. Їх запаси поповнюють у маринах. На борту можна заряджати власні девайси за допомогою електромережі. Рівень комфорту тут схожий до типової готельної кімнати. І знову-таки, вітрильна яхта є однією з найбезпечніших суден сучасності. Тому так відпочивати варто.

Наостанок, сьогодні яхта – це не лише швидкісне судно для приватного користування чи відпочинку. Поступово набуває популярності інший вид. Це гігантські та багатопалубні яхти, які іноді за розмірами не менші за великі військові кораблі.

Як виглядає яхта всередині Фото з відкритих джерел

Чи справді це дорого і де займатися яхтингом в Україні

В Україні такий вид туризму ще лише набуває популярності. Досі є певний стереотип щодо вартості. Загалом, прогулятися на яхті можна на будь-якій великій водоймі України. Ось лише декілька варіантів:

 • Азовське море;
 • Чорне море;
 • Дніпро;
 • Дністер;
 • Київське водосховище;
 • Печенізьке водосховище.

І це не вичерпний список. Якщо ми говоримо про Чорне море, то яхту можна орендувати в Одесі. Ціни в місті виглядають доступними:

 • Яхта на 6-7 осіб, 2 години прогулянки – 3300-3900 грн;
 • 6-7 осіб, 3 години – 5040-5580 грн:
 • 11 осіб, 2 години – 4760-5600 грн.
 • 11 осіб, 3 години – 7140-8400 грн.

Тому за одну людину виходить близько 270 грн. Водночас прогулянка Дністром за 6 осіб коштуватиме лише 800 грн. Час подорожі – дві години. Досить часто судно проходить затопленою Бакотою в Хмельницькій області – однією з найвідоміших пам’яток України.

Новини за темою: Де шукати "українську Атлантиду": Топ місць, куди варто поїхати на Хмельниччині

Яхтинг на Дністрі Фото з відкритих джерел

У Києві зазвичай трішки дешевше. Ви зможете орендувати яхту на 6 осіб лише за 600 грн. Утім, вибір тут досить різноманітний. Від звичайних суден до VIP, які коштують понад 350 USD. Якщо ви хочете відпочити дуже комфортно, додатково потрібно платити за їжу. Під час довгих круїзів, вечеря та обід може бути в бухті. У столиці також є дуже багато шкіл, які можуть навчити вас керувати яхтами.

Ціни оренди яхти в Києві Скріншот ZIK

Займатися яхтингом в Україні можна навесні, влітку та навіть восени. Якщо це серпень, вересень чи жовтень, варто відвідати Хорватію – там такий відпочинок досить популярний у такий період. Також для яхтингу популярними є такі країни:

 • Греція;
 • Канарські острови;
 • Таїланд,
 • Італія.

Тому не вагайтесь і спробуйте щось нове.

Нагадуємо, що раніше виходив матеріал про відпочинок у Хорватію, в якому розповідається про найкращі міста-курорти країни з комфортними пляжами та автентичними краєвидами.

Також є матеріал про найкращі пляжі Європи, куди можна завітати під час одного з майбутніх круїзів.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.