Від 12 до 20 гривень: На скільки може зрости вартість проїзду в громадському транспорті Києва

Наразі столична влада розглядає пропозиції від перевізників щодо вартості разової поїздки

Топ-новина
Топ-новина
пресслужба КМДА

У Києві зросте вартість проїзду в громадському транспорті – йдеться саме про комунальний рухомий склад. Адже ціни в маршрутки почали підвищувати ще у квітні цього року.

Скільки коштуватиме разова поїздка в метро, автобусі, тролейбусі, трамваї чи міській електричці наразі невідомо, однак собівартість проїзду – не менше 20 грн.

Детальніше про причини підвищення вартості проїзду, ймовірні ціни та прогнози на майбутнє розповідаємо далі.

Причини здорожчання проїзду в громадському транспорті

Столична влада минулого тижня оголосила про необхідність підвищення вартості проїзду в громадському транспорті. Причиною такого кроку стали ціни на енергоносії.

Перший заступник голови КМДА Микола Поворозник зазначив, що в умовах підвищення тарифів на енергоносії залишити чинну вартість проїзду означатиме "загнати перевізників у боргові ями, а згодом і паралізувати роботу транспортних підприємств".

Відтак місто розпочало процедуру з підвищення тарифу. Після отримання пропозиції від комунальних підприємств щодо економічного обґрунтування буде сформована обґрунтована вартість проїзду, пропозицію подадуть на обговорення громадськості.

За словами чиновника, після того, як місто погодилося компенсувати різницю у тарифі на тепло для населення коштом місцевого бюджету, фінансувати "і так дотаційний громадський транспорт" стало неможливо.

При цьому наявні пільги на проїзд для киян збережуться.

Новини за темою: Червона зона незабаром: Київ введе обмеження на проїзд у міському транспорті

Скільки коштуватиме проїзд

Наразі столична влада не оголосила ту вартість, яку винесуть на громадське обговорення, однак відомо розмір собівартості поїздки. Микола Поворозник зазначив, що собівартість проїзду в метро, електричному та автомобільному транспорті складає 20 грн, у міській електричці – більше ніж 71 грн, та влада не планує встановлювати такий тариф.

"Зараз маємо скласти все докупи: і спроможності бюджету, і можливості місцям платити за перевіз, після громадського обговорення маємо перейти до визначення тарифу", – зазначив Поворозник.

В Україні подорожчав проїзд в маршрутках Фото з відкритих джерел

Він підкреслив, що електроенергія, яку враховують при розрахунку вартості проїзду для метро, на початку року коштувала 1,9 гривні, а зараз – 3 гривні 60 копійок.

"Тому треба усі ці складові врахувати та вийти з пропозицією по підвищенню цін. Однозначно, це не буде 20 гривень, але шукатимемо компроміси – між можливістю компенсувати цю різницю з бюджету та спроможністю пасажирів платити, щоб підприємства вивести з кризи", – резюмував перший заступник голови КМДА.

А ось аналітики зазначили, що вартість проїзду у громадському транспорті можуть підняти на 4 грн – до 12 грн.

Експерт з транспортного планування Дмитро Беспалов переконаний, що у столиці потрібно розвивати проїзд у транспорті абонементами. Експерт також наголосив, що сам він за дорогий проїзд, який, можливо, перевищував би 20-30 гривень. Проте водночас і за дуже вигідні квартальні та річні абонементи. "Зараз річний абонемент на проїзд у Києві коштує дорожче, ніж у Празі, хоча транспортна система Праги на порядок краща, ніж у Києві", – заявив Беспалов. Також експерт переконаний, що столиця ризикує втратити громадський транспорт, оскільки інфраструктура недофінансована.

Варто зазначити, що про майбутнє підвищення цін на проїзд в громадському транспорті столиці перевізники заговорили ще в травні. Тоді мовилося про 20-25 грн за одну поїздку.

В яких містах вже подорожчав проїзд

Перегляд цін на поїздки в громадському транспорті в деяких обласних центрах України відбувся навесні. Тоді подорожчав проїзд в громадському транспорті Вінниці, Миколаєва, Львова. У квітні почали піднімати вартість поїздки й у столичних маршрутках. Деякі обласні та київські перевізники встановили вартість проїзду на рівні 10 грн.

Трохи згодом зросли до 10 грн квитки на проїзд в громадському транспорті Івано-Франківська та Сум.

Новини за темою: У Тернополі зросте вартість проїзду та введуть безготівковий розрахунок

До чого готуватися далі

Підвищення цін на проїзд у громадському транспорті, на думку експертів, далеко не останнє. Протягом наступних шести місяців, через підняття зарплати персоналу проїзд в маршрутках подорожчає на 50%.

Директор консалтингової компанії William Invest Expert Віктор Медвідь пояснив: "Об'єктивно оцінка можливості збільшення на 50% вартості проїзду, що було задекларовано перевізниками, – з 8 до 12, з 10 до 15 гривень – має під собою конкретні ринкові підстави. Якщо це не буде разово, то, думаю, протягом пів року ми вийдемо на ці цифри", – зазначив він.

Колаж 24 каналу

За його словами, мінімальний обсяг підвищення вартості – 10%. Однак є питання відкладеного збільшення ціни, є накопичені моменти, які говорять, що вартість збільшується не пропорційно інфляції, а стрибкоподібно. Також Медвідь додав, що вартість однієї поїздки зросте не на всіх маршрутках.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.