Топ книг, які надихають подорожувати: Від класичної літератури до авторських записок

Бідні регіони Індії, мандри на велосипеді та гастрономічний тур Францією

Топ-новина
Топ-новина
Фото з відкритих джерел

Іноді подорожувати можна з дому. Не потрібна ретельно планувати поїздку, купувати квитки чи перейматися за трансфер до аеропорту. Усе, що вам буде потрібно – лише книга.

Вона допоможе перенестись за сотні тисяч кілометрів. Ви зможете відвідати не лише США ХІХ століття, але й віддалені райони Індії та багато іншого. Тож, які книги мотивують подорожувати, читайте у нашій підбірці.

Навколо світу за 80 днів

Автором книги є французький письменник Жуль Верн. Уже багато років цей твір зостається одним із найкращих у пригодницькому жанрі. Сюжет тут досить напружений і цікавий. Головним героєм є лондонський есквайр-філантроп Філеас Фоґґ. Джерела його багатства невідомі. Нещодавно він отримав нового слугу – Жана Паспарту. Одного разу під час гри в карти у Реформ-клубі Фоґґ закладається зі своїми товаришами на 20 тисяч фунтів, що зуміє зробити навколосвітню подорож лише за 80 днів.

Місію цю вважають нездійсненною, але новина розлітається швидко. Філантроп і слуга вирушають подорожувати. Та у цей самий час у Лондоні грабують банк. Опис злочинця дуже схожий на Фоґґа. Дізнатися правду намагається інспектор Фікс, який теж слідує за головними героями. Чи виграє філантроп парі? У які місця він потрапляє зі слугою та що намагається зробити інспектор, щоб заарештувати Фоґґа, можна прочитати в книзі.

Фото з відкритих джерел

Французькі уроки. Подорож з ножем, виделкою та штопором

Автором цієї книги є англійський письменник Пітер Мейл. Він має досить великий творчий доробок. Здобув славу завдяки серії книг, де описував власне життя у французькій провінції Прованс. Автор має декілька почесних британських літературних нагород.

Книга дозволяє читачам потрапити у гастрономічний тур Францією. Захоплення автора робить його дійсно приємним. Матеріал для твору Пітер Мейл збирав протягом року. Для цього він об’їздив усю країну. Тому ви дізнаєтеся не лише про кращі сезони для вживання певної їжі, але й винні марафони, курчі свята та жаб’ячі уїк-енди.

Новини за темою: Романтичний Париж, незаймані ліси Ельзасу та неприступні острови: Путівник найцікавішими місцями Франції

колаж ZIK

Що я робила, поки ви народжували дітей

Авторка книга – Христина Ньюман. Вона є американською сценаристкою культового комедійного серіалу "Як я зустрів вашу маму". Власне книга є зухвалою історією пригод від неї. Вона відповідає на питання, яким задається кожна жінка.

Під час прочитання твору ви потрапляєте у особливе життя. Там є свобода, почуття, яскраві емоції. І, звичайно ж, подорожі в Аргентину, Бразилію, Росію тощо. Варто зазначити, що рецензії на книгу досить різні. Саме тому її варто прочитати і зробити власні висновки.

колаж ZIK

У тіні вічної краси. Життя, смерть і любов в нетрях Мумбая

Авторка книги – американська журналістка Кетрін Бу. Вона має чимало знакових літературних нагород. Найбільшим її здобутком є цикл робіт, у яких розкривається життя бідних людей із Пакистану, Північної Кореї тощо. Сюжет у книзі досить цікавий.

Тут ви дізнаєтеся про сміттяря Абдула, який має сім’ю з 11 чоловік, красуню Манджу та інших героїв. Усі вони проживають у найбіднішому кварталі Індії, коли поруч розташоване одне з кращих досягнень ХХІ століття – аеропорт Мумбаі. Герої не мають справжнього дому та впевненості в завтра. Вони намагаються постійно вирватися з крайньої бідності.

колаж ZIK

Сходження

Цей твір має двох авторів. Перший – американець Г. Вестон ДеУолт. Другий – це радянський казахський висотний альпініст Анатолій Миколайович Букреєв. Книга присвячена трагічним подіям 1996 року. Вони відбувалися під час сходження на гору Еверест. У основу сюжету покладена історія героїзму та загибелі альпіністів на найвищій вершині світу.

У творі можна прочитати свідчення одного з головних учасників експедиції. Антолій Букреєв докладно описує хід подій. Крім того, він поступово намагається розібратися у першоджерелах трагедії. Книга точно варта уваги. Сам Анатолій помер за 1,5 року після подій, які описані у книзі.

колаж ZIK

Простаки за кордоном

Автором книги є американський письменник Марк Твен. Це творчий доробок, з якого він починав кар'єру. Власне книгу варто читати як серію окремих репортажів. У ній є чимало подій, героїв, цікавих місць тощо. Крім того, територіальне охоплення теж вражає: від Нью-Йорка до Палестини. "Простаки за кордоном" - це про те, як раніше люди подорожували без літаків та інших транспортних досягнень.

Фото з відкритих джерел

У дикій глушині

Цю книгу написав американський письменник Джон Кракауер. "У дикій глушині" - один із кращих зразків жанру документалістики. У основу сюжету покладена історія юнака Кріса Мак-Кендлесса. Він є хлопцем із заможної сім'ї та закінчує університет.

Та він вирішує відкинути матеріальні цінності сучасного суспільства. Залишає гроші та усі інші блага цивілізації і вирушає в подорож. Його головною метою є Аляска. На шляху туди він зустрічає різноманітних людей. У книзі розкривається зв'язок людини із природою та прагення головного героя до свободи.

колаж ZIK

Підозрілі пасажири твоїх нічних поїздів

Авторкою цього твору є японська та німецька письменниця Йоко Тавада. Станом на сьогодні її вважають однією із найталановитіших у країні. У основі сюжету цієї книги покладені пригоди молодої японської дівчини. Вона – танцівниця, яка подорожує. Кожне наступне місто, де вона перебуває – це нова неповторна історія.

Новини за темою: Драконові дерева, річки із сакурами та зорі у воді: Топ локацій світу, де можна зробити унікальні фото

колаж ZIK

Весь світ. Записки велосипедиста

Це книга американця Девіда Бірна. У неї покладені думки автора під час подорожей на велосипеді. Читаючи, ви зможете зрозуміти, що таке активне життя та відчутття свободи. Крім того, будуть описи подій, які відбувалися в різних містах і локаціях. Усе в книзі – це про мандри автора та філофські роздуми під час них.

Фото з відкритих джерел

На всі чотири сторони

Є книгою британського критика та журналіста Адріана Гілла. У основі сюжету його історію про мандри. Ви зможете побачити Америку, Кубу, Індію, Шотландію крізь призму вражень автора. Він цілеспрямовано шукає те, чого раніше не помічали. У книзі вдосталь гумору. Крім того, авторський стиль покращує сприйняття.

Фото з відкритих джерел

Нагадуємо, що раніше виходив матеріал про кращі фільми про подорожі, які можуть перенести вас на Аляску, Рим та повністю занурити у пригоди.

Також є матеріал про маловідомі туристичні місця, де можна прочитати про статуї Христоса на дні океану та покинуті будинки.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.