Топ-9 місць для відпочинку на день: Васильківські Карпати, мисливські угіддя та пейзажі водосховищ

Від стоянок, яким понад 13 тисяч років до руїн палаців

Топ-новина
Топ-новина
Панорама на Дніпро у селі Витачів Фото з відкритих джерел

Зазвичай улітку є чимало охочих поїхати на відпочинок біля моря. Та в Україні можна знайти місця для релаксу не гірше за водойми. Чимало з них розташовано в Київській області.

Крім того, їх ви не побачите в путівниках для туристів. Іноді це мальовничі пагорби, які називають ще одними Карпатами. Подекуди – села, де відкриваються чудові панорами на Дніпро. Про інші цікаві місця відпочинку на день, читайте далі у нашому матеріалі.  

Васильківські Карпати

Іноді це місце називають Хоббітляндією. Оригінальна назва – Васильківські пагорби. Це заказник місцевого значення. Він розташований між селами Велика Бугаївка, Гвоздів, Крущинка та Рославичі на Київщині. Тут можна побачити багато великих і малих пагорбів, урвищ і ярів.

У заказнику також гніздиться понад 30 видів птахів. Переважно це типові представники фауни. Місцевість є унікальною, адже її не використовували для сільського господарства. Степова рослинні тут добре збереглася. Певним чином Васильківські Карпати схожі на каньйон. Сюди варто приїжджати, щоб подивитися на захід сонця.

Боярка

Це місто у Фастівському районі. Це за 13 кілометрів від столиці. Сюди курсують маршрутки №725 та 825. У місті можна побачити паротяг "Зозуля" - єдиний зразок, який зберігся до нашого часу. Крім того, саме в Боярці відбувалися події роману "Як гартувалася сталь" радянського письменника М. О. Островського.

На його честь тут заснований краєзнавчий музей. У фондах є понад 10 тисяч предметів. Вони охоплюють живопис, графіку, археологічні матеріали тощо. Також є рушники, сорочки, предмети домашнього вжитку. Ці речі характеризують матеріальну та духовну спадщину українського народу.

Певна частина присвячена письменнику М. Островському. Можна побачити його книги, художні праці, збірки поезій. Є роботи інших митців. Щороку в музеї відбуваються різноманітні виставки художніх та декоративних робіт.

Новини за темою: Траса М06 Київ – Чоп: Шлях через царські поштові станції, затоплені кар’єри та "лінію Сталіна"

Боярський краєзнавчий музей Фото з відкритих джерел

Витачів

Це село в Україні. Воно розташоване за 77 кілометрів на південь від Києва. Вважається одним із найдревніших поселень. Воно згадується ще в X столітті у працях візантійського імператора. Саме село видно на дніпровських пагорбах. На цій території є десятки курганів. Тут можна забратися на гору Красуху – деякі езотерики вважають її потужним місцем сили.

Останнім часом Витачів приваблює фотографів і художників. Раніше тут знімали декілька фільмів: "Поводир", "Богдан-Зиновій Хмельницький" та "Право на кохання". У селі відкривається панорама на Дніпро. Стежками також можна знайти вітряк, який збудували в кінці XX століття, та реконструкцію каплички з малюнків українського поета та художника Т. Г. Шевченка.

Сухолуччя

Усі ми вже чули про "музей корупції" в Межигір’ї – колишню резиденцію експрезидента Віктора Януковича. Насправді ж його улюблені місця були й за межами Нових Петрівців. Одне з таких – поблизу села Сухолуччя Вишгородського району за 73 км від столиці. Тут є "Дніпровсько-Тетерівське мисливське господарство".

Угіддя для полювання займають 30 тисяч гектарів. Більшу частину займає ліс, інша – це водойми для вилову риби. Станом на сьогодні на цій території живе близько 320 оленів, 350 диких кабанів, та десятки й сотні зайців, бобрів тощо. Колишній президент полюбляв тут відпочивати. Нині Сухолуччя не є приватним об'єктом і доступне усім відвідувачам. Крім того, тварин тут можна годувати. Є облаштовані місця для пікніка та вихід до Дніпра.

Сухолуччя - парк і мисливське угіддя на Київщині Фото з відкритих джерел

Віслюча ферма Osloff

Розташована у с. Великі Дмитровичі. Це за 33 кілометри від Києва. Вона є унікальною – в Україні схожих поки що немає. Створив її приватний підприємець разом із дружиною. Вони тримають в господарстві 30 тварин. На фермі дозволяють скуштувати віслюче молоко, кататися на тваринках і навіть влаштовувати фотосесії. Це досить непогане місце для відпочинку разом із сім’єю.

Віслюча ферма Фото з відкритих джерел

Змієві вали

Саме так називають одні з перших видів дерево-земляних оборонних споруд у вигляді валів. Вони поширені на території Середньої Наддніпрянщини. Їх залишки переважно можна побачити в лісостеповій зоні України. Загальна довжина близько 2000 км. На теренах нашої держави вони почали з’являтися ще у ХІ-ХІІ ст.

Деякі історики припускають, що їх звели київські князі Володимир Великий і Ярослав Мудрий для захисту кордонів Русі від печенігів. Найкраще такі укріплення збереглися біля села Круглик і Ходосівка під Києвом. У другому також є печера Геонавт.

Палац Остен-Сакенів

Розташований на межі смт Немішаєве та с. Мироцьке. Це пам’ятка архітектури першої половини ХІХ століття, яка свого часу була розкішним палацом. Певний час вона належала російському дипломату Карлу Івановичу фон дер Остен-Сакену. Потім власники змінювалися.

У ХХ столітті поруч зі спорудою звели біохімічний завод. У самому палаці був клуб для робітників. Довгий час всередині також зберігалися меблі початку минулого століття. У 2000 році палац охопила пожежа. Сьогодні він у напівзруйнованому стані. Даху немає, так само як і деяких стін. Та це не зменшує привабливості споруди.

Новини за темою: Скарб руїн, або Де шукати незвичні пам’ятки в Україні – від покинутих містечок до палаців

Палац Остен-Сакенів Фото з відкритих джерел

Маєток Раковичів

Розташований у с. Соколівці на Чернігівщині. Це за 75 км від столиці. Тут можна побачити цілий комплекс будівель житлового та господарського призначення. Це 5 споруд, які колись належали роду Раковичів, який бере свій початок від прилуцького полкового писаря Семена.

Деякі будівлі досі використовуються. Найцікавішими є руїни двох невеликих палаців, що мають елементи неоготики та класицизму. Станом на сьогодні вони перебувають в жахливому стані. Утім, міцність стін та побудова ще дозволяє реконструкцію. Поруч із ними росте 300-річний дуб.

Маєток Раковичів на Чернігівщині Фото з відкритих джерел

Добраничівська стоянка

Так зветься археологічний музей. Він розташований у с. Добраничівка Бориспільського району. Це унікальне місце, де знайшли стоянку первісних людей. Вони облаштовували житло тут з кісток моментів. На цій території є чотири житлових комплекси. Припускають, що їх заснували близько 13 тисяч років тому. Поблизу стоянки також є Ташанський парк – пам’ятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення.

Музей "Добраничівська стоянка" Фото з відкритих джерел

Нагадуємо, що раніше виходив матеріал про інші пам’ятки біля столиці, у якому детальніше розповідається про Межигір’я, Голубе озеро Обухівською трасою та Ходосівку.

Також є матеріал про місця відпочинку біля моря, де можна прочитати про мис Аджигол, переваги відпочинку в Чорноморську на Одещині та Тендрівській косі.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.