Україна небезпечна для Європи? Як сплеск коронавірусу вплине на перетин кордону європейських країн

Європейські країни можуть ввести додаткові умови перетину кордону українцями, однак це не значить скасування безвізу

Топ-новина
Топ-новина
Фото з відкритих джерел

Через погіршення ситуації з коронавірусом Європейський Союз може виключити Україну з переліку безпечних країн. В МЗС України запевнили, що у випадку ухвалення такого рішення будуть введені додаткові умови перетину кордону, і стосуються вони насамперед епідеміологічної ситуації.

Про ситуацію детальніше та ймовірні обмеження для українців, розповідаємо далі.

Чи виключать Україну із зеленого списку

Європейський Союз має намір до кінця тижня виключити Україну з переліку безпечних для подорожей країн. Для українців кордони ЄС знову можуть закритися. Про такі плани Європи повідомив брюссельський журналіст Рікард Йозвяк у своєму Twitter 18 жовтня.

"Цього тижня Україна буде видалена зі списку третіх країн, подорожі з яких рекомендує дозволяти ЄС. Вона була додана в середині липня, але сплеск недавніх випадків COVID-19 означає, що країна більше не буде потрапляти в цей список", – написав він.

Трохи згодом речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко пояснив цю ситуацію. "У разі зростання показників захворюваності на COVID-19 в Україні, ЄС може ухвалити рекомендацію про виключення нашої держави зі списку країн, громадяни яких можуть здійснювати несуттєві поїздки до Євросоюзу.

Епідемічна ситуація погіршується не лише в Україні. За останні тижні Євросоюз вже суттєво скоротив перелік країн із зеленої зони. Деякі країни ЄС почали посилювати карантинні заходи для своїх громадян", – зазначив Ніколенко.

Фото з відкритих джерел

Ймовірність виключення України із переліку безпечних країн підтвердив і міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

"Станом на тепер (20 жовтня, – ред.), Україна ще перебуває у зеленому списку ЄС. Водночас дійсно, є вірогідність, що Рада ЄС ухвалить рішення про виключення України з цього списку. Хочу наголосити, що тут немає політики. Це проста арифметика. ЄС ухвалює рішення на основі чітких регуляцій та показників. Все залежить від розвитку епідемічної ситуації та кількості нових випадків захворювання на COVID-19", – сказав він.

Кулеба зазначив, що Єврокомісія оновлює рекомендований список що два тижні та в разі погіршення епідемічної ситуації може ухвалити рішення про вилучення тієї чи іншої країни з переліку.

Новини за темою: Оксамитовий сезон за кордоном: Які країни відкриті для українських туристів в період пандемії

Що змінить рішення для українців

Речник МЗС розповів, що ухвалення відповідного рішення не скасовує безвіз, воно лише вводить "тимчасові обмеження на несуттєві (туристичні) поїздки" задля протидії поширенню коронавірусу COVID-19.

У разі виключення з цього безпечного списку, ЄС не встановлює автоматично нові правила перетину кордону, а лише надає рекомендацію державам-членам Євросоюзу.

"Остаточне рішення про дозвіл чи обмеження того чи іншого типу поїздок громадян України кожна держава-член ЄС ухвалює окремо на національному рівні. Досвід деяких наших сусідів, які у попередні тижні вже були виключені із зеленого списку ЄС, демонструє, що не слід очікувати тотального закриття кордонів як торік", – підкреслив речник МЗС.

Які обмеження вже діють при перетині кордону

Поки Україна перебуває у зеленому списку, однак деякі європейські країни переглянули умови перетину кордонів українцями. Приміром, з 10 жовтня Німеччина, а з 11-го Франція посилили правила в'їзду з України. Українці, які в'їжджають на територію ФРН, за винятком, якщо вони повністю щеплені або одужали від COVID-19, мають відбути 10-денний карантин, вийти з якого можна з негативним тестом лише через п'ять днів після прибуття.

Фото з відкритих джерел

Францію можуть відвідувати тільки ті громадяни України, які пройшли повний курс вакцинації препаратами Johnson and Johnson, AstraZeneca, Moderna, Pfizer, від часу отримання останньої дози яких минуло сім днів (28 днів у випадку Johnson and Johnson).

А ось Італія може повернути правило, яке діяло до вересня, коли усі туристи з України, навіть вакциновані та з ПЛР-тестами, мали відбувати обов’язкову п’ятиденну ізоляцію після прибуття в країну.

Новини за темою: Балі відкриває кордони для туристів: Хто зможе відпочити на острові

Ситуація з коронавірусом в Україні

Нині темпи поширення COVID-19 в Україні високі. За минулу добу виявили понад 22 000 нових випадків інфікування, а кількість летальних випадків, спричинених ускладненнями від коронавірусної хвороби, сягнула 546 осіб.

Станом на ранок 20 жовтня добовий приріст COVID-випадків становив 18 912 людей.

За результатами позачергового засідання Державної комісії з питань ТЕБ та НС 20 жовтня, Чернігівській, Львівській, Рівненській та Житомирській області рекомендовано посилити карантин. Місцевій владі доручено збільшити ліжковий фонд для хворих на COVID-19 та запровадити додаткові обмеження на територіях ОТГ.

А п'ять областей (Херсонська, Запорізька, Одеська, Донецька та Дніпропетровська) уже перебувають у червоній зоні карантину.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.