Торкаючись неба: Найвищі будівлі світу, їх особливості та секрети, про які не розповідають

Ліфти швидкістю 63 км/год, мільярди доларів та інші цікавинки хмарочосів

Топ-новина
Топ-новина
Бурдж Халіфа - найвищий хмарочос у світі Фото з відкритих джерел

У ХХІ столітті людство здобуло чимало можливостей. За останні десятиліття розвинулася інфраструктура. Постали нові мости, аеропорти, були підкорені небачені ніколи раніше дороги.

Водночас будувалися й будівлі. Певна частина з них дійсно торкається неба, адже має висоту понад 500-600 метрів. Саме їх називають хмарочосами, і часто вони стають причиною подорожей для туристів. Де шукати ці споруди та що в них цікавого взагалі, читайте далі у нашому матеріалі.

Бурдж Халіфа

Це найвищий хмарочос у світі, який відкрили у 2010 році. Він розташований у м. Дубай, Об’єднані Арабські Емірати. Його висота сягає 828 метрів. Будівля має 163 поверхи. Будівництво споруди коштувало 1,5 млрд доларів США. Проєкт розробляла американська компанія. Зведенням споруди займалася південнокорейська компанія.  Ззовні можна побачити 142 000 м² дзеркального скла, яке спеціально виготовляють у Сирії.

Спеціально розроблений екстер’єр дозволяє витримувати екстремальні температури регіону. У будівлі 162 поверхи, а площа внутрішніх приміщень – понад 1 млн м². Хмарочос обслуговують 57 ліфтів найшвидшої системи у світі. Певну частину будівлі займають розкішні квартири та готелі, дизайн яких розробив італійський архітектор Джорджо Армані.

Шанхайська вежа

Розташована у китайському місті Шанхай. Це найвищий із трьох хмарочосів у районі Пудун. Має висоту 632 м та 128 поверхів. Зводити споруду почали у 2008 р. Закінчили будівництво лише у 2015 році. Проєкт коштував 2,2 млрд доларів США. Його розробило бюро американського архітектора Артура Генслера-молодшого. Сьогодні хмарочос є найвищим будинком у Китаї.

Абрадж аль-Бейт

Споруда розташована у місті Мецці, Саудівська Аравія. Це комплекс із семи хмарочосів. За вагою він посідає перше місце у світі. Також є найвищим у країні. Проєкт коштував $15 млрд. Комплекс був збудований на місці османської цитаделі ХVIII століття. Розробником і підрядником була найбільша вітчизняна компанія. Будівництво закінчили у 2012 році.

Висота найвищої вежі – 601 м. Всередині є готель, який може одночасно розмістити 100 тисяч прочан. Зазвичай вони відвідують мечеть аль-Харам, де розташована Кааба – головна святиня ісламу. На вершині Королівської вежі можна побачити велетенський годинник діаметром 43 метри.

Новини за темою: Між Європою та Азією: Велич імперій, архітектурні шедеври та інші причини їхати в Стамбул

Міжнародний фінансовий центр Пінань

Розташований у місті Шеньчжені, Китай. Це ще один комплекс будівель, який охоплює хмарочос висотою 599 метрів. Він має 115 поверхів. Будівництво завершилося у 2017 році. Нині це четверта споруда за висотою у світі.

Поруч можна побачити ще одну вежу, яка має 66 поверхів. Її висота – 307 метрів. Проєктом керувало американське архітектурне підприємство. Всередині будівлі можна побачити 80 ліфтів. Спочатку планувалося, що споруда стане найвищою в Китаї, але довелося прибрати 60-метрову антену – вона заважала авіаційним польотам.

Міжнародний фінансовий центр Пінань Фото з відкритих джерел

Lotte World Premium Tower

Розташований у місті Сеулі, Південна Корея. Є одним із найвищих хмарочосів у світі. Має 123 поверхи та висоту 555 метрів. Будівельні роботи тривали з 2011 по 2016 роки. Офіційно споруду відкрили 11 квітня 2017 р. Ззовні можна побачити скляні панелі, які нагадують традиційну корейську кераміку.

Сама будівля розташована на берегах річки Ханган – однієї з найважливіших у країні. Всередині є апартаменти, магазини та оглядові майданчики. За реалізацію проєкту відповідала американська компанія.

Всесвітній торговий центр 1

Розташований у місті Нью-Йорк, США. Відомий як One World Trade Center. Це хмарочос на нижньому Мангеттені. Має висоту 541 м. У Західній півкулі є найвищим офісним будинком. Споруду звели на місці знищеного в результаті терористичної атаки 11 вересня 2001 року Всесвітнього торгового центру. Всередині є офісні приміщення, ресторани та оглядові майданчики.

Тайбей 101

Це ще один яскравий приклад постмодерної архітектури. Розташований у Тайбеї, на острові Тайвань, який керується урядом Республіки Китай. Тут є 101 поверх. Висота споруди зі шпилем – 509 метрів. Всередині розміщені офіси та торговельні центри. Будівлю відкрито у 2003 році. Вартість проєкту – 1,7 млрд доларів.

Досить відомими є ліфти – вони можуть підіймати зі швидкістю 63 км/год. Крім того, є ще одна особливість. Щоб споруда витримувала землетруси, між 87 та 91 поверхами є 660-тонна куля-маятник. Інженери стверджують, що вежа спроможна витримати сильні коливання протягом 2500 років.   

Тайбей 101 на острові Тайвань Фото з відкритих джерел

Міжнародний комерційний центр

Розташований у Гонконгу – особливому адміністративному районі КНР. Це хмарочос на 118 поверхів висотою 484 метри. Є найвищим у регіоні. Будували його 8 років. Сьогодні всередині розміщені офіси, а також найвищий готель у світі. Для мандрівників є оглядовий майданчик на сотому поверсі.

Новини за темою: Повертаємось до часів Римської імперії: Де, як та за скільки можна відпочити в Хорватії у 2021

Міжнародний комерційний центр у Гонконгу Фото з відкритих джерел

Вежі Петронас

Розташовані у столиці Малайзії – Куала-Лумпурі. Кожна вежа має висоту 451,9 метра зі шпилями. Тут лише 88 поверхів. Будівництво почали у 1995 р. Роботи закінчили лише за три роки. Станом на сьогодні – це найвищі вежі-близнюки у світі. Площа всіх приміщень відповідає 48 футбольним полям. На останній поверх ліфт підіймає за 90 секунд. За один день вежі можуть відвідати не більше 1700 мандрівників.

Вежі Петронас Фото з відкритих джерел

Вілліс Тауер

Розташований у Чикаго, штат Іллінойс, США. Є однією з найвизначніших пам’яток міста. Висота будинку – 443 м. Якщо враховувати шпилі, то це 527 м. Автором проєкту був американський архітектор. Має 110 поверхів. Будівництво обійшлося в 150 млн доларів США.

Нагадуємо, що раніше виходив матеріал про оглядові майданчики в Україні, в якому розповідається про локації, які відкривають Київ, Львів та інші міста з незвичного ракурсу.

Також є матеріал про унікальну архітектуру нашої держави, де можна прочитати про будинки у формі кораблів, "п'яні церкви" та інші споруди.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.