Субсидія на оплату ЖКП: Як отримати допомогу при наявності боргів та що буде з тарифами на енергоресурси

Отримати субсидію можна і при наявності заборгованості за комунальні послуги

Топ-новина
Топ-новина
ЖКП
Фото з відкритих джерел

Опалювальний сезон в багатьох містах України уже розпочався, тож наступного місяця споживачі отримають квитанції на сплату компослуг із значно більшими сумами. Українці, які мають невеликий рівень доходу, і навіть заборгованість із оплати ЖКП, все ж можуть можуть скористатися державною допомогою та отримати субсидію. Однак є певні умови.

Детальніше про правила отримання соціальної допомоги та особливості перерахунку розміру виплат розповідаємо далі.

Як отримати субсидію з боргами за ЖКП

Особи, які мають заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг і не мають змоги сплачувати їх, можуть отримати субсидію. Для цього потрібно укласти договір реструктуризації і звернутися до органу соціального захисту з питання призначення допомоги.

"Відповідно до законодавства, житлова субсидія не призначається за наявності простроченої понад три місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, строк позовної давності якої не минув і загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 грн). Водночас житлова субсидія призначається у випадку наявності заборгованості, якщо укладено договір про реструктуризацію цієї заборгованості", - зазначили у Мінсоцполітики.

У відомстві додали, що з питання укладення договору споживачам слід звернутися до надавачів відповідних комунальних послуг. При цьому, якщо такий договір буде укладено протягом двох місяців з початку опалювального сезону, житлова субсидія буде призначена з початку сезону.

Новини за темою: У Мінсоцполітики пояснили, за який період враховуються доходи при розрахунку субсидії

Кому відмовлять у нарахуванні соцдопомоги

Особи, які мають заборгованість зі сплати аліментів понад три місяці, не матимуть права на отримання субсидії.

"Субсидія не призначається, якщо у складі домогосподарства або у складі сім'ї члена домогосподарства є особи, які, за даними Єдиного реєстру боржників, мають заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад три місяці (крім осіб, які є алко- або наркозалежними, що підтверджується довідкою від лікаря, осіб, до яких застосовуються заходи забезпечення кримінального провадження у вигляді відсторонення від роботи (посади), осіб, до яких застосовуються запобіжні заходи у вигляді домашнього арешту або тримання під вартою)", - йдеться в публікації.

Дізнатися про наявність заборгованості можна в Єдиному реєстрі боржників. Доступ відкритий, безкоштовний, тому можна отримати всю інформацію самостійно за посиланням - https://erb.minjust.gov.ua.

субсидія
Фото з відкритих джерел

Крім цього, субсидія не призначається, якщо на банківському рахунку члена домогосподарства є депозит, що перевищує 100 тис. грн, або у власності є транспортний засіб, з року випуску якого минуло менше ніж 5 років (крім мопеда і причепа), та/або більше ніж 1 транспортний засіб, з року випуску якого минуло менше ніж 15 років (крім мопеда і причепа).

Як зазначається, права на субсидію не мають домогосподарства, якщо будь-хто зі складу домогосподарства або член сім’ї особи з його складу протягом 12 місяців перед призначенням житлової субсидії здійснив операцію на суму, яка перевищила 50 тис. грн.

Не призначається субсидія і особам, які мають прострочену понад 3 місяці заборгованість з оплати послуг, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а також якщо громадянин не повернув надміру перераховану (виплачену) суму житлової субсидії за попередні періоди її одержання.

Новини за темою: Пенсії та субсидії можна буде оформити через "Дію": Кабмін ухвалив зміни

Як перевірити призначення субсидії

Українці можуть перевірити призначення житлової субсидії за даними Єдиного державного реєстру отримувачів житлових субсидій.

Як повідомили в Міністерстві соціальної політики, для користувачів доступна інформація про те, чи призначена субсидія домогосподарству, про термін, на який призначено субсидію, про суми щомісячних нарахувань, а також, де міститься особова справа – назва органу соціального захисту населення.

За даними пресслужби відомства, інформація у реєстрі оновлюється один раз на місяць – на початку поточного місяця за попередній місяць.

Реєстр знаходиться у відкритому доступі за адресою https://subsidii.ioc.gov.ua.

Які правила в субсидіюванні діють восени

У серпні Кабінет міністрів України скасував норму, введену навесні 2020 року, про збільшення на 50% соціальних нормативів на ЖКП при призначенні субсидій. Однак вона залишиться актуальною тільки в разі введення в регіоні червоного рівня карантину. Така норма діє в Україні з 1 жовтня.

Комуналка в Києві
Фото з відкритих джерел

Також цього року перед опалювальним сезоном провели верифікацію субсидіантів. І 200 тисяч субсидіантів не пройшли автоматичну перевірку через невідповідність критеріям, які дають право на отримання субсидії.

А ось у разі зміни тарифів на комунальні послуги розмір допомоги отримувачам субсидії на оплату житлово-комунальних послуг переглядатиметься автоматично без звернень громадян.

Новини за темою: Шмигаль розповів, звідки влада візьме 12 млрд грн на субсидії

Що буде з тарифами на ЖКП восени

Вартість енергоресурсів в Україні в опалювальному сезоні 2021-22 буде високою. При цьому знизили тариф на електроенергію для ощадливих споживачів.

А ось місячна ціна на газ для споживачів продовжує зростати - в жовтні деякі газопостачальні компанії встановили вартість понад 30 грн за кубометр. При цьому річна ціна на блакитне паливо залишається незмінною.

Значно збільшиться тариф на опалення - вартість також встановлюють компанії-постачальники. Експерти не виключають, що українці цього опалювального сезону платитимуть за тепло в півтора-два рази більше.

Щоб стримати стрімке зростання цін на централізоване опалення наприкінці вересня місцева влада, НАК "Нафтогаз Україна" та Кабінет міністрів уклали меморандум щодо незмінних цін на тепло для населення протягом всього опалювального сезону.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.