Вхід заборонено: Кого обов'язково щеплять від коронавірусу в Україні та куди вже не пускають невакцинованих

Вакцинація від коронавірусу в Україні переходить із добровільної в обов'язкову

Топ-новина
Топ-новина
Фото з відкритих джерел

У Міністерстві охорони здоров'я визначились із професіями, працівники яких мають отримати щеплення від COVID-19. Однак опосередковано змушують вакцинуватися й інших громадян – забороняючи відвідувати ті чи інші місця, або виконувати свої професійні обов'язки.

Куди уже не пускають невакцинованих українців та хто офіційно може уникнути щеплення від COVID-19 розповідаємо детальніше далі.

Хто має обов'язково вакцинуватися від коронавірусу

Міністерство охорони здоров'я України розробило проєкт наказу про Перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов'язковим профілактичним щепленням.

На період дії карантину, встановленого Кабінетом міністрів, вакцинацію проти гострої респіраторної хвороби COVID-19 повинні пройти:

  • працівники центральних органів виконавчої влади та їх територіальних підрозділів;
  • працівники місцевих державних адміністрацій;
  • працівники закладів професійної (професійно-технічної освіти), фахової передвищої, загальної середньої освіти, дошкільної освіти, позашкільних закладів освіти.

etu.ru

"У разі відмови або ухилення від обов'язкових профілактичних щеплень у порядку, встановленому законом, ці працівники відсторонюються від виконання зазначених видів робіт", – прописано в документі.

Наразі проєкт документу обговорюється, однак у деяких випадках обмеження для невакцинованих громадян вже діють.

Новини за темою: COVID-щеплення в Україні: Кількість введень перших доз вакцини зросла майже на 25%

Невакцинованим вхід заборонений

У понеділок, 27 вересня, стало відомо, що людям, які не отримали щеплення від коронавірусу, заборонили вхід до мерії в Миколаєві. Міський голова Миколаєва Олександр Сенкевич заявив, що у мерію не пускатимуть невакцинованих чиновників та журналістів. Потрапити у міськраду без щеплення можна буде лише за умови негативного ПЛР-тесту.

При цьому Сенкевич не уточнив, чи будуть ці правила поширюватися на простих мешканців міста, які приходитимуть до мерії для розв'язання власних питань та отримання послуг.

А днями у Чернігові розгорівся скандал в одній зі шкіл. Приводом стала ситуація, яка розгорнулась навколо вчителя фізичної культури: за відмову щепитися від COVID-19 чоловік отримав попередження про те, що його не буде допущено до роботи.

Директорка навчального закладу пояснила такий крок новими правилами карантину, які прописані в постанові Кабміну №1236. Відповідно, заклад освіти, в якому менше ніж 80% щеплених працівників, переходить на дистанційку.

Фото з відкритих джерел

А в деяких міських та обласних держадміністраціях зазначили, що при щепленні менше ніж 80% працівників закладу освіти, він зачиняється на карантин.

Трохи лояльніша ситуація з роботою кафе, ресторанів та закладів культури. Поки ці об'єкти не закривають, однак за правилами жовтої зони, в якій наразі перебуває Україна, заборонено:

  • проведення масових заходів за участю більш як 1 особи на 4 кв. м площі будівлі або території;
  • заповненість кінозалів та залів інших закладів культури понад 50% місць;
  • заповненість спортзалів і фітнес-центрів не більше ніж 1 особа на 10 кв. метрів тощо.

При цьому, обмеження жовтого рівня епіднебезпеки не будуть застосовуватися якщо всі учасники (відвідувачі) та усі організатори масових заходів, працівники кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, спортзалів та басейнів матимуть хоча б одне щеплення від COVID-19, або чинні довідки про тестування. Але якщо серед відвідувачів є хоча б один невакцинований без довідки, обмеження повертаються.

Тож, кінцеве рішення про те, чи надавати послуги тільки вакцинованим, чи дотримуватись всіх карантинних обмежень, залишається за власником бізнесу.

Новини за темою: В ТРЦ Києва відкривають ще один центр вакцинації проти COVID-19: Що відомо

Кого щеплять найближчим часом

Президент України Володимир Зеленський доручив міністерствам та центральним органам влади вакцинувати від коронавірусу 70% їх працівників. Повну імунізацію мають завершити за два тижні.

"За два тижні всі міністерства та центральні органи влади мають відзвітувати про перебіг вакцинації серед своїх працівників. Бажано, щоб було вакциновано двома дозами 70% працівників міністерств і центральних органів виконавчої влади", – повідомили в Офісі президента.

Наголошується, що в Міністерстві оборони щеплення двома дозами вакцини вже отримали 84% працівників, у Міністерстві внутрішніх справ – 68%.

Хто може уникнути вакцинації

Громадянам України видаватимуть довідки про неможливість завершити вакцинацію від коронавірусу, якщо після першої дози вони почуватимуться погано чи матимуть специфічні симптоми.

"Будь-які випадки анафілаксії чи анафілактична гостра реакція впродовж 30 хвилин після введення препарату можуть бути протипоказанням до завершення циклу вакцинації. Такій особі може бути видана довідка про те, що вона отримала одну дозу і друга їй протипоказана", – наголосив головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Водночас Кузін зазначив, що лікар може рекомендувати такому пацієнту інший тип вакцини для отримання другого щеплення.

Новини за темою: У школах Києва відкриють пункти вакцинації проти коронавірусу

Також заступник глави МОЗ заявив, що людям, які мають протипоказання для вакцинації взагалі, також видають медичну довідку встановленої форми – про наявність абсолютних медичних протипоказань. Однак таких в країні – менше одного відсотка людей.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.