Туризм в умовах пандемії: Коли введуть в обіг COVID-паспорти в Україні та світі

Топ-новина
Топ-новина
Паспорт вакцинації Фото з відкритих джерел

В ЄС перенесли прийняття COVID-паспортів, а в Україні подібні документи планують ввести до 1 липня

Через пандемію коронавірусу та виникнення нових мутованих штамів багато країн досі не відкрили кордони для туристів. Щоб поновити мандрівки, розглядають можливість впровадження так званих COVID-паспортів чи сертифікатів. Відповідна робота ведеться і в Європі, і в Україні.

Про все детальніше розповідаємо далі.

Ковідний сертифікат в Україні

В Україні планують розробити внутрішній ковідний сертифікат в найкоротші терміни, аби він запрацював уже з 1 липня. Ковідні сертифікати – це робоча назва внутрішнього документа, який міститиме дані про вакцинацію, про зроблені негативні ПЛР-тести або одужання від COVID-19. Дані вноситимуть через електронну систему охорони здоров'я, а сам сертифікат можна буде отримати у лікаря або згенерувати у додатку чи порталі "Дія".

За словами очільника МОЗ Максима Степанова, відомо, які потенційно дані будуть вносити в ковідні сертифікати в європейських країнах, тому "нам треба давати можливість внести всі необхідні дані, робити свій український сертифікат, який потім буде інтегрований із сертифікатами ЄС".

Водночас до впровадження ковідних сертифікатів українці, щеплені двома дозами вакцини, зможуть отримати за запитом паперове Міжнародне свідоцтво про вакцинацію, що наразі є чинним.

Окрім цього, очільник МОЗ наголосив, що запуск внутрішнього ковідного сертифіката матиме певні переваги, адже, таким чином, українці будуть зацікавлені в тому, щоб перевірятися на COVID-19 за перших же симптомів і не займатися самолікуванням.

Максим Степанов переконаний, що українці, що вакцинувалися від коронавірусу, матимуть переваги після запровадження COVID-сертифікатів. Йдеться насамперед про переваги під час відвідування розважальних заходів та подорожей. За словами очільника МОЗ, таким чином відомство планує мотивувати українців "більш свідомо ставитися до свого здоров’я".

При цьому заступник міністра охорони здоров’я України з питань цифрового розвитку Ярослав Кучер зазначив, що запровадження COVID-сертифікатів не означатиме, що одразу можна буде їздити в європейські країни. Оскільки відповідне рішення має прийняти Євросоюз.

А міністр Кабінету міністрів України Олег Немчінов зазначив, що Україна готова до введення COVID-паспортів для відродження туризму у світі на тлі пандемії коронавірусу.

"Щодо паспортів вакцинації або імунних паспортів… Ми технічно готові до їхнього запровадження. Ми чекаємо на рішення Європейського Союзу - для того, щоби повністю синхронізуватися з ними", - зазначив він.

Новини за темою: G20 підтримає запровадження "паспортів вакцинації", - Bloomberg

Що з COVID-паспортами в ЄС

В середині квітня країни Європейського Союзу офіційно домовились про запровадження COVID-паспортів для подорожей. Це стане кроком до відновлення туризму цього літа. сертифікати дозволять вакцинованим, тим, хто одужав від COVID-19, або людям з негативними результатами тестів на коронавірус, легше подорожувати в межах ЄС.

27 країн-членів ЄС взяли на себе зобов'язання підготуватись до запуску сертифікатів до літа 2021 року.

У ЄС анонсували, що вже у травні розпочнуться випробування COVID-паспортів. Зокрема, Греція планувала взяти участь у тестуванні "цифрових зелених сертифікатів", які підтверджують, що їх власники щеплені від хвороби COVID-19.

Однак на початку травня у Європейському Союзі перенесли прийняття COVID-паспортів. Глава Євроради Шарль Мішель зазначив: "Ми говорили вчора (7 травня, - ред.) про зелені сертифікати. Ми домовилися, що 25 травня (на наступному саміті лідерів ЄС, - ред.) ми повернемося до цієї теми з метою знайти спільну угоду з цього важливого питання".

Новини за темою: Перша країна ЄС почне запуск COVID-паспортів для поїздок за кордон

У яких країнах діють COVID-паспорти

Документи, у яких показана інформація про наявність у людини щеплення від коронавірусу, вже запровадили в деяких країнах. Однак наразі йдеться про сертифікати внутрішнього використання.

Так, в Данії запровадили COVID-сертифікат, який підтверджує, що власник отримав негативний тест на коронавірус протягом останніх 72 годин, був щеплений або нещодавно одужав від COVID-19. За допомогою цього документа люди зможуть отримати доступ до місць, які були заборонені через пандемію.

Цифровий медичний пропуск наразі доступний через додаток для мобільних телефонів.

А 10 травня Кіпр завершив третій частковий локдаун, запровадивши нову систему "пропусків безпеки" від коронавірусу, що дозволяє людям вільно пересуватися.

Тепер кіпріоти, які хочуть відвідувати громадські заклади, повинні будуть пред'являти COVID-паспорт. Отримати його можуть особи, які мають принаймні одну дозу вакцини проти коронавірусу; які хворіли на коронавірус за останні шість місяців; які мають чинний 72-годинний негативний ПЛР або експрес-тест. Він буде тимчасовим заходом, що діє до 31 травня.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.