Стежками імперій та холодних війн: Мандруємо до Берліна місцями архітектурної спадщини

Від Берлінського собору та Музейного острову - топ місць для прогулянок в місті

Топ-новина
Топ-новина
Бранденбурзькі ворота в Берліні
Бранденбурзькі ворота в Берліні Фото з відкритих джерел

Уже не перший рік українці обирають Європу як напрямок для відпочинку. Чимало мандрівників надає перевагу відпочинку біля води – у Хорватії, Греції чи Болгарії. Та поїхати сюди можна на один день теж.

Один із найцікавіших варіантів такого відпочинку – Німеччина. Жодна інша країна Європи не має таку контроверсійну історію. Чимало подій протягом століть знайшли відбиток у пам’ятках столиці. Чому варто відвідати Берлін, чи справді це дешево та що там дивитися, читайте далі у нашому матеріалі.

Чому саме Берлін

Це столиця Федеративної Республіки Німеччина. Водночас Берлін є найбільшим містом країни та ЄС. У 2019 році тут проживало 3,64 мільйони осіб. Берлін був головним містом Німецької імперії, Королівства Пруссія та не лише. Сьогодні це важливий політичний, культурний і науковий центр Європи.

Крім того, місто є осередком діячів мистецтва з усіх куточків світу. Численні театри вже давно заслужили міжнародне визнання. Наостанок, Берлін – великий транспортний вузол та один із найвідвідуваніших регіонів у сучасній Німеччині.

Режим в’їзду громадян України до ФРН

Країна має досить жорсткі обмеження. Раніше в Німеччину могли потрапиши лише особи, які мали посвідки на проживання в країні чи спеціальне запрошення на роботу. Дозволяли в’їзд за особливих обставин: сімейних чи медичних. Українці не мали права в’їжджати з приватною, діловою та туристичною метою.

Утім, з 25 червня уряд країни дозволив перетинати кордони нашим громадянам за умови проходження повного курсу вакцинації. Це мають бути вакцини від компаній від компаній BioNTech/Pfizer, Moderna, AstraZeneca та Johnson & Johnson. Нині в’їзд можливий з туристичною метою. Повна вакцинація має бути завершена не пізніше ніж за 14 днів до перетину кордону.

Паспорт вакцинації
Паспорт вакцинації Фото з відкритих джерел

Скільки коштує авіа в Берлін

До Німеччини є купа вигідних пропозицій. Країна вважається досить популярним напрямком в Україні. Найдешевіші рейси переважно в серпні. Наприклад, 18-го числа можна полетіти з авіакомпанією WizzAir. Переліт в один бік коштуватиме 889 грн. Одночасно є пропозиції Ryanair, МАУ та LOT від 1 058 грн.

Авіа в Німеччину
Авіа в Німеччину Скріншот ZIK

Якщо промоніторити квитки за допомогою сервісу Skyscanner, то ви побачите найдешевший рейс до Берліну 18-го серпня – за 517 грн. Загалом ціни коливаються в межах 600-1200 грн. Ціни назад до Києва дорожчі. Середня вартість – від 1000 грн. Якщо брати квитки в обидва боки, то найдешевший варіант коштує від 1 459 грн.

Найвигідніші пропозиції на серпень
Найвигідніші пропозиції на серпень Скріншот ZIK

Зі Львова рейси дещо дорожчі. Ціна на серпень починається від 711 грн. У зворотньому напрямку теж майже немає дешевих пропозицій. Лише за квиток назад у Львів потрібно бути готовими віддати близько 1100-1400 грн.

Авіа до Берліна зі Львова
Авіа до Берліна зі Львова Скріншот ZIK

Як пересуватися в Берліні та чи можна безкоштовно

У місті розвинена інфраструктура. Можна користуватися трамваями, автобусами чи велосипедами. Також є S-Bahn – міська електричка та U-Bahn – звичайне метро. Підземка тут має 176 станцій та 9 ліній, тому варто бути уважними.

Система оплати повністю автоматизована. Утім, біля деяких станцій можна зустріти спеціальні пункти, в яких продають квитки. Транспорт тут досить дорогий. Це зумовлено тим, що платите ви один раз, але маєте змогу користуватися не лише автобусом, але й підземкою та електричкою.

Новини за темою: Між Європою та Азією: Велич імперій, архітектурні шедеври та інші причини їхати в Стамбул

S-Bahn - міська електричка в Берліні
S-Bahn - міська електричка в Берліні Фото з відкритих джерел

Усі види квитків діляться на декілька видів:

  • На коротку відстань – коштують від 2 євро; дозволяють проїхати 3 зупинки на U-Bahn та S-Bahn і 6 на інших видах транспорту;
  • На відстань до 2-х годин – коштують від 3 євро; можна подорожувати в межах цього часу будь-куди;
  • Квитки на 24 години, тиждень чи місць – коштують від 8 євро та дозволяють пересуватися всюди.

Детальніше про ціни можна дізнатися на офіційному сайті перевізника.

І найцікавіше. На вході в метро чи автобус немає турнікетів. І одразу здається, що поїхати "зайцем" непогана ідея. Насправді ж краще цього не робити. Час від часу в громадський транспорт заходять контролери. Якщо вас піймають на цьому, то наслідки будуть досить неприємними.

Автомати, у яких можна придбати квитки на громадський транспорт в Берліні
Автомати, у яких можна придбати квитки на громадський транспорт в Берліні Фото з відкритих джерел

Що дивитися в місті

Паризька площа. Розташована у районі Мітте, зі східного боку Бранденбурзьких воріт. Це історична місцевість Доротеенштадт. Площу закладали у першій половині ХVIII століття. За часів другого пруського короля Фрідріха Вільгема І на ній постало декілька палаців. Збудована площа в стилі класицизму. Назву отримала на честь взяття Парижа пруськими військами під час наполеонівських війн.

Паризька площа
Паризька площа Фото з відкритих джерел

Бранденбурзькі ворота. Розташовані на Паризькій площі. Це перша споруда міста в стилі німецького класицизму та один із найвідоміших туристичних символів. Її створили за зразком Пропілей Афінського Акрополя. Будували пам’ятку з 1788 до 1791 року. Ворота повинні були персоніфікувати міць пруської армії. Їх увінчує богиня перемоги Вікторія. Під час Другої світової війни була пошкоджена. А в ХХ ст. одразу за ними постала Берлінська стіна, яка розділила ФРН та НДР.

Бранденбурзькі ворота
Бранденбурзькі ворота Фото з відкритих джерел

Великий Тіргартен. Це парк, який розташований у центрі Берліна. Займає площу 210 гектарів. Колись на цій території були мисливські угіддя. Та за правління імператора Фрідріха ІІ вони зникли. Парк облаштували в бароковому стилі – з’явилися ставки, скульптури та фонтани. У його центрі нині можна побачити Колону Перемоги. Її побудували за часів першого німецького імператора Вільгема І на честь перемог Прусії в декількох війнах кінця ХІХ століття. 

Колона Перемоги у Великому Тіргартені
Колона Перемоги у Великому Тіргартені Фото з відкритих джерел

Берлінський зоопарк. Розташований у парку Тіргартен. Займає площу в 35 гектарів. Є найстарішим в Німеччині. Його відкрили у 1844 році. Нині в ньому представлені близько 20 тисяч тварин різних видів. Тут мешкають панди, ведмеді, слони, жирафи, страуси, пінгвіни тощо. У акваріуму зоопарку можна побачити не лише риб, але й інших безхребетних, амфібій та рептилій.

Панди в Берлінському зоопарку
Панди в Берлінському зоопарку Фото з відкритих джерел

Берлінська телевежа. Є туристичним магнітом Берліна. Розташована неподалік Александерплатц. Це найвища споруда Німеччини. Збудована в інтернаціональному стилі в 1960-х роках у центрі Східного Берліна. Виступає орієнтиром у місті. Це пам’ятник архітектури, який раніше щорічно відвідували понад мільйон туристів.

Новини за темою: Торкаючись неба: Найвищі будівлі світу, їх особливості та секрети, про які не розповідають

Берлінська телевежа
Берлінська телевежа Фото з відкритих джерел

Рейхстаг. Це відома історична будівля, де у 1894-1933 роках засідав однойменний державний орган Німеччини. Це були Рехйстаги Німецької імперії та Веймарської республіки. Від 1999 року тут засідає Бундестаг. Будівля зведена за проєктом франкфуртського архітектора Пауля Валлота відповідно до традицій італійського високого Відродження. Екскурсії сюди безкоштовні, але для цього потрібно записуватися заздалегідь. Якщо ви зробите це лише за декілька днів до поїздки, то зможете потрапити лише на купол.

Музейний острів. Так зветься північний край острова Шпрееінзель на річці Шпрее. Тут розташована ряд відомих музеїв міста. Це унікальний архітектурний та культурний ансамбль, який внесений у Світову спадщину ЮНЕСКО. У ньому ви побачите Стару національну галерею, Берлінський музей та декілька інших. Всередині на вас чекатимуть експонати давньогрецького мистецтва, часів Візантії тощо.

Музейний острів у Берліні
Музейний острів у Берліні Фото з відкритих джерел

Берлінський собор. Є найбільшою протестантською церквою Німеччини. Розташована на Музейному острові. Споруду будували протягом 1894-1905 років. Проєктом керував німецький архітектор і викладач Юліус Рашдорф. Стиль пам’ятки – неоренесанс. Протягом останніх років проводили масштабну реконструкцію.

Берлінський собор
Берлінський собор Фото з відкритих джерел

Берлінський мур. Більше відомий як стіна. Це комплекс споруд між двома частинами міста, який за радянський часів іноді називали "Антифашистським оборонним валом". Він простояв до 9 листопада 1989 році та найкраще символізував холодну війну. Його декілька разів перебудовували. Під час спроб перетнути кордон у напрямку Західного Берліна загинуло близько 136-200 осіб.

Берлінська стіна
Берлінська стіна Фото з відкритих джерел

Нагадуємо, що раніше виходив матеріал про подорожі до Шарм-еш-Шейху для українців, де розповідається про відпочинок у готелях типу "все включено", ціни на авіа та кращі місця для відвідин у Єгипті.

Також є матеріал про Стамбул, де можна прочитати про найбільший аеропорт світу, найвідоміші мечеті та нюанси подорожі до Туреччини.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.