Топ-9 зоопарків України, у яких варто побувати: Де провести вихідні з ведмедями, тиграми та слонами

Спостерігаємо разом за дикими тваринами та рідкісними птахами від Києва до Карпат

Топ-новина
Топ-новина
Тигри у Київському зоопарку фото з відкритих джерел

Влітку хочеться подорожувати. І не завжди має значення куди – просто хочеться покинути міську метушню та вирушити кудись подалі. Якщо ви досі не знаєте, який напрямок обрати, то у нас є ідея – зоопарки України. Ця тема є досить делікатною.

Хтось стверджує, що тваринки там жити не повинні, інші навпаки доводять їхню користь, адже саме там знову намагаються відновити популяцію диких тварин. Та ми знаємо одне – для дітей і дорослих зоопарки означають купу емоцій та щастя. Де спостерігати за унікальними тваринками, читайте далі.

Київський зоопарк

Розташований на проспекті Перемоги, 32, за 5 хвилин пішки від станції метро "Політехнічний інститут". Офіційно його заснували у 1907 році – саме тоді видали дозвіл на оренду території в ботанічному саду Університету Святого Володимира. Поступово почали збирати кошти на утримання. У 1909 році колекція зросла та налічувала 115 видів хребетних тварин кількістю 398 екземплярів.

Сьогодні Київський зоопарк є одним із найбільших у Європі. Має площу близько 34 га. Вхід сюди прикрашають скульптури лева та зубра та величезного жирафа. Колекція зоопарку налічує 2700 тварин 400-х видів. Тут ви зможете побачити тигрів, левів, жирафів і горил. Є сови, пелікани, чимало рідкісних птахів. Заклад організовує різноманітні проєкти для дітей. Вартість квитків – 120 грн для дорослих. Абонемент на 10 відвідувань – 800 грн.

Київський зоопарк фото з відкритих джерел

Зоопарк "ХІІ місяців"

Розташований у с. Демидів Київської області. Приймає відвідувачів 365 днів на рік. Відкрився у травні 2015 року. Має територію 16 гектарів. На ній ви побачите штучне озеро, басейн і замок у стилі Діснейленд. Крім того, у дітей буде можливість познайомитися з деякими тваринками ближче.

На території зоопарку живе бенгальський тигр, леопард, пума. Зустрічаються косулі, бізони, зебри, різні види мавп. З-поміж птахів можна побачити декілька видів сов, фламінго, страусів, пеліканів і лебедів. Вартість квитків сюди становить 250 грн для дорослих.

Новини за темою: Світлові та музичні шоу і не лише: Топ водограїв України, які варто побачити хоча б один раз

Зоопарк у Харкові

Це об’єкт природно-заповідного фонду міста загальнодержавного значення. Розташований на вулиці Сумській, 35. Досить довго був на реконструкції. Його планують відкрити наприкінці літа: 23 серпня, до Дня міста.

За цінністю колекції зоопарк займає друге місце в Україні – після Київського. Тут уитримуються понад 384-х видів тварин. Це земноводні, риби, птахи, ссавці. Десятки включені до Червоної книги України. Всередині можна побачити декілька видів ведмедів, вовка, верблюдів, гієн, лемурів і леопардів.

Досить цікаво буде поглянути і на птахів. Тут мешкають такі види: орлан-білохвіст, пугач, пелікан рожевий, пінгвін Гумбольдта та лебідь-шипун. Наостанок, у вас буде нагода провести час в океанаріумі. До реконструкції вхід у зоопарк коштував 40 грн для дорослих.

Тварини Харківського зоопарку фото з відкритих джерел

Миколаївський зоопарк

Розташований у центрі Миколаєва. Його історія починалася з акваріума та приватної колекції міського голови Миколи Леонтовича. Уже до революції 1917 року вона була широко відомою у Росії та Європі. Сьогодні зоопарк займає площу майже 20 гектарів. У ньому мешкає понад 5,5 тисяч тварин 460 видів.

На цій території ви побачите слонів, жирафів, тигрів і чимало інших з роду котячих. Також є зебри, бегемоти, ведмеді, лемури тощо. Велику частину колекції становлять птахи: фазани та павичі, страуси, папуги та інша екзотика. Квиток для дорослих коштує 100 грн, для дітей – 60 грн. Їх можна придбати онлайн на офіційному сайті.

Миколаївський зоопарк фото з відкритих джерел

Рівненський зоопарк

Є одним із найвідоміших та наймолодших в Україні. Бере початок із 1982 року. Тоді виділили ділянку для тварин, куди завезли представників місцевої фауни: вовків, кабанів, лисиць. Поступово його збільшували. Сьогодні займає площу в 13,5 га. Мешкають тут 160 видів тварин. Це лисиці, білячі мавпи, нутрії, черепахи. Тут ви отримаєте змогу поспостерігати за сичами, лебедями та унікальними папугами. Вхід сюди коштує 80 грн для дорослих.

Одеський зоопарк

Розташований на вулиці Новощепний ряд, 25. Є об’єктом природно-заповідного фонду державного значення. Будівництво зоопарку почали після Першої світової війни. Сьогодні йому вже понад 95 років. Колекція Одеського зоопарку включає 252 види тварин і налічує понад 1500 екземплярів. Саме тут розводять хижих птахів і сов.

Інші види тварин теж розмножують. На території можна побачити коней Пржевальського, муфлонів, бурих ведмедів, амурських леопардів та інших. Одеський зоопарк – це єдине місце в Україні, де успішно розмножують популяцію індійськіх слонів. Квиток для дорослих коштує 70 грн.

Слони Одеського зоопарку фото з відкритих джерел

Луцький зоопарк

Розташований на території Центрального парку міста. Заснований у 1979 році. Сьогодні займає площу близько 4 гектарів. У колекції налічується до 500 тварин 94-х видів. Тут можна побачити оленів, лам, лемурів, орлів. На штучних озерах живуть гуси, качки та лебеді. Є екзотичні представники фауни: леви, благородні олені, антилопи та бізони. Вартість квитків сюди – 80 грн.

Луцький зоопарк фото з відкритих джерел

Зоопарк "Сафарі"

Розташований у місті Бердянськ Запорізької області. Існує вже більше 10 років. Сьогодні тут проживає понад 80 видів тварин. Ви отримаєте нагоду побачити крокодилів, тигрів, гепардів, ланей. Тут мешкають страуси, шимпанзе, дрохви, пелікани, черепахи та багато інших видів. Квитки для дорослих коштують 200 грн.

Новини за темою: Топ місць в Україні для відпочинку на морі: Від безлюдного мису Аджигол до маловідомих сіл-курортів

Вхід у Бердянський зоопарк фото з відкритих джерел

Яремчанський зоопарк

В Україні він більше відомий як мінізоопарк, що є вольєрним господарством. Розташований у м. Яремче на Прикарпатті в складі Карпатського національного природного парку. Є одним із найцікавіших об’єктів екологічного туризму.

Це рекреаційний об’єкт, який створили для того, щоб зберігати та розмножувати диких тварин. Тут ви побачите територію понад 5 гектарів, де мешкають дикі кабани, орли, лебеді та сови. Раніше вхід на сюди коштував 30 грн.

Міні-зоопарк на Прикарпатті фото з відкритих джерел

Нагадуємо, що раніше виходив матеріал про місця, де можна незабутньо провести вихідні: ведмежий притулок "Домажир", вокзал-корабель у Жмеринці та інші локації.

Також є матеріал про водосховища України, де можна прочитати про кращі водойми для відпочинку цього літа.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.