Висушені моря, зруйнований Тадж Махал і Мальдіви під водою: Топ місць, які можуть скоро зникнути з планети

Туристичні дестинації, куди варто поспішити

Топ-новина
Топ-новина
Мертве море Фото з відкритих джерел

ХХI століття найкраще демонструє досягнення людства у питаннях медицини, технологій і багатьох інших сфер. Щороку з’являється дедалі більше речей, які полегшують звичайне життя мільйонів осіб.

Та внаслідок діяльності людини на планеті під загрозою зникнення чимало цікавих туристичних місць. Причини для цього є різні: глобальне потепління, забруднення, надмірна кількість відвідувачів. Яких пам’яток незабаром може не стати на Землі, читайте далі у нашому матеріалі.

Тадж Махал

Це всесвітньо відомий монумент. Він розташований на березі річки Джамна за два кілометри від індійського міста Аґра. Збудований імператором Шах Джаган Мугалом як мавзолей для своєї перської дружини Мумтаз-Махал. Його зведення тривало 22 роки – з 1630 до 1652 рр. Висота споруди сягає 74-х метрів. У її основі лежить квадратна платформа зі сторонами понад 95 м.

У кутах мавзолею розташовані 4 мінарети. Стіни викладені полірованим мармуром, а подекуди доповнені червоним пісковиком. Для будівництва також використовували нефрит і гірський кришталь. Матеріали транспортували понад 1000 слонів. Для зведення Тадж Махалу залучали близько 20 тисяч будівельників. Утім, тисячі туристів щороку та забруднене повітря поступово руйнують пам’ятку дедалі більше.  

Тадж-Махал в Індії Фото з відкритих джерел

Мертве море

Розташоване в Ізраїлі та Йорданії. Це тектонічне та безстічне озеро. Таку назву отримало від грецьких та римських авторів ІІ ст. Сьогодні відоме у всьому світі власними лікувальними властивостями. Причиною цього є надзвичайно велика концентрація солей.

Та море поступово зникає. Останніми роками рівень води в ньому зменшувався більше, ніж на метр. Вчені вказують на те, що причиною цього є надмірна кількість дамб на річках у країнах Близького Сходу. Вони порушили ланцюг живлення водойм.

Та якщо річки можуть щезнути назавжди, то Мертве море лише буде зменшуватися, а потім на певному рівні зупиниться. Причною цього є те, що воно поглинає воду з атмосфери. Вчені стверджують, що таке явище – певний механізм безпеки.

Мертве море під загрозою зникнення Фото з відкритих джерел

Великий Бар’єрний риф

Це найбільша у світі система коралових рифів. Розташована вона уздовж східного узбережжя Австралії. Простягається на 2300 км. Деякі рифи навіть перетворилися на коралові острови. Сьогодні тут можна побачити національний парк площею понад 5 мільйонів га.

Та лише у 2016 році Великий Бар’єрний риф зменшився приблизно у 2 рази. Причиною цього стало підвищення температури води в океані. Впливають також викиди парникових газів. За даними ООН, більшість коралових рифів наразі під загрозою зникнення. До 2030 року може нічого не лишитися.

Новини за темою: Топ бухт світу для вибагливих туристів: Як і де відпочити на тисячах островів поміж скелями та під пальмами

Великий бар'єрний риф біля узбережжя Австралії Фото з відкритих джерел

Синекліза Конго

Є однією з найбільших западин Африки. Головна річка – Конго. Є чимало інших приток.  Синекліза обрамлена плато та плоскогір'ями. Має довжину близько 1000 кілометрів. Цей регіон характеризується вічнозеленими тропічними лісами.

Тут можна побачити 10 000 видів рослин. У лісах мешкають особливі тварини з роду жирафових – окапі, бонобо з роду шимпанзе та сотні інших видів тварин. Промисловість, аграрне господарство та незаконна вирубка дерев зменшують площу лісу. За даними ООН, до 2050 року його дві третини разом із мешканцями можуть зникнути.

Річка Конго в Африці Фото з відкритих джерел

Національний парк Джошуа-Трі

Розташований у південно-східній частині Каліфорнії, США. Має площу 3196 км². Парк названий на честь місцевої рослини. Це сукулент з роду юкка – "дерево Джошуа". Сьогодні воно поступово зникає. Причина – надмірно посушливий клімат. Прогнозують, що до 2070 року ці дерева повністю зникнуть з нашої планети.

Дерева парку Джошуа-Трі, які під загрозою зникнення

Фото з відкритих джерел

Флорида-Еверглейдс

Є субтропічною заболоченою територією. Вона розташована у південнічі частині штату Флорида, США. Це округи Монро, Палм-Біч, Маямі-Дейд і декілька інших. Сьогодні це національний парк і він під загрозою. Забагато води, нові види тварин та урбанізація наносять дедалі більше лиха цьому місцю.

Флорида-Еверглейдс Фото з відкритих джерел

Національний парк Глейшер

Розташований у штаті Монтана, США, на кордоні з Канадою. Щороку сюди приїжджають сотні туристів, щоб поглянути на скелясті пейзажі з багатьма озерами та річками. Також тут мешкають унікальні представники фауни: північні олені, гірські козли, ведмеді та росомахи.

Ще сто років тому у цьому парку було близько 150 льодовиків. Та станом на сьогодні ситуація вже інша. Тепер їх зосталось не більше 27. Вчені попереджають, що до 2030 років усі вони можуть зникнути. А якщо це справді станеться, то екосистема парку кардинально зміниться.

Національний парк Глейшер Фото з відкритих джерел

Тувалу

Це тихоокеанська держава у Полінезії. Має прибережну смугу довжиною 21 км. Складається з дев’яти островів. Дістатися сюди можна зі столиці Фіджі. Туризм тут не дуже розвинений. Інші країни Океанії відвідують набагато частіше. Утім, на Тувалу щороку потрапляють мандрівники з Японії та Нової Зеландії. До кінця десятиліття державу може повністю поглинути океан.

Країна Тувалу, яку можуть затопити води океану Фото з відкритих джерел

Мальдіви

Країна у північній частині Індійського океану. Розташована за 700 кілометрів від Шрі-Ланки. Вона найбільше відома білосніжними пляжами та великим розмаїттям підводного світу. Крім того, туристів сюди приваблюють ресторани та готелі з якісним сервісом. Більшість території Мальдів перебуває лише на одному метрі над рівнем моря. Є вірогідность того, що за сто років уся країна опиниться під водою.

Новини за темою: Гігантські черепахи, дракони та пляжі: Топ національних парків світу, які варто відвідати

Пляжі на Мальдівах Фото з відкритих джерел

Венеція

Це місто є перлиною Італії. Саме тут народився відомий композитор Антоніо Вівальді. Венеція – один із культурних центрів епохи Ренесансу. Сьогодні це важливий туристичний осередок країни. Багато хто мріє потрапити сюди, щоб побачити різноманітні місточки та покататися на гондолах.

Та насправді Венецію потихеньку затоплює. У 2019 р. зафіксували найвищий рівень води за всі останні 50 років. Це явище безпосередньо пов’язане зі зміною клімату. Багато хто ввжаає, що місто опиниться повністю під водою до 2100 року.

Краєвиди Венеції Фото з відкритих джерел

Біґ-Сур

Це малонаселений район узбережжя Центральної Каліфорнії. Тут гірський хребет Санта-Люсія стрімко йде вгору від Тихого океану. Мальовнича місцевість приваблює сюди багатьох туристів. Цей регіон часто страждає від посух і масштабних пожеж. Поступово багато видів ссавців зникають.

Не краща ситуація з пірамідами в Єгипті, які поступово руйнують місцеві та туристи. Сейшельські острови, місто Мачу-Пікчу в Перу та багато інших пам’яток теж незабаром можуть зникнути.

Біґ-Сур в Каліфорнії Фото з відкритих джерел

Нагадуємо, що раніше виходив матеріал про незвичайні туристичні місця світу, в якому розповідається про ранчо Кадилаків у Техасі, пам’ятник виделці в Женевському озері та інші особливі локації.

Також є матеріал про національні парки світу, де можна прочитати про Фіордленд, Корковадо та Крюгер.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.