Старт опалювального сезону в Києві: Чому не всі будинки з теплом та скільки коштуватиме опалення

На підключення усіх житлових об'єктів до тепла в столиці потрібно близько тижня

Топ-новина
Топ-новина
опалення
Фото з відкритих джерел

У більшості багатоквартирних будинків Києва уже почався опалювальний сезон. Підключати житловий фонд до тепла почали з минулої суботи. Столична влада запевнила, що опалювальний сезон пройде без великих проблем. До того ж, не будуть підвищувати і тарифи на тепло для певних категорій.

Про все детальніше розповідаємо далі.

Скільки столичних будинків залишається без тепла

Минулої суботи, 23 жовтня, у Києві розпочали підключення будівель до тепла. У Києві функціонує одна з найбільших централізованих систем теплопостачання в Європі: три теплоелектроцентралі, майже 200 котелень та понад 2,7 тисячі кілометрів теплових мереж. Відповідно до технологічних норм, розгортання такої системи займає близько семи днів.

Станом на 26 жовтня опалення увімкнули у 5,6 тисячі житлових будинків, що обслуговуються комунальними керуючими компаніями, що складає 70%. До тепла підключено 700 будинків ОСББ, ЖБК, відомчих інвестиційних тощо, що складає 20%.

ОСББ, ЖБК, інвестиційні та відомчі житлові будинки підключаються винятково за індивідуальними заявками їх органів правлінь. Без відповідної заявки на підключення теплопостачальна компанія не може підключити будинок до тепла. З різних причин, зокрема, прагнучи зекономити енергоносії, більшість будинків не звернулись для підключення. Тож міська влада наполегливо просить поінформувати про ці рішення мешканців будинків або звернутись із відповідними заявками.

Новини за темою: Вартість тепла та гарячої води для мешканців будинків без централізованого опалення зросте, - експерт

Що буде з тарифами на тепло

Стрімке здорожчання газу призвело до зміни вартості централізованого опалення в столиці. Значну різницю відчують релігійні, комерційні та бюджетні організації. Для них вартість опалення зросте вдвічі. Так, 1 Гкал тепла коштуватиме 2876 гривень (з урахуванням ПДВ). Тоді як раніше 1 Гкал тепла коштував 1654 гривні. Відповідне розпорядження було підписано 13 жовтня 2021 року.

Квитанція за надання житлово-комунальних послуг
Квитанція за надання житлово-комунальних послуг

А ось для побутових споживачів столична влада обіцяє втримати тарифи на тепло на рівні минулого опалювального сезону. Київська міськдержадміністрація затвердила тариф на тепло від КП "Київтеплоенерго" у розмірі 1654,41 гривні за 1 Гкал із ПДВ.

Щоб пройти опалювальний сезон, столична влада вирішила збільшити розмір статутного капіталу комунального підприємства "Київтеплоенерго" на 2 млрд грн.

До того ж наприкінці вересня місцева влада, НАК "Нафтогаз Україна" та Кабінет міністрів уклали меморандум щодо незмінних цін на тепло для населення протягом всього опалювального сезону.

Другою домовленістю стала безперебійність постачання газу, аби населення та всі заклади соціального захисту мали тепло взимку.

Також сторони домовилися щодо фінансової підтримки громад із боку держави для безперебійної роботи теплокомуненерго та незмінних тарифів.

Новини за темою: Від 15 до 80% від діючого тарифу: Скільки коштуватиме в Україні гаряча вода та опалення восени

Зменшення кількості аварій тепломереж

Однією з постійних проблем, які виникають щороку в опалювальний період, є аварії на теплотрасах. І традиційні гідравлічні випробування не допомагають. Єдиним надійним варіантом зменшення кількості аварій на теплотрасах є заміна застарілих та зношених ділянок.

Заступник голови КМДА Петро Пантелеєв розповів, що у 2021 році замінили понад 70 км тепломереж на найбільш аварійних ділянках. Найбільш масштабні проєкти – на вулицях Гетьмана, Архипенка, Вифлеємській, Кулібіна, Старонаводницькій, Леваневського. Загалом із 2019 року в столиці замінили 340 км аварійних трубопроводів.

Ремонтні роботи з ліквідації прориву в тепломережі. Фото: newsradio.com.ua
Ремонтні роботи з ліквідації прориву в тепломережі. Фото: newsradio.com.ua

Також в цьому році в міжопалювальний сезон провели ремонт понад 580 котлів і майже 3 тисяч теплопунктів.

"Один із завершених цього року об’єктів – центральний теплопункт на вулиці Багговутівській, 3/15, де проведена реконструкція 1,5 км тепломереж. Обладнання пропрацювало тут понад 50 років і потребувало заміни. Крім того, будинки отримували тепло від приватної котельні, постачання послуг від якої супроводжувалось низкою проблем. Зокрема, влітку постачання гарячої води котельня взагалі припиняла, а взимку люди постійно скаржились на недостатню температуру опалення. Після реконструкції ЦТП вдалося забезпечити стабільність теплопостачання, а після реконструкції тепломереж вдалося повністю уникнути пошкоджень трубопроводів", – сказав він.

Модернізація теплових пунктів та ремонт тепломереж дозволить зменшити тепловтрати та зекономити на опаленні об'єктів.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.